Zavrieť

Porady

Aktivacny prispevok a kod zdroja

Dobry den
prosim mohol by mi niekto poradit aky kod zdroja by mal ist pri cerpani vydavkov z aktivacneho prispevku. Vlani to bol kod 1161 v niektorom prispevku niekto uvadzal kod 1162. Vo FS 11/2007 v Dodatku c. 1 bol uvedeny pri Europskom socialnom fonde 13T1. Vobec mi to nie je jasne co ho sa tento kod tyka.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    13 sa podľa mňa týka čerpania minulých rokov, 1161 a 1162 len si musíš rozlíšiť, aký typ projektu to je, t.j. či to spolufinancuje štát alebo nie. V tom Ti neporadím. Nájdi si tému na internete, či sa tam nedočítaš, kto to financuje.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    luli Pozri príspevok
    Dobry den
    prosim mohol by mi niekto poradit aky kod zdroja by mal ist pri cerpani vydavkov z aktivacneho prispevku. Vlani to bol kod 1161 v niektorom prispevku niekto uvadzal kod 1162. Vo FS 11/2007 v Dodatku c. 1 bol uvedeny pri Europskom socialnom fonde 13T1. Vobec mi to nie je jasne co ho sa tento kod tyka.
    Dakujem
    Aktivačná činnosť je financovaná zo zdrojov ESF a ŠR. Za prvé programové obdobie sa používa kód zdroja 1161 (ESF) a 1162 (ŠR). Podľa informácií ktoré mám, by sa malo (pre financovanie aktivačnej činnosti) toto obdobie skončiť 31.5.2008. Od 1.6.2008 by sa malo prejsť na druhé programové obdobie, ktoré sa bude kódovať zdrojom 13T1 (ESF) a 13T2 (ŠR).

    Lyda je offline (nepripojený) Lyda

    Lyda
    Vie niekto poradit ako sa bude uctovat dobrovolnicka cinnost cez urad prace po 01 05 2008 - zdroj a predkontacia?

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    kvet Pozri príspevok
    Aktivačná činnosť je financovaná zo zdrojov ESF a ŠR. Za prvé programové obdobie sa používa kód zdroja 1161 (ESF) a 1162 (ŠR). Podľa informácií ktoré mám, by sa malo (pre financovanie aktivačnej činnosti) toto obdobie skončiť 31.5.2008. Od 1.6.2008 by sa malo prejsť na druhé programové obdobie, ktoré sa bude kódovať zdrojom 13T1 (ESF) a 13T2 (ŠR).
    Opravujem moju odpoveď nasledovne:

    Kód zdroja 13T1 a 13T2 sa síce použije v rámci prostriedkov ESF a ŠR 2. programového obdobia, ale len na nevyčerpané prostriedky z predchádzajúcich rokov.

    Pri kódovaní zdrojov príspevku na aktivačnú činnosť treba vychádzať z dohody podpísanej s úradom práce, vrátane jej dodatkov. Spôsob financovania je uvedený v článku 1 a 2 dohody (resp. dodatkov). Keďže úrady práce majú ešte nevyčerpané prostriedky z prvého programového obdobia a aj zo zdrojov ŠR, financovanie aktivačnej činnosti je aj v súčasnosti rôzne.

    Možné situácie:

    a) v dohode je uvedené, že aktivačná činnosť je financovaná z Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia (logo na dohode je ESF + logo OP Zamestnanosť a sociálna inklúzia (postavičky)), v tomto prípade sa použije kód zdroja 11T1 - ESF (2. programové obdobie) a 11T2 - spolufinancovanie zo ŠR (2. programové obdobie). Pomer by mal byť 85:15.

    b) v dohode je uvedené, že aktivačná činnosť je financovaná zo SOP ĽZ, resp. JPD C3 (logo na dohode je ESF; ide o 1. programové obdobie), v tomto prípade sa použije kód zdroja 1161 - ESF a 1162 - spolufinancovanie ŠR

    c) v dohode je uvedené, že aktivačná činnosť je financovaná z prostriedkov ŠR (logo na dohode je len štátny znak), použije sa kód zdroja 111 - zo ŠR.

    Vždy treba vychádzať z platnej dohody vrátane jej dodatkov !

    cicusa je offline (nepripojený) cicusa

    cicusa
    Dobrý deň,
    prosím Vás nevie mi niekto poradiť s akým kódom zdroja máme účtovať
    prijatý bežný transfer od zriaďovateľa 222 41/354
    uhrada za material 5xx/222 - aké kódy zdroja použiť
    Ide o aktivačné práce

    ddsliace je offline (nepripojený) ddsliace

    ddsliace
    Dobrý deň, sme rozpočtová organizácia obce s právnou subjektivitou. Chcem sa opýtať na aký účet nám má UPSVaR posielať príspevok na aktivačné práce? Má to byť na príjmový rozpočtový účet, my by sme to preposlali zriaďovateľovi a zriaďovateľ nám na výdavkový rozpočtový účet? Je to správne?
    A ešte aký kód zdroja to má byť?
    Ďakujem.

    norbi6610 je offline (nepripojený) norbi6610

    norbi6610
    Prosim poradte mi.
    Moja priatelka sa nastahovala ku mne a pred tim byvala 200km od terajsieho bydliska.Ma narok na aktivačny prispevok ked bola predtim dlhodobo nezamestnana a teraz si nasla pracu??? A ešte,ma narok na prispevok na cestovne ked u mna ma len prechodny pobyt a trvaly ma 200km odtialto???

    dakujem velmi za odpoved,Noro

    Aktivacny prispevok a kod zdroja

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.