Zavrieť

Porady

MKSOFT

Mama troch dospelých detí
A máte niekto skúsenosti s takýmto programom? Práve dnes som sa o ňom dopočula a samé chvály.
Usporiadat
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

????
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Prebrala som jednoduché účtovníctvo platcu dph a potrebovala by som si niečo ujasniť:
1. čo sa týka samozdanenia - kod ETT, zdaní vstup aj výstup - uvádza sa v peňažnom denníku?
2. doteraz som nemala dobropisy a ťarchopisy, ako s nimi. Ak ich vystavím - zaúčtujem riadne ako faktúru, ale ako je to s dph a opravou dane. Je potrebné v saldokonte zaškrtnúť, že sa jedná o opravu dane? Nehodí mi to do dph v nových riadkoch. Alebo ako to tam dostanem. Dátum dph je v tomto prípade dátum vystavenia dobropisu alebo dátum podľa pôvodnej faktúry?
ďakujem pekne za odpovede.
0 0
nikula nikula

nikula je offline (nepripojený) nikula

Pozrie sa mi niekto na to?
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
stačí keď iba na základe dokladu zaúčtuješ si pod kódom ETT faktúru tovarovú zahraničnú automaticky to bude na vstupe aj na výstupe. V zostavách DPH si to môžeš overiť pri tlačení daňovej povinnosti a odpočtu dph za príslušné obdobie. Faktúry účtuješ v saldokonte v peňažnom denníku to máš kvôli úhrade prenesené.
Dobropisy účtuješ tak, že si pred hodnotou základu dane daj len na numerickej klávese mínusko automaticky prepočíta aj sumu dph s mínusom. Dátum dph je dátum vrátenia tovaru určite nie pôvodnej faktúry, z pôvodných faktúr si všímaš len sadzby dane či sa nezmenili lebo dobropis má takú sadzbu akú mala pôvodná faktúra.
0 0
účtovníčka_prešov účtovníčka_prešov
Jedinečná ako každí..
v saldokonte sa to zaškrtnutie opravy základu dane týka § 25 a § 53 DPH
1 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Ahojte, prosím Vás ako účtujete ak máte uhradenú predfaktúru a potom v salde riadnu faktúru? Mám prípad ze za tovar bolo zaplatene na zákl. predfaktúry (ide o cudziu menu prepočítanu na eura) a potom dostanem riadnu faktúru, ktorú mám v salde ako závazok. úhradu na zákl. predfaktúry účtujete na VOZD? a čo potom z riadnou faktúrou? Navyse mne tam vzniká kurz. rozdiel z prepočtu, tak neviem ako to vysporiadat. vdaka
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

Dobrý deň, prosím Vás v JU mám neuhradené pohladávky v cudzej mene. Načitala som si z netu kurz. lístok ale netusim čo kde stisnut aby prepočitalo tieto pohladavky kurzom k 31.12. len som nasla v salde v nastrojoch vypočet kurz. rozdielov aj to sa neda pouzit, kedze v JU sa o tom neučtuje. či to musim ručne na kazdej fakture zmenit kurz 31.12.? vdaka
0 0
Anic Anic

Anic je offline (nepripojený) Anic

Dobrý, pomôžte mi, ako mám zaúčtovať zábezpeku na daň. úrad.
ďakujem
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

zábezpeka na daň 378/221
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Ahojte,

ako v tomto programe zaúčtovať prijatý dobropis? Ako ho dať do saldokonta?
0 0
KloferHladny KloferHladny

KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

Záleží na nastavení (číselníky-saldo). Sú dve možnosti. Buď je priajtý dobropis (hovorme mu radšej opravná faktúra) evidovaný ako normálna faktúra, t.z. taký istý typ dokladu, alebo je v čísleníkoch definovaný samostatný doklad (opravná faktúra).
Ak je taký istý, potom pri evidovaní opravnej faktúry je nutné označiť políčko "oprava DPH" a vzápätí sa objaví okno "Pôvodná fakt." kde sa uvedie číslo pôvodnej (opravovanej) faktúry.
Pozor ! Opravné faktúry faktúry môžu byť "mínusové (dobropisy)", alebo plusové (ťarchopisy)
0 0
charly5252 charly5252

charly5252 je offline (nepripojený) charly5252

s MK softom mám veľmi zlé skúsenosti. Zakúpil som ho a ľutujem to najhoršie investované peniaze. Nechápem ako si nikto môže pochvaľovať MK soft . ( zlé poradenstvo, zbytočne zložitý program, veľmi zlá telefonická podpora bez nej sa mimochodom v programe ani nepohnete, .... ) s pozdravom váš ďalší nespokojný zákazník. mimochodom teraz mam omegu a je omnoho lepšia v mnoho smeroch
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať