Zavrieť

Porady

Účtovanie platobného rozkazu

Ahojte,
prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
Ďakujem pekne za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Nikto nevie pomôcť? Alebo mi tu dať nejaký link, kde by som to poprípade našla? Ďakujem.

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    S DPH neviem bohužiaľ poradiť, už sa v tomto neviem orientovať.
    Dlžná pohľadávka - príjem ovplyvňujúci základ dane.
    Trovy právneho zastupovanie - podľa toho ako ste mali zúčtovaný výdavok - ak ako VOZD tak aj POZD. Alebo naopak.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte,
    prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
    A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
    Ďakujem pekne za každú radu.
    Prosím nikto sa nevyjadrí???

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Logicky by som DPH dala aj potom ja na výstupe, ale neviem nech poradia odborníci na DPH. Ja už som v tomto neni doma.

    Ale logicky mi znie, že ak mám na vstupe tak aj na výstupe, nie?

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte,
    prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
    A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
    Ďakujem pekne za každú radu.
    Nikto nevie poradiť alebo dať nejaký link?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    KvetkaK Pozri príspevok
    Ahojte,
    prvý krát mám takýto prípad, tak by som sa chcela ubezpečiť a poradiť ako to správne zaúčtovať. Dlžník nám uhradil na základe platobného rozkazu dlžnú pohľadávku + úroky z omeškania + trovy konania + trovy pravného zastupovania (tie sú aj s DPH). Hlavne ma trápi to, či mám dať teda DPH aj na výstupe pri úhrade a potom keď budem mať faktúru od právnika tak ju dám na výstupe alebo či sa to rieši ináč.
    A sú všetky tieto príjmy zdaniteľným príjmom? A trovy sú príjem za službu či iný príjem?
    Ďakujem pekne za každú radu.
    Kvetka tu pripájam nasledovné

    http://www.porada.sk/154266-post9.html

    Ja by som postupovala asi nasledovne :
    1/úhrada pohľadávky - POZD /tovar alebo služba s rozpisom DPH /
    2/úhrada úrokov z omeškania - POZD - iný /spravila by som si členenie pre daný prípad /
    3/trovy konania - príjem OZD - iný /členenie pre daný prípad/
    3/trovy právneho zastupovania - POZD iný /členenie pre daný prípad ,s rozpisom DPH/

    Uvedenú DPH vlastne za pohľadávku máte odvedenú , zostáva Vám odviesť DPH za trovy právneho zastupovania , tieto zapíšte do Záznamovej evidencie DPH a mali by ísť dňom platnosti rozsudku právoplatnosti rozsudku .

    Po obdržaní FA od advokáta /plátcu DPH/ na základe došlej FA uplatniť si právo na odpočet DPH .

    Možno ma niekto opraví .
    Naposledy upravil Zita5 : 16.04.08 at 07:58

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Kvetka , ďakujem za bodík , len neviem či nebol predčasne udelený , nakoľko ma môže ešte niekto opraviť .
    Videla som tento príspevok dlho tu kolovať -posúvať a už mi to nedalo tak som zareagovala .


    Ešte doplním , ak ste platili zálohu právnikovi , tak túto zálohu by som účtovala ako VNZD a zúčtovanie by som spravila na základe vyúčtovacej FA , ktorú očakávate .

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Zita5 Pozri príspevok
    Kvetka , ďakujem za bodík , len neviem či nebol predčasne udelený , nakoľko ma môže ešte niekto opraviť .
    Videla som tento príspevok dlho tu kolovať -posúvať a už mi to nedalo tak som zareagovala .


    Ešte doplním , ak ste platili zálohu právnikovi , tak túto zálohu by som účtovala ako VNZD a zúčtovanie by som spravila na základe vyúčtovacej FA , ktorú očakávate .
    Práve preto som pridelila bodík, že sa mi vôbec niekto ozval. A presne tak ako si mi poradila to mám aj zatial zaúčtované a uvidíme či sa ešte niekto pridá. Len dátum v evidencii DPH z trov právneho zastupovania som uviedla vtedy, keď prišla úhrada na účet, a to asi nieje správne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.