Zavrieť

Porady

Figovník

Pestujete figovník? Aké máte skúsenosti s jeho pestovaním?
Ja mám v záhrade 3-ročný.Síce je veľmi pekný ako dekorácia, ale plody ešte nemal. Zaujímalo by ma,či sa niekomu podarilo dopestovať plody.
Usporiadat
ucholator ucholator

ucholator je offline (nepripojený) ucholator

Mam trojrocny figovnik(z odrezku)posledna uroda bola asi 10 kusov.Kolega ma asi 6-7 rocny figovnik volne vysadeny v zahrade a nevadi mu ani mraz.Urodu mal riadnu,len mu to trochu zredukovali mravce.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ucholator Pozri príspevok
Mam trojrocny figovnik(z odrezku)posledna uroda bola asi 10 kusov.Kolega ma asi 6-7 rocny figovnik volne vysadeny v zahrade a nevadi mu ani mraz.Urodu mal riadnu,len mu to trochu zredukovali mravce.
Ten môj bol kúpený v záhradníctve,už s koreňom,neviem prečo nemá plody
Čím ho prihnojujete? Aj ho striháte, alebo nie ? Vďaka za nejakú dobrú radu
0 0
Miru Miru

Miru je offline (nepripojený) Miru

Má ho suseda úroda 2x do roka ,strihá ale len aby nezabral celú záhradu,vytvára veľa odnoží a tak sa rozrastá do šírky na prihnojovanie sa spýtam zajtra keď si dáme kávičku. Ja som na základe jej pozit.skúseností zasadila teraz na jar dva výhonky ,som zvedavá či sa prijali lebo navonok zatiaľ nič ani lístoček a suseda má už pekne olistenú ,tú figu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

arizona Pozri príspevok
Ten môj bol kúpený v záhradníctve,už s koreňom,neviem prečo nemá plody
Čím ho prihnojujete? Aj ho striháte, alebo nie ? Vďaka za nejakú dobrú radu
No zalezi, ci byvas v Blave alebo v Oravskej Lesnej. Predsa len ma rad teplo. Mame rodi, ale ked je tuha zima, tak omrzne a dalsi rok nerodi.
0 0
ucholator ucholator

ucholator je offline (nepripojený) ucholator

Ja moj figovnik neprihnojujem.Zatial som ho nestrihal,ale viem ze kolega ho striha.O rez som sa zatial nezaujimal,ale budem to musiet pozriet,lebo technika rezu je ina ako trebars u ovocnych stromov.Najcastejsi skodca(pozorujem to aj na kolegovych figovnikoch)su roztocce.V literature sa sice uvadza aky postrek pouzit proti tomuto skodcovi,ale sa neuvadza ci sa moze pouzit na figovnik.Teda nieje zname ako to rastlina bude znasat.Ja som vytipoval Actelic a podla vsetkeho to bola dobra volba.Roztocce nepozorujem a rastlina je vitalnejsia.Teraz ma tak napadlo,ci pricinou nerodenia nieje nejaka choroba. Alebo, ze by ste mali okrasny figovnik?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ahojte, ďakujem všetkým
Keď to tak čítam,rozmýšľam,že možno mu uškodila zima(mráz).
Tie roztočce som mala tiež,ale nemyslím,že by to malo vplyv na jeho "neplodnosť".
Okrasný nie je,posielam popis :

http://www.rastlinky.sk/inshop/scrip...=210&Level=118

Keď som ho kupovala,písali v katalógu, že sa pestuje vonku.O rok už bolo písané,že iba na juhu SK.J
Skúsim z neho zobrať odrezky(ak bude z čoho) a pestovať v črepníku.
Ďakujem za rady
Naposledy upravil arizona : 06.05.10 at 20:57
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

V crepniku by to mohlo ist, lebo ako som si vsimol, tak vobec nekvitne a teda nepotrebuje opelit.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

misomiso Pozri príspevok
V crepniku by to mohlo ist, lebo ako som si vsimol, tak vobec nekvitne a teda nepotrebuje opelit.
Nad tým opeľovaním som aj ja rozmýšľala, ale nikde som sa nedočítala,že musia byť viaceré rastlinky.Tak neviem..
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

Ja mám figovník zasadený vonku, takú chránenú polohu -roh domu a múrik-je to do L. Tam sa mi drží, keď nie je tuhá zima, tak naženie aj z prezimovaných konárov a vtedy má plody. Keď je tuhá zima, horná časť zamrzne, ale na jar vyženie nanovo, avšak figy potom nie sú...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Aj môj figovník je celú zimu vonku, práve začína rašiť a už vidieť aj plody, občas mi aj niektoré plody dozrejú záleží od počasia a aj od toho kedy ich nahodí no teraz čo nahadzuje teraz určite stihnú dozrieť.Hnojivo nepoužívam žiadne ale asi by sa zišlo len neviem aké.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

beba13 Pozri príspevok
Aj môj figovník je celú zimu vonku, práve začína rašiť a už vidieť aj plody, občas mi aj niektoré plody dozrejú záleží od počasia a aj od toho kedy ich nahodí no teraz čo nahadzuje teraz určite stihnú dozrieť.Hnojivo nepoužívam žiadne ale asi by sa zišlo len neviem aké.
Že plody!!! Ticho závidím. Ten môj bol celú zimu "zabalkaný jak bábätko", no ešte mu len rašia lístočky
Pošli nejaké foto, nech tomu môjmu ukážem , jak na to
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Ahojte, ja som si tiež na jeseň odrezala a zasadila výhonky figovníka. Všetky sa mi prijali a zatiaľ sú len na meziposchodí v paneláku. Po zamrznutých ich vysadím von. Ináč sú krásne zelené. Niekde na nete som našla aj super článok o pestovaní figovníka, keď si pomeniem na stránku , tak ju napíšem.
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

exoflora.mayday.sk/modules/news/print.php?storyid=77
tu je tá stránka
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Tak teda posielam tie malé figy, je ich tam veľa vdaka miernej zime. Teda takto neboli ešte nahádzané nikdy.
P4240571.jpg  
P4240572.jpg  
P4240573.jpg  
1/1
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ste zlaté,díky za všetky rady.
Bola som pozrieť ten môj,dúfala som ,že nájdem aspoň jednu figu ...a našla som figu borovú
no,budeme asi ďaľší rok bez...Ale vďaka vašim radám ho asi "zreštaurujem".
Potom Vám napíšem.
Ukázala som mu aj fotku,že nech sa pozrie,čo od neho čakám
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Neboj možno sa dočkáš, ja som tiež čakala ked som mala prvý figovník ten len rástol do výšky, narástol skoro 2,5m a figy nahadzoval vždy koncom leta. Cez jednu tuhú zimu nenarašil vôbec tak som ho vykopala a úplne naspodu rašil tak som tú odnož zasadila a ten mám teraz. Ale predvlani som dala zakoreniť potápaním a ten je taký maličký má asi 30 cm no ale aj ten je obsypaný figami a má len 2 roky. Skús ten tvoj dať do zeme ak ho nemáš.
1 0
lukas_h lukas_h

lukas_h je offline (nepripojený) lukas_h

čaute,

ja mam voľne na záhrade vysadené dva figovníky - uz tretí rok. Zatial nevymrzli ani raz (vdaka miernym zimam). Zatial su male a moc nerodia asi kvoli tomu ze sa este nestacili poriadne zakorenit. Ludom z teplych oblasti Slovenska ktory by chceli dat svojej zahradke stredozemsky nadych odporucam takisto Vavrin (laurus nobilis), Rozmarin (Rosmarium Officinialis) alebo Granatovnik (Punica Granatum). Tieto rastliny by mali vo volnej pode vydrzat mrazy okolo -15 bez ochrany.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja tiež pestujem figovník, ale ja nemám ešte nikdy plody z jesene, ale vždy v nové na každú jar. No je možné, že u nás chladnejšie... ? Ale už minulý rok sme mali aj úrodu, tiež to boli plody, ktoré vyrašili v tom roku a nie rok predtým.
Ja figovník prihnojujem, má to rád a tiež dobrú zálievku.
Máme ho vysadený ešte len túto jeseň bude tretí rok, takže uvidím ako to bude s ním ďalej, ale aj ako okrasa záhrady je naozaj pekný- obrovské listy, napriek tomu, že ešte nie je veľmi vysoký, len musím redukovať výhony, aby z toho nebola džungla
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ale predstavte si, že už som to práve obkukla a veru a j mne sa už tlačia malé figy. véééľmi teším a prajem aj ostatným veľa úspechov v ich záhradke.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

beba13 Pozri príspevok
Tak teda posielam tie malé figy, je ich tam veľa vdaka miernej zime. Teda takto neboli ešte nahádzané nikdy.
Aj na mojom sa ich objavilo veľa, tak ako nikdy, zrejme bude úrodný rok na figy.......(no asi nielen na tie v záhradke..)...no uvidíme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať