Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Vie mi niekto poradiť ohľadom nároku na daňový bonus? V r. 2004 som za 01-10/2004 bola zamestnaná a zamestnávateľ mi mesačne vyplácal daňový bonus, spolu za 10 mes. 4000 Sk. Príjmy som mala viac ako 6-násobok min. mzdy. V mesiacoch 11-12/2004 som začala podnikať na základe živ. oprávnenia, závislú činnosť som už nevykonávala. Z podnikania som za dva mesiace nemala žiadny príjem, len zriaďovacie náklady (strata). Postupovala som správne, ak som si v dańovom priznaní uplatnila nárok na celý daňový bonus (4800 Sk), s tým že daňový úrad mi má rozdiel (800 Sk) vyplatiť, keďže som splnila podmienku príjmy podľa §5 a boli vyššie ako 6-násobok min. mzdy, aj keď z §6 som mala stratu? Alebo som mala nárok na bunus posudzovať zvlášť za §5 a zvlášť za §6, teda na 10 mesiacov nárok áno a za posledné dva mesiace, keďže som nemala príjmy a dosiahla som stratu bez nároku? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Postupovala si správne! Za rok si mala viac než 6-násobok minimálnej mzdy príjem, máš nárok na celý bonus.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.