Zavrieť

Porady

nesprávne uhradená daň z príjmu

Prosím poraďakov o radu,

Daň z DP typu A bola nesprávne odvedená na číslo účtu pre odvod dane z DP typu B. Nemáte niekto skúsenosť čo s tým? Žiadať DÚ o preúčtovanie nesprávnej platby?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
    - Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
    Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
    Čiže to podal správne

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Daň nebola odvedená na správny účet. Rozlišujeme daň z príjmov zo závislej činnosti a príjmy fyzických osôb z podnikania a samostatnej zárobkovej činnosti. Ak podal daňové priznanie typu A mal uhradiť na účet dane z príjmu zo závislej činnosti.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Vladula Pozri príspevok
    Prosím poraďakov o radu,

    Daň z DP typu A bola nesprávne odvedená na číslo účtu pre odvod dane z DP typu B. Nemáte niekto skúsenosť čo s tým? Žiadať DÚ o preúčtovanie nesprávnej platby?
    Áno, doporučujem napísať žiadosť o preúčtovanie platby na správny účet.

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    karpis Pozri príspevok
    V prípade, ak daňovníkovi z podaného daňového priznania k dani z príjmov FO typ: A alebo typ: B vznikne povinnosť zaplatiť daň, uhradí túto daň na číslo účtu
    - Daň z príjmov fyzických osôb z podnikania a inej samostatnej zárobkovej činnosti.
    Platbu daňovník označí konštantnýcm symbolom 1744.
    Čiže to podal správne
    Pozrite si na stránke www.drsr.sk je to odtiaľ skopírované

    Katka0208 je offline (nepripojený) Katka0208

    Katka0208
    Pri nespravne odvedenej platbe, treba napisat na DU ziadost o preuctovanie platby z jedneho uctu na iny. Ja som to tiez robila. Inac ti pride papier, ze si neodviedla dan aj spolu s vyhraznym listom :-)))

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Súhlasím s Karpis.
    Keďže podávala DP aj keď typu A, tak odviedla daň na správne č.účtu /tak ako je to uvedené aj na stránke drsr.
    Naposledy upravil Muška : 08.04.08 at 11:16

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    Katka0208 Pozri príspevok
    Pri nespravne odvedenej platbe, treba napisat na DU ziadost o preuctovanie platby z jedneho uctu na iny. Ja som to tiez robila. Inac ti pride papier, ze si neodviedla dan aj spolu s vyhraznym listom :-)))
    Platí toto aj pri dani z MV? Pomýlila som si účty. Čo mám spraviť? Dostanem pokutu?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zltalienka Pozri príspevok
    Platí toto aj pri dani z MV? Pomýlila som si účty. Čo mám spraviť? Dostanem pokutu?
    Ak to zlé číslo účtu, ktoré si použila je účtom toho istého daňového úradu, kam si mala platiť daň z MV, potom stačí napísať žiadosť o preúčtovanie na správny účet. Z toho pokuta nie je.

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    smith Pozri príspevok
    Ak to zlé číslo účtu, ktoré si použila je účtom toho istého daňového úradu, kam si mala platiť daň z MV, potom stačí napísať žiadosť o preúčtovanie na správny účet. Z toho pokuta nie je.
    No nie tak, pomýlila som si Daňový úrad 4 a 5 v Košiciach. Čo v takom prípade?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zltalienka Pozri príspevok
    No nie tak, pomýlila som si Daňový úrad 4 a 5 v Košiciach. Čo v takom prípade?
    Tak isto treba napísať žiadosť, aby to DÚ KE 4 preposlal na DÚ KE 5.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.