Zavrieť

Porady

Cukrárenské umenie - tipy, triky a rady

Nedávno som navštívila v Trnave staro-novú cukráreň, kde predávali náááádherné zákusky v štýle francúzskych Chef Patissier-ov ... nazvala by som ich snáď aj malými umeleckými dielkami .
Budem rada, ak sa v tejto téme nakumulujú rôzne ukážky, ako čo najkrajšie nazdobiť ZÁKUSKY (rezy, rolády, petit fours a pod.), alebo triky a tipy z oblasti cukrárčiny. Nepridávajte prosím TORTY, tie majú svoju osobitnú, veľmi úspešnú tému.
Mňa nedávno zaujala napr. táto domáca výroba čokoládových vajíčok: http://www.patiss.com/video/oeuf_paques.html
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    zaujímavé, ja môžem priložiť akurát finálne výrobky, dokazujúce šikovnosť našich majstrov cukrárov ako aj študentov-budúcich cukrárov
    P1194084.JPG  
    P1194086.JPG  
    P1194092.JPG  
    P1194101.jpg  
    P1194103.JPG  

    P1194106.JPG  
    1/1

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    hm ... našla som tam aj takúto prekráááásnu mašlisko: http://www.patiss.com/recette/decors..._chocolat.html
    ... tak sa pokochajte, zručné "pečiarky" a možno niektorá odvážna aj vyskúša

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Trošku ale chcem sa spýtať, kde by sa dali zohnať keramické formičky na suflé?

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    smith Pozri príspevok
    Trošku ale chcem sa spýtať, kde by sa dali zohnať keramické formičky na suflé?
    Myslím že v lepších domácich potrebách by ich mohli mať.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    petovsan Pozri príspevok
    Nedávno som navštívila v Trnave staro-novú cukráreň, kde predávali náááádherné zákusky v štýle francúzskych Chef Patissier-ov ... nazvala by som ich snáď aj malými umeleckými dielkami .
    Budem rada, ak sa v tejto téme nakumulujú rôzne ukážky, ako čo najkrajšie nazdobiť ZÁKUSKY (rezy, rolády, petit fours a pod.), alebo triky a tipy z oblasti cukrárčiny. Nepridávajte prosím TORTY, tie majú svoju osobitnú, veľmi úspešnú tému.
    Mňa nedávno zaujala napr. táto domáca výroba čokoládových vajíčok: http://www.patiss.com/video/oeuf_paques.html
    Ak myslíš cukráreň oproti pošte tak to skutočne pečú francúzi

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    smith Pozri príspevok
    Trošku ale chcem sa spýtať, kde by sa dali zohnať keramické formičky na suflé?
    uff, no tiež mi to dalo fušku, kým som sa k nim dopátrala, práve cez víkend som si ich objednávala v TN v Max-e; je tam jedna taká nadštandardnejšia predajnička s domácimi potrebami, žiaľ, nemali ich pultom, tak som si ich objednala, každú chvíľku by mi mali volať a už aj "sufflujem" ... ak by si chcel, zistím kontakt a popýtam sa, či neposielajú aj na dobierku ... alebo to môžme vymyslieť aj nejako inak ... daj vedieť.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Zuziana Pozri príspevok
    Ak myslíš cukráreň oproti pošte tak to skutočne pečú francúzi
    áno, myslím presne tú cukráreň !!! ... mne to bolo hneď podozrivé, že toto nemôžu byť produkty tradičných slovenských cukrárskych výrobní ... a nevieš náhodou, či by boli schopní dodávať aj mimo TT?

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    [quote=petovsan;714557]áno, myslím presne tú cukráreň !!! ... mne to bolo hneď podozrivé, že toto nemôžu byť produkty tradičných slovenských cukrárskych výrobní ... a nevieš náhodou, či by boli schopní dodávať aj mimo TT?[/quo

    Majú ešte prevádzku v BA na Obchodnej a dodávajú tiež do niektorých kaviarní v BA, v Senci a pod. Myslím, že rozbiehali niečo aj na opačný smer.
    Zistím a dám vedieť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.