Zavrieť

Porady

Dlažba - špáry

Chcem Vás poprosiť o radu. Pred týždňom nám robili dlažbu a špárovka stále pri kvapnutí vodou navlhne a je taká... jednoducho nie tvrdá. Je to bežné, že tvrdne tak dlho? Nikdy som si inde nevšimla, že by špárovka po kontakte s vodou zvlhla. To by sa vôbec nemohla ani umývať a keby na ňu kvapla špinavá voda, alebo niečo farebné, tak by tam zostal fľak. Myslela som, že po niekoľkých dňoch ju už bude možné bez problémov aj umývať...

Je to, prosím, po týždni schnutia bežné? Tiež keď som skúsila nechtom trošku poškrabať, išlo to ľahko, uvoľňoval sa prášok.

Čo by ste poradili, prosím?

A tiež, existuje nejaká možnosť „konzervovania“ špár, aby sa nešpinili...? Napr. existuje niečo na ich natretie...? Nepočula som o ničom takom.

Srdečná vďaka.

Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josiph68 je offline (nepripojený) josiph68

    josiph68
    je to nekvalitná robota,lepšie povedané material.za hodinu musí byť špárovacia hmotá tuhá!jedine vyškrabať a dať novú,originál.pridal by som farbu,kvôli špine,pretože konzervovanie spoľahlivé nieje,i keď vymýšľajú sa nové a nové veci.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Aja19 Pozri príspevok
    Chcem Vás poprosiť o radu. Pred týždňom nám robili dlažbu a špárovka stále pri kvapnutí vodou navlhne a je taká... jednoducho nie tvrdá. Je to bežné, že tvrdne tak dlho? Nikdy som si inde nevšimla, že by špárovka po kontakte s vodou zvlhla. To by sa vôbec nemohla ani umývať a keby na ňu kvapla špinavá voda, alebo niečo farebné, tak by tam zostal fľak. Myslela som, že po niekoľkých dňoch ju už bude možné bez problémov aj umývať...

    Je to, prosím, po týždni schnutia bežné? Tiež keď som skúsila nechtom trošku poškrabať, išlo to ľahko, uvoľňoval sa prášok.

    Čo by ste poradili, prosím?

    A tiež, existuje nejaká možnosť „konzervovania“ špár, aby sa nešpinili...? Napr. existuje niečo na ich natretie...? Nepočula som o ničom takom.

    Srdečná vďaka.

    Pekný deň.
    Neviem, akú špárovku použili, ale asi nebola kvalitná. Dnes existuje pomerne dobrá ponuka špároviek rôznych odtieňov, treba si len vybrať.

    Špárovka by mala byť skutočne do hodiny tvrdá.

    Je fatálnou chybou, ak si ľudia dajú na podlahu svetlú špárovku. Tá by mala byť vždy tmavšia ako dlažba. Svetlá sa rýchlo zašpiní, nejaké laky na ochranu neviem, či existujú, skôr si myslím, že nie.

    Špárovka sa dá vyčistiť tak, že sa vybrúsi brúsnym papierom (zrnitosť cca 150 - 200). Treba dať ale pozor, aby sa nepoškodila kachlička. Ja to robím tak, že na paličku od nanuku omotám ten brúsny papier, potom sa dostanem presne do špáry medzi kachličkami. Ale nerobím to na podlahe, len z času na čas (1x za 2 roky) v sprche.

    Pokiaľ je hmota taká nekvalitná, že sa drobí, bude fakt lepšie ju vybrať a dať novú.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    videl som impregnaciu na skary, flaska okolo 500sk v hornbachu, ale uz neviem ako sa to presne vola a kolko to vydrzi.

    pwerka je offline (nepripojený) pwerka

    pwerka
    Impregnacia sa vola HG super ochrana spar obkladov & dlazby: Maju to v Hornbachu, uz si nepamatam kolko stala ale flaska vyjde tak cca na 2 kupelne.

    http://www.hg.eu/cz/

    Aja19 je offline (nepripojený) Aja19

    Aja19
    Ďakujem všetkým za rady aj informácie.

    Milý Chobot, s tým brúsnym papierom je to výborný nápad, vyskúšala som to jemne na obkladačkách okolo sporáka, tam sa špáry viac špinia a je to krajšie. Ale keď to robíš cca raz za 2 roky, potom tie vybrúsené špáry nahrádzaš novými? Neodpadáva to napríklad potom, prosím?

    Máte niekto skúsenosti s impregnáciou na škáry, použili ste ju?

    Ďakujem.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Aja19 Pozri príspevok
    Ďakujem všetkým za rady aj informácie.

    Milý Chobot, s tým brúsnym papierom je to výborný nápad, vyskúšala som to jemne na obkladačkách okolo sporáka, tam sa špáry viac špinia a je to krajšie. Ale keď to robíš cca raz za 2 roky, potom tie vybrúsené špáry nahrádzaš novými? Neodpadáva to napríklad potom, prosím?

    Máte niekto skúsenosti s impregnáciou na škáry, použili ste ju?

    Ďakujem.
    Zatiaľ máme takto vykachličkované len 4 roky, takže som to robil asi 2x, aj to nie na celej ploche. Vybrúsim vždy len minimum, takže tej hmoty tam veľa nechýba. Ak tam bude veľká ryha, potom uvidím...

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    K tej "Fatálnej chybe"
    Pred dvomi rokmi sme dali do kuchyne a chodieb špárovku bledšiu ako sú kachličky, je tam rozdiel asi dva odtiene, ale môžem povedať, že doposiaľ, aj napriek umývaniu a sem tam aj niečo na ňu v kuchyni kvaplo, stále má takú istú farbu. Ani nezašedla ani sa nejak špeciálne nešpiní.
    Takže, ak sa Vám páči bledšia špárovka, hurá do toho.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    AlaNR Pozri príspevok
    K tej "Fatálnej chybe"
    Pred dvomi rokmi sme dali do kuchyne a chodieb špárovku bledšiu ako sú kachličky, je tam rozdiel asi dva odtiene, ale môžem povedať, že doposiaľ, aj napriek umývaniu a sem tam aj niečo na ňu v kuchyni kvaplo, stále má takú istú farbu. Ani nezašedla ani sa nejak špeciálne nešpiní.
    Takže, ak sa Vám páči bledšia špárovka, hurá do toho.
    To máte na podlahe alebo na stene? Na stene to nevadí, na podlahe má byť špárovka tmavšia ako kachličky.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Je to na podlahe aj na stene. Všade rovnaká, keďže som to nechcela mať ako v mačkažáku.
    Je vec vkusu, kam si čo kto dá, ale táto svetlá sa ku dlažbe viac hodila, preto sme ju aj použili.
    A v údržbe nevidím žiadny rozdiel oproti tmavšej.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Chobot Pozri príspevok
    Zatiaľ máme takto vykachličkované len 4 roky, takže som to robil asi 2x, aj to nie na celej ploche. Vybrúsim vždy len minimum, takže tej hmoty tam veľa nechýba. Ak tam bude veľká ryha, potom uvidím...
    Aj u nás sa špáry čistili brúsnym papierom. Odkedy som sa tu na Porade dozvedela o Pulirapide, nedám na neho dopustiť. Je účinný na vodný kameň, nerez, .. atd., takže nie je určený presne na čistenie špárovacej hmoty, je však tak účinný, akoby bol. Fľaša má úzky otvor, tekutina sa dobre nalieva presne medzi kachličky. Nechám chvíľu pôsobiť a krásne špáry vyčistí. Najúčinnejší je na zemi, predsa len zo stien steká.

    Aja19 je offline (nepripojený) Aja19

    Aja19
    Milá Marína,

    a ten Pulirapide dostať v drogériách, alebo len v nejakých špeciálnych predajniach? Nezničí to špáry, neovplyvní pôvodnú farbu...?


    No..., my máme novú dlažbu cca 2 mesiace a už škárovka mení farbu a pritom dávame veľký pozor, ale v kúpeľni, aspoň u nás, nie je šanca, že by na zem nenakvapala voda a aj keď sa to hneď utrie, už to na viacerých miestach mení farbu do siva.

    Inak my sme kúpili škárovku Murexin camel, ale po nanesení bol odtieň o dosť svetlejší ako vzorka, ktorú nám ukázali v predajni. Takže ani na farbu vzorky sa nedá nejako spoľahnúť.

    Milá Marína, napíš, prosím, o tom Pulirapide, príp. ak niekto máte skúsenosti aj s tou impregnáciou.

    Ďakujem.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Pulirapid dostať(síce nie v každej) v drogérii. Vyzerá takto http://obchudek.blog.cz/0508/pulirap...na-vodni-kamen
    Mne farbu špár neovplyvnilo. Vyskúšaj na malom kúsku.
    O Pulirapide sme hovorili aj v téme http://www.porada.sk/t30839-cistenie-spar.html

    kaja296 je offline (nepripojený) kaja296

    kaja296
    Kúpila som byt,a keďže veľa euríkov na prerábku nezostalo skúšam si poradiť s dlažbou v kuchyni,ktora je ceklom pekná,až na tú špárovku...Ona totiž ani nie je tak špinavá, ako nekvalitná v tom zmysle,že majstri nechali na ňu málo miesta .Vykúka na mnohých miestach cement alebo lepidlo.Proste niekde je špárovky viac,niekde menej,niekde vôbec a vyzerá to dosť biedne,ako špinavý melír Čo s tým?.Šlo by to s brúsnym papierom ako spomína Chobot? A potom novú špárovku? Či?Vďaka za rady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.