Zavrieť

Porady

Spoločenská zmluva

Moja otázka:
Akú zmluvu mám použiť na tento prípad a s použitím akého paragrafu alebo zákona?
Jedná sa o peňažný vklad iného podnikateľa do podnikania druhému s tým, že podnikateľ ktorý dáva svoj vklad sa nebude podielať a zasahovať do vedenia firmy bude sa podielať len na zisku-ktorý bude vyplácaný mesačne. Za Vaše odpovede a rady vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    budem reagovať len na toto "bude sa podieľať na zisku - ktorý bude vyplácaný mesačne". ak to myslíš tak, že v priebehu roka mu budeš nejako zálohovo vyplácať zisk za "bežiaci rok" (myslím za rok 2004 v priebehu roka 2004), tak to nemôžeš!!! Myslím, že o preddavkoch na podiel na zisku hovorí nejaký § zákona o dani z príjmov. Skúste mi pomôcť, vážení diskutujúci.

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    Skús si pozrieť § 673 a nas. Obchodného zákonníka - zmluva o tichom spoločenstve.

    Tichý spoločník sa však podieľa aj na strate z podnikania!
    Podiel na zisku vyplácaný tichému spoločníkovi podľa ZDP nie je predmetom dane z príjmov (§3 ods. 2 písm. c) ZDP). (Len po uzávierke a zadanení zisku)
    Ak však chce len mesačne lízať smotanu, tak nech si urobia zmluvu o pôžičke a mesačne si môže vyberať úroky bez ohľadu na výsledok podnikania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.