Zavrieť

Porady

dávka v hmotnej núdzi - čožžéé?!!

Zdravím
Bola mi priznaná dávka v hmotnej núdzi:
ja sama s dvoma školopovinnými deťmi 19 a 18 rokov - 2 800Sk
na zdravotnú starostlivosť - 180
príspevok na bývanie - 2 350
To je spolu 5 330Sk. Exmanžel mi platí výživné 3 400Sk. Ja žasnem,to výživné mi započítali ako príjem a odpočítali od celkovej sumy. Takže mi priznali dávku 1 930Sk. Ja to nedokážem pochopiť, nepomýlili sa? Rozumiete niekto tomu? Prosím uveďte ma niekto do obrazu. Ďakujem papak Alesko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sylvio je offline (nepripojený) sylvio

    sylvio
    Nooo nepoteším Vás, ale bohužiaľ je to tak.

    Ak to chcete troška podrobnejšie, tak výška dávky a príspevkov sa určí ako rozdiel medzi sumou nárokov (to sú spomenuté sumy ako ste ich uviedla) a príjmom. Za príjem sa na tieto účely považujú aj príjmy oslobodené od dane z príjmov fyzických osôb podľa zákona a dani z príjmov a takýmto príjmom oslobodeným od dane je aj poskytnuté výživné.

    Celkom sa ztotožňujem s názorom, že to nie je fér, ale bohužiaľ, je to v zmysle zákona.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ja vidím východisko z krátkodobého hľadiska ísť na PN a - síce nie ihneď - ale po 270 dňoch získať slušné nemocenské dávky. Návod je v tejto téme
    http://www.porada.sk/t35293-ako-zisk...sie-davky.html
    No tak toto mám už za sebou, tiež som bola v úžase, ked mi pani na soc. urade pripočítala k môjmu /žiadnemu/ príjmu výživné na maloleté dieta v sume 2.500 sk.... čiže nám dvom priznala 1.900 sk príspevok v hmotnej núdzi...
    neviem ako to robia ostatní nezamestnaní ked môžu s týchto dávok vyžiť... mám všelijaké info.... že poberajú aj 8-10.tisíc....

    asi sme velmi poctivý....

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    hmmm , no bohužiaľ zákon je zákon, ale že by niekto poberal 8-10tisíc no to určite nie ! možno jedine v tom prípade, keby mali 10 detí a keby boli tmavšej pleti.......

    tu je zákon: klik:
    http://www.employment.gov.sk/new/index.php?SMC=1&id=199
    Naposledy upravil Barbara : 28.08.08 at 15:15

    LukyŠ je offline (nepripojený) LukyŠ

    LukyŠ
    Barbara Pozri príspevok
    hmmm , no bohužiaľ zákon je zákon, ale že by niekto poberal 8-10tisíc no to určite nie ! možno jedine v tom prípade, keby mali 10 detí a keby boli tmavšej pleti.......

    Pokiaľ sú dvaja nezamestnaný manželia
    majú dve deti
    nárok na príspevok na bývanie
    vykonávajú obaja VPP ich mesačný príjem je aj s prídavkami 11 310 skk presne

    A tá poznámka o pleti neporušuje etiketu?
    Naposledy upravil LukyŠ : 28.08.08 at 12:09
    Hej mala som na mysli rodinu s dvomi detmi, poznam taku rodinu v mojom okoli obidvaja si dali pozastavit zivnost ktoru potrebovali na vykon roznasky reklamnych a propag. letakov v AT + poberaju socialne davky ... tzv. davky v hmotnej nudzi, deticky sa stravuju v skole za 1,- Sk a su spokojny ... tak to tu asi funguje......

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    LukyŠ Pozri príspevok

    A tá poznámka o pleti neporušuje etiketu?

    nie, nemyslím si, že porušujem Etiketu, a keby áno , ajtak si za tým stojím

    z Etikety:
    16.B V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

    keď myslíš na tento bod, tak v žiadnom prípade som neporušila, lebo to nebola žiadna diskusia , ja som len napísala môj názor. a ani žiadnych diskutujúcich som neurazila.
    Naposledy upravil Barbara : 28.08.08 at 15:27

    LukyŠ je offline (nepripojený) LukyŠ

    LukyŠ
    bezradna9999 Pozri príspevok
    Hej mala som na mysli rodinu s dvomi detmi, poznam taku rodinu v mojom okoli obidvaja si dali pozastavit zivnost ktoru potrebovali na vykon roznasky reklamnych a propag. letakov v AT + poberaju socialne davky ... tzv. davky v hmotnej nudzi, deticky sa stravuju v skole za 1,- Sk a su spokojny ... tak to tu asi funguje......
    A ešte pridaj pomôcky do školy v hodnote 500Sk každý pol rok a ak sa učia do určitého priemeru tak štipendium/aj na ZŠ/ vo výške 300sk alebo 500sk

    gabyka je offline (nepripojený) gabyka

    gabyka
    dobrý večer,
    prosím o radu, koľko rokov dozadu môžu odomňa žiadať vrátenie dávok v hmotnej núdzi, ak vznikli nezrovnalosti. Za čiastky z roku 2002 mi prišla výzva v máji 2005. Vtedy som požiadala, žiaľ iba ústne, aby mi to znova preverili, že mne to vychádzalo inak. Zostalo ticho a teraz mi po viac ako troch rokoch prišla výzva znova s hrozbou exekútora. Mne sa to ťažko dohľadáva tak ďaleko dozadu. Nie je to už premlčané?
    Ďakujem pekne za odpovede.

    dávka v hmotnej núdzi - čožžéé?!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.