Zavrieť

Porady

odstranenie faktury z uctovnictva

Ahojte poradaci. Velmi by mi pomohla vasa rada. Ako mam dostat z uctovnictva fakturu na spracovatelsky poplatok za vybavenie uveru, ktory sa vsak neposkytol. S bankou sme sa dohodli ze fakturu hradit nebudeme. Bolo vsak na nej DPH, ktore sme si narokovali. Poradte prosim , ja som v koncoch. Dobropis vraj v ziadnom pripade nevystavia, takze tu schodnu cestu nevidim. Vopred VELKE DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veroniq333 Pozri príspevok
    Ahojte poradaci. Velmi by mi pomohla vasa rada. Ako mam dostat z uctovnictva fakturu na spracovatelsky poplatok za vybavenie uveru, ktory sa vsak neposkytol. S bankou sme sa dohodli ze fakturu hradit nebudeme. Bolo vsak na nej DPH, ktore sme si narokovali. Poradte prosim , ja som v koncoch. Dobropis vraj v ziadnom pripade nevystavia, takze tu schodnu cestu nevidim. Vopred VELKE DAKUJEM
    Ak bola vystavená faktúra na služby, ktoré sa neuskutočnili, ten, ktorý ju vystavil, ju vystavil neoprávnené. Takže musí tieto služby dobropisovať.
    Tweety ja som im volala a taka "mila" pani mi "slusne" vysvetlila, ze oni tu fakturu vystavili na zaklade nejakeho kalkulacneho listu (s ktorym oni mali urcite naklady) a kedze sme ho my aj banka podpisali, tak faktura bola opravnena. Konatelovi sa vsak neskor nieco znepacilo a uver sme nakoniec od nich nevzali. Podla tej tetusky, oni vystavili fakturu opravnene a nemozu ju dobropisovat. Vraj si ju nedanovo odpisu. Ja tomu pojmu trosku nerozumiem, lebo som sa s nim nestretla. Pliis poradte co dalej....

    Mariana42 je offline (nepripojený) Mariana42

    Mariana42
    Možno by som podala dodatočné daň. priznanie, nakoľko podľa par. 49 ods. 2 " Platietľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť , daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb.... - tzn. keď sa úver neposkytol , teda nebol využív. v súvislosti s podnikaním. Nevýhodou tohto postupu sú sankcie.
    Nechápem však ich postup, lebo oni keď odviedli DPH z faktúry, prečo nechcú vystaviť dobropis - však získali by späť svoje peniažky, nie? M.
    Naposledy upravil Mariana42 : 10.04.08 at 06:06
    No asi ina moznost nebude ako podat dodatocne dan.priznanie, to by ma az tak netrapilo, ale ako ju mam dostat z uctovnictva...to mi neda spat. Citujem konatela: "dohodli sme sa ze na nu zabudneme, tak to nejak spravte". Asi tak to bolo.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    veroniq333 Pozri príspevok
    Tweety ja som im volala a taka "mila" pani mi "slusne" vysvetlila, ze oni tu fakturu vystavili na zaklade nejakeho kalkulacneho listu (s ktorym oni mali urcite naklady) a kedze sme ho my aj banka podpisali, tak faktura bola opravnena. Konatelovi sa vsak neskor nieco znepacilo a uver sme nakoniec od nich nevzali. Podla tej tetusky, oni vystavili fakturu opravnene a nemozu ju dobropisovat. Vraj si ju nedanovo odpisu. Ja tomu pojmu trosku nerozumiem, lebo som sa s nim nestretla. Pliis poradte co dalej....
    A zaplatili ste ju vôbec?
    Dozvedela som sa prave, ze dodatocne dan. priznanie nepodavam, pretoze faktura bola vystavena opravnene a teda som mala narok na vratenie dph, ale v buducom dan. priznani k dani z prijmov PO si tuto fakturku odpocitam od nakladov. Ale potrebujem, aby mi druha strana zaslala aspon provizorny list v zmysle dohody o odpusteni dlhu alebo zavazku. Nema nahodou niekto z poradakov nieco podobne?

    odstranenie faktury z uctovnictva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.