Zavrieť

Porady

z čoho sa počíta odstupné v mojom pripade?

ahojte, mam jednu otazočku na tých skusených a zbehlych v tomto: od r.2001 som zamestnana u szčo. v r.2004 som na rodič./maters.dovolenke, v r.2007 nastupila som na dalsiu matersku, môj šéf zrusil szčo v januari 2008, teraz mi dava vypoved dla paragr.63a, to je ok, len neviem, narok na odstupne mam na 3 mesiace, len neviem z coho sa rata co som robila tam, podotykam ze som na papieri mala uvadznu len minimalnu mzdu. vie niekto poradit ako je to z paragr.76? ci sa mi to bude ratat z vtedajsej minim.mzdy co cinilo cca 6500sk alebo so sucastnej minim.mzdy. dakujem za odpovede, som uz zufala, a nechcem sa dat opinkat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    katarina.j Pozri príspevok
    ahojte, mam jednu otazočku na tých skusených a zbehlych v tomto: od r.2001 som zamestnana u szčo. v r.2004 som na rodič./maters.dovolenke, v r.2007 nastupila som na dalsiu matersku, môj šéf zrusil szčo v januari 2008, teraz mi dava vypoved dla paragr.63a, to je ok, len neviem, narok na odstupne mam na 3 mesiace, len neviem z coho sa rata co som robila tam, podotykam ze som na papieri mala uvadznu len minimalnu mzdu. vie niekto poradit ako je to z paragr.76? ci sa mi to bude ratat z vtedajsej minim.mzdy co cinilo cca 6500sk alebo so sucastnej minim.mzdy. dakujem za odpovede, som uz zufala, a nechcem sa dat opinkat.

    Odstupné sa vypláca vo výške priemerného zárobku podľa § 134 ZP. V tvojom prípade bude priemerný zárobok pravdepodobný zárobok, t.j. inými slovami ten, čo máš uvedená v pracovnej zmluve ako základnú mzdu.

    Pokiaľ máš v prac. zmluve nižšiu zákl. mzdu, než je minimána mzda, tak pravdepodobný zárobok bude u teba súčasná minimálna mzda.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Chobot Pozri príspevok
    Odstupné sa vypláca vo výške priemerného zárobku podľa § 134 ZP. V tvojom prípade bude priemerný zárobok pravdepodobný zárobok, t.j. inými slovami ten, čo máš uvedená v pracovnej zmluve ako základnú mzdu.

    Pokiaľ máš v prac. zmluve nižšiu zákl. mzdu, než je minimána mzda, tak pravdepodobný zárobok bude u teba súčasná minimálna mzda.
    Chobotko, zasa máš pravdu a kým som sem chcel napísať , tak si ma už aj predbehol- mš pravdu-odstupné dostane z terajšej minim. mzdy, keď sa teraz dáva výpoveď...

    z čoho sa počíta odstupné v mojom pripade?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.