Zavrieť

Porady

Zemne prace / pivnica / vykop - cena/svojpomoc?

Zdravim!

Skusam si spocitat cenu zemnych prac na stavbu RD.

V jednom starsom rozpocte (2004) na jeden dom citam taketo polozky:
- "Hlbenie nezapazenych jam v hornine 3 do 100m3" (182Sk/m3)
- "Zvisle premiestnenie vykopu bez nalozenia z horniny 1 az 4, pri hlbke vykopu na 1m do 2,5m" (56Sk/m3)
- "Hlbenie sachiet s prehodenim do 5m alebo nalozenim v hornine 3 do 100m3" (650Sk/m3)
- ... priplatky za lepivost ...

Ktora polozka sa uplatnuje na pivnicu pod celym domom?

Rozmyslam, ze by som svojpomocne vyfurikoval nejaku cast, napriklad 1m hlbky... Mate s tymto niekto skusenost?
Je s tymto spojenene nejake riziko? Napr. bol by problem ak vykopem viac ako treba?
Naposledy upravil mlaco : 17.04.08 at 07:24
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Docital som sa ze zapazene jamy su zvisle kolme jamy ktorych steny su spevnene aby sa nezosypali.
    Takze predpokladam ze pod nasim domom bude tzv. svahova jama a teda "Hlbenie nezapazenych jam".

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    U nás bager 500-800 sk/ hod a je jedno čo robí, väčšinou sa dá s nimi dohodnúť ak to nieje firma, ale nejaký živnostník.

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Composite Pozri príspevok
    U nás bager 500-800 sk/ hod a je jedno čo robí, väčšinou sa dá s nimi dohodnúť ak to nieje firma, ale nejaký živnostník.
    Dnes som sa odmeral, vykopem rucne 1m3 za hodinu. Dost bieda :-)
    T.j. pivnicu 300m3 by som 2 mesiace kopal rucne a usetrim 75k oproti firme.

    Kolko vykope bager za hodinu? Niekde som cital cosi z coho vyplyvalo ze u nich ze 8m3/hod.

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Dobrý je aj stroj KL 10C (krompáč, lopata, 10 cigáňov)
    ale vážne, sem-tam mám možnosť vidieť, ako títo ľudia vedia robiť výkopové práce, majú k tomu akýsi prírodný vzťah. Len musia mať motiváciu, neustálu kontrolu a my vedieť ako na to...

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    mlaco Pozri príspevok
    T.j. pivnicu 300m3 by som 2 mesiace kopal rucne a usetrim 75k oproti firme.
    Este odpocitaj usly prijem, usle prilezisosti, zdravotne problemy, mozne trvale poskodenia chrbtice, strateny cas, ktory si mohol radsej venovat rodine, detom, kamaratom, atd. A tiez omeskanie stavby.

    Composite je offline (nepripojený) Composite

    Composite
    mlaco Pozri príspevok
    Dnes som sa odmeral, vykopem rucne 1m3 za hodinu. Dost bieda :-)
    T.j. pivnicu 300m3 by som 2 mesiace kopal rucne a usetrim 75k oproti firme.

    Kolko vykope bager za hodinu? Niekde som cital cosi z coho vyplyvalo ze u nich ze 8m3/hod.
    Keby som tak pomaly kopal, tak si za mladých čias nič nezarobím
    Kolko vykope, záleží akú má lyžicu a zručnosť, či to je UNC, alebo niečo väčšie

    mlaco je offline (nepripojený) mlaco

    mlaco
    Composite Pozri príspevok
    Keby som tak pomaly kopal, tak si za mladých čias nič nezarobím
    Heh, do casu som zapocital aj "Zvisle premiestnenie vykopu bez nalozenia z horniny 1 az 4, pri hlbke vykopu na 1m do 2,5m", t.j. furikovanie v zahrade na urcenu destinaciu.

    AndrejG Pozri príspevok
    Este odpocitaj usly prijem, usle prilezisosti, zdravotne problemy, mozne trvale poskodenia chrbtice, strateny cas, ktory si mohol radsej venovat rodine, detom, kamaratom, atd. A tiez omeskanie stavby.
    Nuz, pravda, ak by som to mal robit v kuse...
    Kopat planujem priebezne, <1h denne... Beriem to (zatial :-) ako prijemny psychicky oddych a pohybovu aktivitu (mam pol roka cas do stavania). Ak to bude napokon tretina jamy, aj tak dobre.

    Je v poriadku rucne vykopat meter hlby 12x8m pred stavebnym povolenim?
    Prinajhorsom by som mohol povedat ze robim silaznu jamu, alebo sklenik, hm...

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    V pohode to mozes vykopat, popripade aj pripravit podlozie. Jedine ze mas "prajnych" susedov.

    Zemne prace / pivnica / vykop - cena/svojpomoc?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.