Zavrieť

Porady

opatrovateľka v Rakusku na živnosť

Čo potrebuje švagrina ak si vybavý živnosť na opatrovanie ľudí v Rakúsku? Aké bude platiť odvody? Tak ako hociktorý živnostník na Slovensku? - odvody do zdravotnej poisťovne a do socialnej až po roku podnika po odovzdaní DP.

Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 01.03.12 at 09:56
Usporiadat
martina 11 martina 11

martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

Odvody by mala platiť v Rakúsku a nie na Slovensku. Na Slovensku podá iba daňové priznanie a tam uplatní buď započítanie alebo vyňatie príjmov /neviem z hlavy čo platí pre Rakusko/.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Už otvorená téma http://www.porada.sk/t58314-opatrova...v-rakusku.html
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
započítanie alebo vyňatie príjmov /neviem z hlavy čo platí pre Rakusko/.
rakúsko - metóda vyňatia prijmov, v SR podáva DP / nulové
0 0
stefany2505 stefany2505

stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

Práve som pozerala na tu tému. Lenže bolo mi povedané. že sa dá isť buď na Rakúsku živnosť, alebo na Slovenskú. Tam som nič nenašla o tej možnosti. Je to pravda? Dá sa aj na Slovenskú živnosť? Podľa mňa je výhodnejšie ísť na Slovenskú živnosť. Alebo nie???
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Čítaj tu http://www.eures.sk/opatrovanie-star...007-450-1.html
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

stefany2505 Pozri príspevok
Práve som pozerala na tu tému. Lenže bolo mi povedané. že sa dá isť buď na Rakúsku živnosť, alebo na Slovenskú. Tam som nič nenašla o tej možnosti. Je to pravda? Dá sa aj na Slovenskú živnosť? Podľa mňa je výhodnejšie ísť na Slovenskú živnosť. Alebo nie???
Pokiaľ viem, tak rakúska strana požaduje, aby živnosť bola otvorená v Rakúsku. Potom všetky odvody bude platiť v Rakúsku.
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Mám živnosť v rakúsku ako opatrovateľka od 7/2008. Musím si podať aj DP na Slovensku, prípadne prosím o info aké tlačivo. Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ak si daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou(rezident) v SR, podávaš DP aj v SR na tlačive typ B.
Určenie či si (ne)rezident toho-ktorého štátu zistíš podľa http://www.porada.sk/t73607-rezident...-kriterii.html
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, keď sa pracuje na slovenskú živnosť v Rakúsku - menej ako 183 dni - stav.práce, tak ak nepodáva DP v Rakúsku, tak príjmy z Rakúska všetky zdaním na Slovensku, nepoužijem metodu vyňatia, keď že neboli zdanené v Rakúsku, však? Ďakujem. Aďa
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Dobry den, mam prosbu o pomoc, opatrovatelka v Rakusku ma rakusku zivnost, musi si teda podat danove priznanie v Rakusku? Ako sa pri tom postupuje? Najprv si poda tam a potom poda danove u nas?
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Alebo keby tu bol niekto, kto robi takyto druh priznani, tak by som ho tej pani odporucila, aby to urobil. Ja s tym nemam skusenosti, tak to radsej necham urobit odbornikovi.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
posuvam
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Gabca Pozri príspevok
Dobry den, mam prosbu o pomoc, opatrovatelka v Rakusku ma rakusku zivnost, musi si teda podat danove priznanie v Rakusku? Ako sa pri tom postupuje? Najprv si poda tam a potom poda danove u nas?
DP v Rakúsku ste povinná podať len v prípade, že Vás FINANZAMT vyzve (pošle poštou formulár).Neviem ako dlho máte živnosť, ale 3 roky máme pokoj ))) U nás ste povinná si DP typu B podať
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
zajtra idem na DÚ, tak dám vedieť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Eva Farkasová Pozri príspevok
DP v Rakúsku ste povinná podať len v prípade, že Vás FINANZAMT vyzve (pošle poštou formulár).Neviem ako dlho máte živnosť, ale 3 roky máme pokoj ))) U nás ste povinná si DP typu B podať
To nie je povinná si podať živnostníčka sama DP ? Bez vyzvania?
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Mne povedala ta klientka, ze ma zivnost od roku 2009 a ak zarobi do 10 000,- Eur nemusi platit dan, ale ci sa to niekde vykazuje, alebo co to neviem. Co jej s tym mam urobit?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Eva Farkasová Pozri príspevok
DP v Rakúsku ste povinná podať len v prípade, že Vás FINANZAMT vyzve (pošle poštou formulár).Neviem ako dlho máte živnosť, ale 3 roky máme pokoj ))) U nás ste povinná si DP typu B podať
Gabca Pozri príspevok
Mne povedala ta klientka, ze ma zivnost od roku 2009 a ak zarobi do 10 000,- Eur nemusi platit dan, ale ci sa to niekde vykazuje, alebo co to neviem. Co jej s tym mam urobit?
V AT pre rok 2009 pre daňovníkov s neobmedzenou daňovou povinnosťou platí výška nezdaniteľného čistého príjmu(príjmy mínus výdavky) 11.000 €(pre rok 2008 10.000 €).
Pre daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou príjem nepodliehajúci dani z príjmov je do výšky 2.000 €.
Zvyčajným miestom, kde má podnikateľ(teda aj opatrovateľ) prihlásenú živnosť, sa považuje za sídlo prevádzky. Pri príjmoch z prevádzky sa všetci daňovníci považujú za daňovníkov s neobmedzenou daňovou povinnosťou. Do výšky hranice uvedených príjmov daňovník nie je povinný podať daňové priznanie.
Ak opatrovateľ najskôr vykonával činnosť ako zamestnanec a neskôr si otvoril živnosť, je povinný daňové priznanie podať.
Výšku čistého príjmu(11.000 €) zistí, ak od tzv. "hrubého" príjmu odpočíta skutočné náklady(výdavky) alebo 12% paušál. K opätovnému odpočítaniu výdavkom paušálom je však možné sa vrátiť až po uplynutí 5 rokov.
Zdroj informácii(pozri bližšie): Opatrovateľka - Daňové priznanie v Rakúsku

Gabca Pozri príspevok
Dobry den, mam prosbu o pomoc, opatrovatelka v Rakusku ma rakusku zivnost, musi si teda podat danove priznanie v Rakusku? Ako sa pri tom postupuje? Najprv si poda tam a potom poda danove u nas?
Z už vyššie uvedeného vyplýva, že DP v AT nebude podávať, samozrejme v prípade, že jej príjmy neprekročili hranicu príjmov nepodliehajúcich zdaneniu.
Ako rezident(daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou) v SR podá DP typ B a príjmy vyjme zo zdanenia.
Príklad tu http://www.porada.sk/t127550-danove-...-vyplnene.html
Naposledy upravil Marína : 28.01.10 at 11:16
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Takze ak mala primy pod 10 000,- odratam z toho este poistenie co si tam platila a to uvediem v danovom typ B?
Diky moc za pomoc :-)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Gabca Pozri príspevok
Takze ak mala primy pod 10 000,- odratam z toho este poistenie co si tam platila a to uvediem v danovom typ B?
Diky moc za pomoc :-)
Skús prečítať ešte raz môj príspevok. To, čo som písala o nezdaniteľnom príjme do 11.000 €(nie 10.000, to platilo pre rok 2008) sa týka AT.
V slovenskom DP uvedieš skutočný hrubý príjem, výdavky, predpokladám, asi vyššie ako 40% nemala, takže tie budú v 40% výške + k nim pripočítaš odvody. Ak v r. 2009 iný zdaniteľný príjem nemala, celý tento príjem vyjmeš zo zdanenia(v DP r.79, 80). Z toho vyplýva, že daň = 0.
Nezabudni vyplniť odd. XIII.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Takze DP - B bude vyzerat takto?

VI.oddiel
r2 stl.1- 9 800 stl. 2- 5 000 /vydavky 40% + zapl. odvody v Rakusku/

Nasledne vsetky tie tabulky co na to navazuju az po oddiel X.

r. 69 - 4 800
70 4 025,70
76 4 025,70
77 774,30
78 147,21
79 4 800
80 0
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať