Zavrieť

Porady

Kapucínka a škodcovia

Ahojte, chcem sa spýtať, či niekto pestuje kapucínky. Mne sa tieto kvety veľmi páčia aj preto, že mi pripomínajú detstvo. Moja mama ich mala stále plnú predzáhradku a lemovali jej aj chodník. Ako deti sme sa bavili tým, že po daždi sme zbierali a zlievali kvapky vody z listov, ktoré sa po nich kotúľali ako perličky. Ala dosť nostalgie, prejdem k veci.
Ja keď si ich zasadím, tak mi ich vždy bleskovo zožerú takí malí čierni skackaví chrobáčikovia, ktorí sa objavia z jedného dňa na druhý, je ich strašne veľa a žiaden postrek na ne nezaberá. Mám ich postriekať vopred, alebo čo mám robiť. Kúpila som si už semienka a nechcem zase riskovať neúspech.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Aj ja používam vriacu vodu, ale na burinu čo mi vyrastá medzi dlažbou.

    rybanka je offline (nepripojený) rybanka

    rybanka
    To budú asi čierne vošky, ja som ich tiež mala. Ale často mi po nich lezú húsenice ako po kapuste. Tu pomôže len postrek.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    Vošky to nebudú, lebo tí chrobáčikovia skáču. Pravdepodobne sú to nejaké skočky, našla som na nete o nich niečo aj o chemickej ochrane.
    http://209.85.135.104/search?q=cache...=sk&lr=lang_sk

    Kapucínka a škodcovia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.