Zavrieť

Porady

Odťah digestora

Prosím o pomoc. Plánujem do kuchyne (ostrovček) komínový digestor. Ako riešiť odťah aby mi do kuchyne nefučalo alebo nestekal kondenzát? Vývod cez strechu von? Ak to vyvediem iba do pochôdzneho podkrovia nebudú plesne prípadne mastnota pod zateplenou strechou na povale?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    badoga je offline (nepripojený) badoga

    badoga
    Vývod z digestora sa robieva cez bočnú obvodovú stenu a vtedy kondenz nie je problém, odkvapká zo spádovanej rúry von.
    Problémom je pokiaľ ide kolmo hore cez stropnú konštrukciu do exteriéru pomerne krátkym potrubím. Vtedy je kondenzu najmä v zime veľa. Mám osobnú skúsenosť so zatečeným a zhoreným digestorom. Do potrubia sme dodatočne inštalovali manžety na zachytenie kondenzu, ktorý sa v čase keď sa nevarí sám odparí. Na Slovenskom trhu pred asi piatimi rokmi také manžety neboli, kúpili sa v Rakúsku. Dnes už možno sú...
    Vyústenie potrubia v podstrešnom priestore neodporúčam, ide o mastné výpary, ktoré sa v okolí budú usadzovať.

    sgnet.sk je offline (nepripojený) sgnet.sk

    sgnet.sk
    badoga Pozri príspevok
    Vývod z digestora sa robieva cez bočnú obvodovú stenu a vtedy kondenz nie je problém, odkvapká zo spádovanej rúry von.
    Problémom je pokiaľ ide kolmo hore cez stropnú konštrukciu do exteriéru pomerne krátkym potrubím. Vtedy je kondenzu najmä v zime veľa. Mám osobnú skúsenosť so zatečeným a zhoreným digestorom. Do potrubia sme dodatočne inštalovali manžety na zachytenie kondenzu, ktorý sa v čase keď sa nevarí sám odparí. Na Slovenskom trhu pred asi piatimi rokmi také manžety neboli, kúpili sa v Rakúsku. Dnes už možno sú...
    Vyústenie potrubia v podstrešnom priestore neodporúčam, ide o mastné výpary, ktoré sa v okolí budú usadzovať.
    dobry den, mozete mi prosim poradit kde by som mohol kupit vami spominane manzety na zachytavanie kondenzu v komine. Jedna sa o to, ze musime spravit komin cez strop, nasledne cez strechu von a neviem ako zabranit kondenzu, aby sa dostaval spat do odsavaca. Dakujem

    peto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.