Zavrieť

Porady

zrušenie predkupného práva

Pekný deň, poprosím o radu:Ak chcem zrušiť predkupné právo obce na pozemky, ktorých som vlastníkom, aký je postup? Čo sa predkladá príslušnému katastru? Vďaka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Aankaa Pozri príspevok
    Pekný deň, poprosím o radu:Ak chcem zrušiť predkupné právo obce na pozemky, ktorých som vlastníkom, aký je postup? Čo sa predkladá príslušnému katastru? Vďaka...
    .. súhlas obce so zrušením predkupného práva.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lakon Pozri príspevok
    Ato ako sa ti tam dostalo?
    Sú rôzne prípady, kedy obec má predkupné právo. Nedávno som čítal v Trende, že jeden zahraničný investor dostal pri Martine pozemok na výstavbu výrobnej haly za 1SK/m2 s tým, že keby zo Slovenska odišiel, predkupné právo na tie pozemky má mesto.

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    Chobot Pozri príspevok
    Sú rôzne prípady, kedy obec má predkupné právo. Nedávno som čítal v Trende, že jeden zahraničný investor dostal pri Martine pozemok na výstavbu výrobnej haly za 1SK/m2 s tým, že keby zo Slovenska odišiel, predkupné právo na tie pozemky má mesto.
    Toto mi je jasne je to "skryte sponzorstvo" zahranicneho investora a pri nedodrzani podmienok... ale na sukromnom pozemku??

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lakon Pozri príspevok
    Toto mi je jasne je to "skryte sponzorstvo" zahranicneho investora a pri nedodrzani podmienok... ale na sukromnom pozemku??
    To nám musí prezradiť Aankaa.

    Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

    Aankaa
    Chobot Pozri príspevok
    To nám musí prezradiť Aankaa.
    nie je to tajomstvo - predkupné právo si dala obec ako záruku na to, aby sa s pozemkami nekšeftovalo, no to už bolo dávno, dnes mi tu stojí domček, ktorý chcem predať ale pozemok okolo.....to už viete. Ale mám túto "akciu rozbehnutú", takže uvidíme čo z toho.
    Alebo kto z koho??

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Aankaa Pozri príspevok
    nie je to tajomstvo - predkupné právo si dala obec ako záruku na to, aby sa s pozemkami nekšeftovalo, no to už bolo dávno, dnes mi tu stojí domček, ktorý chcem predať ale pozemok okolo.....to už viete. Ale mám túto "akciu rozbehnutú", takže uvidíme čo z toho.
    Alebo kto z koho??
    čiže vy ste pred mnohými rokmi odkupovali pozemky od mesta? Tak v kupno-predajnej zmluve by malo byť obdobie, na ktoré má obec predkupné právo. Zvyčajne je to nejakých 5-10 alebo 15 rokov, nebýva to "na veky vekov".

    Ak v katastri nie je uvedená doba, treba pozrieť v zmluve. Ak ani tam doba nie je, treba napísať na MÚ žiadosť o zrušenie predkupného práva.

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    Vacsinouto byva do kolaudacie, takze suhlasim ak to nieje uvedene priamo v katastri, tak prestudujte zmluvu a ak ani tam tak MU by nemal mat problem toto predkupne pravo zrusit, nakolko bol ucel splneny.

    zrušenie predkupného práva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.