Zavrieť

Porady

Telefonné karty - čo s nimi???

Máme pracovníkov, ktorí cestujú do zahraničia na montáže a aby bola zabezpečená komunikácia s nimi, tak tam si kupujú do mobilov telefónné karty na to aby mohli hovoriť domov. Konkrétne do Českej republiky. My ich dávame priamo do nákladov. Nevzniknú nejaké pochybnosti o správnosti ich účtovania a preukázania ich oprávnenosti pri prípadneuj daňovej kontrole? Nemá niekto s tým skúseností ? Poraďte. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Ja by som tie telefónne karty preplácala zamestnancom prostredníctvom cestovných náhrad, ako vedľajšie nutné výdavky a upravila by som podrobnosti v internej smernici.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Mám skúsenosti, a trpké! Daňová kontrola ich vyhodila a dodanila, dávala som ich tam, napriek tomu, že som upozorňovala konateľa, že to nie je daňový náklad, ten trval na ich účtovaní, tak som si to dala podpísať, dala som to smernice o vedení účtovníctva aj do vnútropodnikovej-ale dopadlo to neslávne pre neho. Aspoň, že som to mala od neho podpísané, a pre isatotu som neúčtovala DPH. Takže, neodporúčam! Ale, možno bude úplne odlišný názor mať tvoja daňová kontrola?!

    Telefonné karty - čo s nimi???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.