Zavrieť

Porady

Koncesionarske poplatky v novostavbe

Ahoj, mam jednu otazku, ktora tu uz mozno bola, ale zial som ju nenasiel.
Cakam na odovzdanie bytu v novostavbe, no este pred samotnou kolaudaciou je pre dany byt namontovany elektromer a tym padom sa tento byt stava odbernym, miestom elektrickej energie. Kedze vsak este nie je skolaudovany, ani odovzdany do uzivania a ani nie je zapisany do katastra, tak este nie je moj. No po namontovani elektromeru sa na mna viaze platenie faktur (zatial len preddavkov) za elektricku energiu, ktoru neminam, lebo nie som ani prihlaseny na dane miesto na trvaly pobyt a ani na danom odbernom mieste este nebyvam. Byvam u rodicov (trvaly pobyt), ktori su prihlaseny k odberu energie a teda aj platia za byt koncesionarske poplatky.

Kedze este neviem adresu noveho odberneho miesta, ani na tu adresu nie som prihlaseny na trvaly pobyt a vlastne ked este ani nevlastnim danu nehnutelnost, len platim za elektrinu, som POVINNY oznamit tuto skutocnost a platit koncesionarske poplatky? Alebo tato povinnost vznika, az ked mi bude byt odovzdany?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    "S účinnosťou od 1.4.2008 je v platnosti nový zákon o úhrade za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom.
    Platiteľom úhrady je každá fyzická osoba, ktorá je koncovým odberateľom elektriny v byte alebo rodinnom dome.
    Ak má platiteľ viac odberných miest, platí iba za jedno.......
    ......Občanom, ktorí doteraz neplatili a sú odberateľmi elektriny, vzniká oznamovacia povinnosť. Splniť si ju môžu na pobočkách Slovenskej pošty alebo priamo u vyberateľa."


    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    Skús si pohľadať definíciu bytu alebo rodinného domu pravdepodobne v stavebnom zákone.
    Ak sa nemýlim, neskolaudovaná stavba je stále stavbou, ktorá sa bytom, rodinným domom, kanceláriou a pod. stáva až nadobudnutím právpolatnosti kolaudačného rozhodnutia.

    Jedna poznámka na záver:
    Rozsiahlu diskusiu o rôznych otázkach súvisiacich s exemplárnym legislatívnym nepodarkom z dielne NR SR nájdeš v téme http://www.porada.sk/t61543-dalsi-ne...poplatkov.html
    Odporúčam preto v prípadnej ďalšej diskusii pokračovať v tej téme. Nerád by som sa dožil času, aby na mňa otázky ohľadom toho nezmyslu, ktorý má také otrasné pomenovanie vyskakovali na mňa už aj z konzervy so sardinkami.
    Ďakujem za porozumenie.

    Koncesionarske poplatky v novostavbe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.