Zavrieť

Porady

vlastne auto a s.r.o. - cestovne nahrady

mato mato

mato je offline (nepripojený) mato

vie mi niekto poradit ako je to s pouzivanim vlastneho auta konatelom s.r.o. ktory nie je v pracovnopravnom vztahu k s.r.o. (pracuje na zaklade zmulvy o vykone funkcie). ma narok na cestovne nahrady (6,20/km) + spotrebovane PHM? je to potom prijem ktory nepodlieha dani z prijmov ako je tomu v pripade zamestnancov?
cestnu dan platit netreba ako predpokladam, kedze v TP je zapisana fyzicka osoba, nie s.r.o.
dakujem
mato
Naposledy upravil mato : 22.06.04 at 07:20
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

jess
platí to aj v prípade, ak použije spoločník=konateľ svoje auto, ktoré má na leasing ako súkr.osoba ?
Áno, platí - nie je to vozidlo zamestnávateľa.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
čiže nevadí, že je to leasingované auto, aj tak patrí náhrada za km ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jess
čiže nevadí, že je to leasingované auto, aj tak patrí náhrada za km ?
Nevadí, nevadí, pokiaľ to nie je v majetku, tak patrí náhrada za km.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tweety
Nevadí, nevadí, pokiaľ to nie je v majetku, tak patrí náhrada za km.
supiš,supiš, díky moc
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

[QUOTE=Tweety]Nevadí, nevadí, tu som si pomohla reklamou.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Nazdarte.

Zamestnanec použil svoje vozidlo na prac.ceste. Patrí mu náhrada za 6,20/km a spotr.PHM. Ale, kde nájdem priem. cenu PHM? Ide o dnešný deň.
Dík.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Vie mi niekto odpovedať na predchádzajúcu otázku? Hrabala som sa v príspevkoch. Niečo som našla ale odpoveď na moju otázku zatiaľ nie. Súrne to potrebujem, tak ak niekto vie, poraďte mi, prosím...

Díky
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

Anonymka
Nazdarte.

Zamestnanec použil svoje vozidlo na prac.ceste. Patrí mu náhrada za 6,20/km a spotr.PHM. Ale, kde nájdem priem. cenu PHM? Ide o dnešný deň.
Dík.
ja by som odporucal, aby cenu preukazal zamestnanec prilozenim blocku o tankovani z poslednych dni - priemerna cena byva niekedy nizsia (cize mozno aj menej vyhodna...), neviem presne, ale mozno sa da najst na web stranke slovnaftu?
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No ano, ale on taknkovať nebol ...

Inak, ahoj fantozzi
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Anonymka
Nazdarte.

Zamestnanec použil svoje vozidlo na prac.ceste. Patrí mu náhrada za 6,20/km a spotr.PHM. Ale, kde nájdem priem. cenu PHM? Ide o dnešný deň.
Dík.
Zamestnanec sa aspoň mohol cestou okolo ČS pozrieť na cenu .
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
To mohol, ale na papiery by to nemal ... daňovákom by sa to asi nepáčilo.
0 0
jjendro jjendro

jjendro je offline (nepripojený) jjendro

Chcem sa spytat aky je Váš názor - je možné si uplatniť cestovné náhrady - napr. autobus. Aj u Dohodárov, a aj u dievčat na Absolventskej praxi - cez úrad práce - ak napríklad boli na nejakom seminári, resp. školení.

Dakujem za odpoved - nechcem robit novu skupinu, hoci to nie to iste co sa pytali predtym.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
jjendro
Chcem sa spytat aky je Váš názor - je možné si uplatniť cestovné náhrady - napr. autobus. Aj u Dohodárov, a aj u dievčat na Absolventskej praxi - cez úrad práce - ak napríklad boli na nejakom seminári, resp. školení.

Dakujem za odpoved - nechcem robit novu skupinu, hoci to nie to iste co sa pytali predtym.
U dohodárov to ide uplatniť, u absolventov pravdu povediac, neviem.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Chcela by som otvorit tuto staru temu a len sa uistit, ci je pravdou, ze ak spolocnik s.r.o./ a zaroven konatel pojde na sluz. cestu svojim sukromnym motorovym vozidlom alebo hocijakym inym autom, ktore nie je v majetku s.r.o., ci je povinnost mat za toto vozidlo zaplatenu dan z motor. vozidiel.....dakujem
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
bui
Chcela by som otvorit tuto staru temu a len sa uistit, ci je pravdou, ze ak spolocnik s.r.o./ a zaroven konatel pojde na sluz. cestu svojim sukromnym motorovym vozidlom alebo hocijakym inym autom, ktore nie je v majetku s.r.o., ci je povinnost mat za toto vozidlo zaplatenu dan z motor. vozidiel.....dakujem
Nie je .
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
da sa to niekde najst? lebo uz davnejsie som na porade citala..a teraz to neviem najst...ze je to nutne, pretoze dan z motor. vozidiel sa plati za auto, ktore je vyuzivane na podnikanie...a kedze je konatel aj spolocnikom...teda aj ked ide o s.r.o.....spolocnik vyuziva toto sukromne auto na podnikanie vo vlastnej s.r.o......
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
bui
da sa to niekde najst? lebo uz davnejsie som na porade citala..a teraz to neviem najst...ze je to nutne, pretoze dan z motor. vozidiel sa plati za auto, ktore je vyuzivane na podnikanie...a kedze je konatel aj spolocnikom...teda aj ked ide o s.r.o.....spolocnik vyuziva toto sukromne auto na podnikanie vo vlastnej s.r.o......
Sú na to rôzne názory, ale pokiaľ si prečítaš napr. odpoveď andreja_rv
http://www.porada.sk/showpost.php?p=156916&postcount=23, myslím, že dostatočne to vystihuje podstatu problému a dáva odpoveď na otázku, prečo daň z MV neplatiť. Ani v našej firme konateľ za súkromné MV, ktoré používa v súvislosti s podnikaním neplatí (je zároveň aj spoločníkom).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať