Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz k DPH

Pekný deň
dovážali sme tovar do zahraničia spolu aj s montážou. bola som na DU sa pýtať, či musím podávať súhrnný výkaz k DPH (lebo dovoz tovaru bol v rámci služby) A tam mi povedala, že musím si rozrátať službu zvlášť a tovar zvlášť . Nikde nemôžem zohnať originál tlačivo. A jediné ktoré som našla bolo z internetu. bude mi aj to stačiť? Nemusím k tomuto výkazu dávať ešte nejaké prílohy?
Niekde som počula že sa musí davať CMR . Ale u nás je to dosť zložité lebo my sme ten tovar kúpili na slovensku ale vyzdvihli sme si ho v ich zahraničnej pobočke, takže nič také nemám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    tovar dodávaný s montážou nie je dodanie tovaru podľa par. 43 ani 45 - súhrnný výkaz nepodávate...

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    berry Pozri príspevok
    Pekný deň
    dovážali sme tovar do zahraničia spolu aj s montážou. bola som na DU sa pýtať, či musím podávať súhrnný výkaz k DPH (lebo dovoz tovaru bol v rámci služby) A tam mi povedala, že musím si rozrátať službu zvlášť a tovar zvlášť . Nikde nemôžem zohnať originál tlačivo. A jediné ktoré som našla bolo z internetu. bude mi aj to stačiť? Nemusím k tomuto výkazu dávať ešte nejaké prílohy?
    tlačivko je na www.drsr.sk nič iné sa k nemu nedáva

    berry je offline (nepripojený) berry

    berry
    Ale ja som sa bola osobne pýtať na DÚ a tam mi tá ženská povedala, že si to mám rozdeliť, pýtala som sa jej konkrétne na tento môj prípad. Že výkaz musím podať aj keď tovar sme sme takýmto spôsobom dovážali. Mne sa to tiež nezdalo . Tiež som si myslela , že tovar je v rámci služby a nepodáva sa výkaz. Ale tam mi tvrdili niečo iné.
    Ja už neviem čo mám robiť.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Súhrnný výkaz sa dáva ak ste mali dodanie tovaru v príslušnom štvrťroku - Vy ste dodali.

    Na stránke DRSR.sk nájdeš poučenie na vyplnenie SV

    http://www.drsr.sk/
    Naposledy upravil VladoaKatka : 22.04.08 at 14:31

    Súhrnný výkaz k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.