Zavrieť

Porady

Používanie matematických znakov v exceli

Potrebovala by som surne vediet kde najdem matematicke znaky v exceli. Potrebujem vypracovat jednu pracu s grafmi atd a ktomu by som chcela spravit vypocty taktiez na pocitaci, len neviem kde najdem napr summu,odmocninu alebo zlomky.. Nepotrebujem aby mi bunky spocitavalo ale aby som to tam mala napisane.
Prosim pomozte! Dakujeeeem!!!!!
Usporiadat
landseer landseer

landseer je offline (nepripojený) landseer

Preview Zdravím. Skúste vzorec:
IF(IF(ISNUMBER(A1);A1;)*IF(ISNUMBER(B1);B1;)<>0; A1*B1;"")
Samozrejme za predpokladu, že násobíte bunky A a B, počnúc prvými (A1, B1). Ináč si musíte namiesto A1 a B1 dosadiť tie, ktoré chcete použiť. Potom vzorec potiahnete dolu stĺpcom. Výsledkom je súčin len tam, kde v OBOCH (A a B)bunkách je číslo, navyše OBE sú rozdielne od nuly. Tam kde v niektorej bunke je text, alebo nula, vo výsledku bude "prázdna" bunka. Mylo by to tak byť. Ale Excel si robí čo chce, podža verzie.
Myslím, že v českom exceli je KDYŽ namiesto IF.
0 0
jossjo jossjo

jossjo je offline (nepripojený) jossjo

Kto poradí ?

V Exceli sa v znovuotvorených staršie vytvorených súboroch dátumy zobrazujú tak,že namiesto bodiek dd.mm.yy zobrazuje dd(št)mm(št)yy ?
Pozn.: (št) = štvorček
Asi je problém v šablóne ,len neviem kde to zmeniť ,a ktorú šablónu otvára prioritne keď otváram už uložený súbor,nie prázdny zošit .
Ak uložím nový zošit formáty dátumov sú OK .
Samozrejme cez formát to ide,len prečo to robiť pri každom otvorení "staršieho zošita ?
Naposledy upravil jossjo : 05.10.05 at 05:46
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

Evanka
Hron, nezmýlil si sa?
=IF(AND(ISNUMBER(A1);ISNUMBER(B1));A1*B1;"")
Blahozelam :-), ale nezmylil :-), len zjednodusil. Povodne sa vravelo len o tom, ze nic, alebo nula, ziadny text. Samozrejme tvoj tvar pocita aj s pripadnym textom.
0 0
hron hron

hron je offline (nepripojený) hron

jossjo
Kto poradí ?

Samozrejme cez formát to ide,len prečo to robiť pri každom otvorení "staršieho zošita ?
Pretoze to je schovane rozne, treba nechat vyhladat subor
"excel.xlb", ak ich je viacej, tak ten s najnovsim datumom, a ten opravit.
( alebo skopirovat pripadny original ) ten by mal byt v zlozke, kde je ulozeny samotny office.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

jossjo
Kto poradí ?

V Exceli sa v znovuotvorených staršie vytvorených súboroch dátumy zobrazujú tak,že namiesto bodiek dd.mm.yy zobrazuje dd(št)mm(št)yy ?
Pozn.: (št) = štvorček
Asi je problém v šablóne ,len neviem kde to zmeniť ,a ktorú šablónu otvára prioritne keď otváram už uložený súbor,nie prázdny zošit .
Ak uložím nový zošit formáty dátumov sú OK .
Samozrejme cez formát to ide,len prečo to robiť pri každom otvorení "staršieho zošita ?
Každý súbor je založený na nejakej šablóne. Šablóna je teda vytvorený zošit s určitými formátmi, ktorý sa používa ako základ pre ostatné podobné zošity. Šablóny majú príponu xlt. Zisti najskôr aké máš šablóny. Ak zmeníš formát dátumu v šablóne, na ktorej sú založené staré zošity a uložíš zmeny, malo by to byť OK. Predvolená šablóna sa volá zošit.xlt (ak máš preloženú ver.) Postup pre zistenie koľko máš šablón: V ponuke súbor, klikneš na Nový... V časti Šablóny klikni na položku V tomto počítači. Skús upraviť tú šablónu, na ktorej sú staršie zošity založené. Alebo pošli taký súbor. Zaujíma ma to.
0 0
jossjo jossjo

jossjo je offline (nepripojený) jossjo

Ďakujem skúsim
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Možno máte na mysli toto.
0 0
pitro pitro

pitro je offline (nepripojený) pitro

pracujem ako obchodnik v ATC ...viac
Armola
Dakujem Vam vsetkym za pomoc ale nemam to nainstalovane (
neviem ci este treba tie vzorce ale ak ano a v PC nie je nainstalovany Equation tak to napiste na papier, oscanujte, poslite ako prilohu a my to prepiseme a posleme s5.
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Dokaze excel automatizovane preratat zlomok napr.1/214 x 32/11624 tak, aby výsledný zlomok zaroven zjednodusilo?
0 0
zlatica76 zlatica76

zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

mlyn16 - toto by som dala samostatnú otázku.

K podstate - osobne si myslím (ale možno sa mýlim), že toto Excel jednoducho nedokáže. On si vypočíta zlomky ako desatinné čísla a potom prenásobí a ukáže ti ako desatinné číslo.

Ale možno sa nájdu šikovnejší, ktorí ti s tým pomôžu. Len pre zaujímavosť - Excel neslúži na vypracovanie domácich úloh z matematiky, ale na uľahčenie práce s mnohými číslami a komplikovanými vzorcami.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať