Zavrieť

Porady

Vrátenie DPH pri odcudzení vozidla

Dobrý deň,
prosím Vás, poraďte mi s takýmto problémom.
V roku 2006 sme obstarali špeciálne služobné vozidlo, pri ktorom sme si mohli uplatniť DPH na vstupe. Riadne sme ho zaradili a odpisovali. V marci 2008 prišlo ku krádeži vozidla neznámym páchateľom. Zaujímalo by ma, či za mesiac marec 2008 sme povinní na výstupe odviesť DPH z vozidla, ktorú sme si v roku 2006 uplatnili.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renka12 je offline (nepripojený) renka12

    renka12
    Dobrý deň.
    A ako je to s vrátením dph u majetku, ktorý sa týka auta (a bol v ňom v čase krádeže - marec 2008) a ktorý sa účtoval priamo do nákladov v roku 2007 a 2008.
    Vracia sa len dph odpočítaná v roku 2008 z majetku kúpeného v r.2008 alebo sa musí vrátiť aj dph odpočítaná v roku 2007 z majetku kúpeného v r. 2007?
    Prosím odpoveď - súrne.
    človiečik Vladimír Ozimý
    renka12 Pozri príspevok
    Dobrý deň.
    A ako je to s vrátením dph u majetku, ktorý sa týka auta (a bol v ňom v čase krádeže - marec 2008) a ktorý sa účtoval priamo do nákladov v roku 2007 a 2008.
    Vracia sa len dph odpočítaná v roku 2008 z majetku kúpeného v r.2008 alebo sa musí vrátiť aj dph odpočítaná v roku 2007 z majetku kúpeného v r. 2007?
    Prosím odpoveď - súrne.
    neviem kde vidíte majetok ...auto bolo do 30 tis??? potom ak ste ho dali priamo do spotreby nemáte čo vrátiť štátu....t.j. ZC = 0 DPH = 0 do daňového priznania to nevstupuje...

    renka12 je offline (nepripojený) renka12

    renka12
    Nuž, zle som to nazvala - mala som na mysli majetok do limitu, ktorý sme v čase nákupu účtovali priamo do spotreby (auto veselo fungovalo aj bez neho).
    Narážala som na to, že sa v zákone par. 53/5 hovorí o krádeži tovaru a odvode dane vo výške odpočítanej dane z tohoto tovaru, a tým je aj "majetok" do limitu, u ktorého nemožno hovoriť o zostatkovej cene...
    Kde robím chybu, ak je moja úvaha nesprávna?
    človiečik Vladimír Ozimý
    úvaha je nesprávna...vaša hodnota z ktorej máte odviesť DPH je 0,-...o majetku ktorého hodnota je do 30 tis ale doba použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok môže účtovná jednotka účtovať:

    a) ako o majetku t.j. musíte ho odpisovať dlhšie ako 12 mesiacov - v takomto prípade vychádzam zo ZC a odvediem daň
    b) ako o zásobe - priamo do spotreby

    vy ste účtovali o majetku priamo do spotreby - t..j spotreba zásoby...potom nemôžte predsa vrátiť DPH niečo čo ste účtovne spotrebovali

    renka12 je offline (nepripojený) renka12

    renka12
    Ďakujem.
    Vsjo jasno
    Unikal mi princíp. Takže ak ideme do detailov, ostáva vrátiť (prípadne neodpočítať) už len dph z nespotrebovaných pohonných látok, ktoré ostali v nádrži.

    Vrátenie DPH pri odcudzení vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.