Zavrieť

Porady

Vzájomný zápočet pohľadávok a záväzkov - MONEY S3

Ahojte poraďáci,
vie mi niekto poradiť ako mám postupovať v MONEY S 3, ak chcem urobiť vzájomný zápočet pohľadávok a záväzkov?
Účtujem v JU.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Kompenzácie fa a dobropisov robím takto:
    1/ Vystaviť ID, do ktorého pridáš jednu rozúčtovaciu položku 311/395 napr. na sumu +188
    2/ Potom pôjdeš do vystavených fa nájdeš tu fa, ktorá je preplatená a ostal nespárovaný zostatok napr. s dobropisom. Hore na lište stlačíš "úhrady" - pridať úhradu interným dokladom a vyberieš ten interný doklad
    3/ Potom urobíš druhý interný doklad /ID/ s predkontáciou 311/395 na napr. -188 a uhradíš tú druhú fa na -188.
    Aspoň ja to takto robím, možno niekto poradí jednoduchší spôsob ale ja som si zvykla na takýto postup

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Je tam taká možnosť cez interné doklady...Vzájomné zápočty....tam si vyberieš adresu, vyskočia ti pohľadávky a záväzky a ty si vyznačíš, čo chceš dať na zápočet.
    Urobila som to cez tú možnosť vzájomné zápočty ale nedá sa mi vytvoriť ten zápočet, neviete mi poradiť kde robím chybu?
    Postupujem nasledovne otvorím si ID a kliknem na vzájomné zápočty, vyberiem si ktoré chcem započítať podľa adresy ale potom ak chcem kliknúť na tlačitko VYTVORIŤ ZÁPOČET tak mi to nejde na to kliknúť .

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    V JÚ nerobím vzájomné zápočty cez ID, pretože sa mi to potom neobjaví v PD. Mám na to vytvorenú fiktívnu banku - zápočet, ktorou robím úhrady vzájomných zápočtov.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    mohol by mi niekto poradiť ako urobiť zápočet? Bola vystavená fa, 320,-, bola stornovaná tiež - 320. Lenže mi stále pri obidvoch ukazuje, že neuhradené, cez ID by som mala urobiť úhradu, keď dám vzájomný zápočet tak vypíše, že nie sú doklady. Čo s tým?

    Lekon je offline (nepripojený) Lekon

    účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac Lekon
    Treba to spláchnuť ako už vyššie niekto písal buď cez fiktívnu banku alebo pokladňu, je to + a -, čiže v konečnom dôsledku 0 a vypadne to aj z neuhradených faktúr.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.