Zavrieť

Porady

TRHY V JABLONKE-OPLATI SA CHODIT

OPLATI SA CHODIT NA TRHY DO POLSKA AK ANO TAK PRECO.UVAZUJEM O NAKUPOCH A NIE LEN NA TRZNICI ALE AJ INEHO SORTIMENTU-----DAKUJEM VSETKYM-----
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Možno niečo nájdeš v tejto debate...

http://www.porada.sk/t64046-nakupny-...nowy-targ.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Alebo v téme
Nakupovanie v Poľsku 08-04-08
09:11 PM
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Nakupovanie v Poľsku
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No podla mna tam na tych debatach sa mimoriadne vela nedozvies, ale ono je to tak, zalezi, odkial do toho Polska pojdes, kolko ta bude stat cesta a co chces kupit. Su naozaj veci, ktore sa tam mimoriadne oplatia, ako ten spominany nabytok, koberce, obleky, kozene veci, v Jablonke /ale nie na trhu /sa oplati zajst aj do masokombinatu, je tam podstatne lacnejsie maso. Podla mna veci z potravinarskeho sortimentu uz u nas sa daju kupit i ked o cosi drahsie. Moja svagrina, ktora zije kusok od Jablonky, mi vzdy, ked ju pridem pozriet a chceme sa ist pozriet na trh, hovori a po co tam pojdes, ale ked sa s nou zhovaram, tak je tam kazdu chvilu a je to tak, ze aj my ked tam ideme, tak sa vratime o najmenej 10000, . sk lahsi ale keby som tam mala ist len na nakup, tak tam urcite nepojdem, pretoze precestovat cele Slovensko krizom by sa mi urcite neoplatilo.
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Chodíme radšej do Nového Targu, tak 1-max. 2 x do roka , minieme kopu peňazí. Všetko čo tam kúpime, je hodne lacnejšie ako u nás. Otázkou je, či všetko čo kúpime, je naozaj potrebné, lebo keď vidíš kopu pekných a lacných vecí, myslíš, že je to aj výhodné, sem-tam bol aj nepodarok. Teda keď to využitie tovaru je na 70%, o 30% o menej môžeme kúpiť u nás o 30% drahšie a sme na tej istej úrovni. Preto tam chodíme v rámci výletu a zbierania zážitkov.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Tiež chodíme do Nového Targu. Mám rad tú atmosféru trhu. Nekupujem čo príde pod ruku. Väčšinou sa predavajúceho spýtam, kto vyrába tie výrobky a tak nakupujem. Pekné sú ich výrobky a aj kvalitou zodpovedajú. Hlavne čo sa týka textilu ale aj topánok. Podotykam - poľská výroba. Majú pekné a módne oblečenia. No a hlavne ma zaujíme zelenina a jablka, ktoré sa u nás vyšplhali do závratných výšok. Posledne sme dostali za 20,- Sk 1 kg, perfektnú fazuľu, kávu a kúpil som tam aj univerzalný obvládač na TV a nemá chybu - 180,- Sk.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

petmar Pozri príspevok
Chodíme radšej do Nového Targu, tak 1-max. 2 x do roka , minieme kopu peňazí. Všetko čo tam kúpime, je hodne lacnejšie ako u nás. Otázkou je, či všetko čo kúpime, je naozaj potrebné, lebo keď vidíš kopu pekných a lacných vecí, myslíš, že je to aj výhodné, sem-tam bol aj nepodarok. Teda keď to využitie tovaru je na 70%, o 30% o menej môžeme kúpiť u nás o 30% drahšie a sme na tej istej úrovni. Preto tam chodíme v rámci výletu a zbierania zážitkov.
Toto hodnotenie sa mi páči, len škoda, že tie doma zarobené peniaze sa vyviezli za hranice.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

BKJURAJ Pozri príspevok
OPLATI SA CHODIT NA TRHY DO POLSKA AK ANO TAK PRECO.UVAZUJEM O NAKUPOCH A NIE LEN NA TRZNICI ALE AJ INEHO SORTIMENTU-----DAKUJEM VSETKYM-----
Na nákupy do Poľska nechodím. Zdá sa mi, že od česko-rakúskych hraníc sa to ani neoplatí. Ale na tú Jablonku som sa nažhavila. Je to len kúsok od nás taká malá dedinka v myjavských kopaniciach a bola som strašne zvedavá, že čo už len za trhy to tam môžu byť, keď je to až na Porade? Som rada, že to viem. Do Jablonky už bežať nemusím
0 0
kikusenka225 kikusenka225

kikusenka225 je offline (nepripojený) kikusenka225

Prosím ta môžem jednu otázočku????
V jablonke sa dá platit aj eurami??
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Minulý týždeň som točila PL dvakrát. V stredu Jablonka a v sobotu Nowy Targ. Čo sa týka trhov, viac sa mi páči v Jablonke, je to tam trošku usporiadanejšie. V Targu je trh väčší. V oboch sa platí eurami, je to výhodnejšie ako zamieňať si peniaze. Poliaci mali kurz vtedy keď som tam bola 4,4O za 1 €, na trhoch ale ceny preratávali po 4,- zloté za 1,- €. V obchodoch sa nie všade dá platiť eurami alebo kartou, preto je lepšie vždy sa spýtať skôr, ako si naložíš plný košík . Teraz tam "leteli" jahody 1,50 € za 2 kilá. Ja som bola zameraná na stavebný materiál nie na handry, takže na trhu som sa veľmi nezdržala, a išla som do Mercury Marketu a Castoramy - je to na konci Targu smerom na Zakopané. Pri Castorame je aj supermarket Alma. Ak ideš cez Targ po Szaflary ulici, niekde uprostred máš 2 väčšie potravinové obchody aj jeden malý zeleninový trh, plus mäsiarstvo. Je tam lacnejšie ako na veľkom trhu.
0 0
jjoolliikkaa jjoolliikkaa

jjoolliikkaa je offline (nepripojený) jjoolliikkaa

Určite sa oplatí tam ísť ak vieš čo tam chceš kúpiť ...niečo je tam lacnejšie a niečo drahšie ale hodne chodia aj poliaci predávať do dedín blízko hraníc takže ovocie a zeleninu si kúpim aj u nás a rovno pri dome...oblečenie sa možno vyrovná cenám u nás ale ten výber je tak oveľa väčší....
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Prosím vás , kedy su trhy v Jablonke?V Targu viem, že vo štvrtok a v sobotu,dakujem.
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

1x týždenne, v stredu
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Dakujem...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pozor inak,dosť sa tam kradne....a ja som mala v Jablonke smolu, kúpila som tam veci, ktoré som potom nikdy nenosila.... také boli po vypratí nekvalitné.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

DanielaSĽ Pozri príspevok
Pozor inak,dosť sa tam kradne....a ja som mala v Jablonke smolu, kúpila som tam veci, ktoré som potom nikdy nenosila.... také boli po vypratí nekvalitné.
Treba kupovať poľské výrobky a nie dovoz z čínskych trhov, ktorého je tam v poslednom čase veľa.
Čo sa týka krádeží, nie je dobré nechať si otvorené auto, alebo peňaženku v taške. To by sa potom kradlo kdekoľvek, nie len v Poľsku .
Chodíme na trhy už roky, minimálne 2-krát do roka, a ešte sme nič negatívne nazažili. Teda okrem dažďa a ľudí .
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
mne sa v Poľsku páčia nákup. strediská Castorama ( v Taliansku tiež pod týmto názvom) typu Hornbach, Baumax
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Jasné, že sa oplatí, ... čím viac EUR vyveziete, tým viac sa bude ich mena posilňovať, ...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

velvet Pozri príspevok
Treba kupovať poľské výrobky a nie dovoz z čínskych trhov, ktorého je tam v poslednom čase veľa.
Čo sa týka krádeží, nie je dobré nechať si otvorené auto, alebo peňaženku v taške. To by sa potom kradlo kdekoľvek, nie len v Poľsku .
Chodíme na trhy už roky, minimálne 2-krát do roka, a ešte sme nič negatívne nazažili. Teda okrem dažďa a ľudí .
... a čo tak kupovať slovenské výrobky ???

Pred chvíľkou som počula v správach, že na východe ďalšia firma prepustí okolo 1000 ľudí, ... nechodili tiež nakupovať za naše hranice?

...ale podporu v nezamestnanosti budú brať na Slovensku.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

VladoaKatka Pozri príspevok
... a čo tak kupovať slovenské výrobky ???

Pred chvíľkou som počula v správach, že na východe ďalšia firma prepustí okolo 1000 ľudí, ... nechodili tiež nakupovať za naše hranice?

...ale podporu v nezamestnanosti budú brať na Slovensku.
Napíš mi výrobky ktoré sú čisto slovenské, a s cenou porovnateľnou v Poľsku a nemám problém ich kupovať.

Ja mám pekáreň, a múku mi dovážajú z Maďarska. Len preto, že na Slovenských mlynárov sa nedá spoľahnúť. Maďari zasa nakupujú obilie na Slovensku. Je to jeden kolobeh ktorý sa už nedá stopnúť a tým že ja, Ty, a možno ešte 1000 ľudí bude nakupovať na Slovensku nič tým neovplyvní. To je presne také isté ako keď naša vláda chcela pomôcť Slovenskej ekonomika a dala nám šrotovné. Ale akosi zabudli na jednu podmienku a to že za šrotovné sa môžu nakupovať len autá vyrábané na u nás. A potom sa za hlavy chytali.
Viem že som trošku , ale mala by si prestať stále nás napomínať aby sme kupovali všetko len u nás. Tým sa Slovensku neprilepší keď sa všetko slovenské vyváža. V zahraničí som natrafila na výrobky vyrobené u nás, a nikde na Slovensku som ich nevidela... a to precestujem toho veľa.
Takže tak
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať