Zavrieť

Porady

Figovník

Pestujete figovník? Aké máte skúsenosti s jeho pestovaním?
Ja mám v záhrade 3-ročný.Síce je veľmi pekný ako dekorácia, ale plody ešte nemal. Zaujímalo by ma,či sa niekomu podarilo dopestovať plody.
Usporiadat
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Stanka 2 Pozri príspevok
Ja mám figovníky zatiaľ v kvetináči v pivnici
O rok bude na dvore len zatiaľ netuším kde ho umiestníme .....
Rozhodne niekde, kde nebude veterno a bude chránený a na slniečku aby mohol potom dozrievať. Najhoršie je ale na jar,, keď nahodí na konároch puky na nové výhonky, alebo listy a prídu zmzláci aj keď slabí (zvykne to byť v apríli) a púčiky omrznú. Zatiaľ s črepníkom sa dá premiestňovať kde je lepšie. Ja som ich už nechala v záhrade, ale pri tomto počasí neviem, neviem či bolo dobre zababušiť ich. Je napr. dnes 5 st. C. plus. Mám tiež dva ešte v pivnici malé korene v črepníku čo som urobila ako odkopky z koreňa, tak ich nechám aspoň tie dva roky v črepníkoch a budem skrývať a tieto staré korene už trojročné nechám vonku.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Taserda Pozri príspevok
Vyzerá to na odrodu Dalmatia, tento rok som si to priniesol tiež, chcel by som http://planetfig.com/cultivars/fcveng8591.html. Treba vsak vycestovať do F.
V záhradkárskom katalógu S*-*- je Figovník Peretta za 12€, vzhľad plodu ako Valleiry, pochádza vraj z Álp ako Valleiry. Citujem "Čerstvo vysadené figy sa majú prvú zimu chrániť izolujúcim materiálom. Až keď si poriadne zvykne, môžete sa zriecť zimnej ochrany."
0 0
peha828 peha828

peha828 je offline (nepripojený) peha828

moze sa zriect zimnej ochrany ale akurat tak v juznych vinohradnickych oblastiach
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Už odokrývate zazimované figy? V noci bolo ešte mínus 4 stupne, nemám odvahu, ale zase sa bojím, že také zababušené v tom slniečku to tiež nie je dobré.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Ja mám dva druhy.

Bratislavský nemenný, ja mu hovorím len „nezmar“ volne zasadený vonku, ktorý kedysi bohato rodil a aj dozrel ale od roku 2008 alebo 2009 kedy vymrzlo všetko hrubé nadzemné drevo, a odvtedy mu i napriek všakovakej zimnej ochrane teraz zase pravidelne každoročne nadzemná časť vymŕza, na jar znova odráža a na nových výhonkoch pravidelne nestíha dozrieť, a druhý zakúpený v BAUMAXE, mám druhý rok doma zasadený v črepníku a cez zimu chránený v studenom skleníku, údajne podľa visačky – „NERO“, ktorý ešte nerodil. Uvidím ako to bude tento rok. Či tie palice Bratislavského prežijú a niečo ukážu. Nera vyložím síce neskôr von ale ešte trocha počkám. Ranné mrazy sú u nás ešte pomerne silné. Možno aj ten bude mať už konečne ukážku. Štepenec NERO rastie totižto oproti tomu starému divému nejak hrozne pomaly.

Jano
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Ja už v črepníku vykladám cez deň vonku, ukazujú sa zatiaľ 4 plody a otvárajú sa listy. Nech si zvyká na naše podnebie.
0 0
peha828 peha828

peha828 je offline (nepripojený) peha828

ja uz "roky" pestujem figovnik zazimovanim a mam 100% ochutnavku urody . chystam sa ho odnozit a vysadit tiez aj vonku ale beriem to ako pokus od ktoreho nic necakam coskoro nahodim foto zazimovaneho na ktorom su plody na ktorych si pochutnam v lete.
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Taserda Pozri príspevok
Ja už v črepníku vykladám cez deň vonku, ukazujú sa zatiaľ 4 plody a otvárajú sa listy. Nech si zvyká na naše podnebie.
Neponáhľaj

http://www.shmu.sk/sk/?page=1186&id=

Jano
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

Má niekto skúsenosti s vysadením NERA volne von na trvalé stanovičte? Ak aké?????
Zmrzne alebo nie?
Jano
0 0
Marek107 Marek107

Marek107 je offline (nepripojený) Marek107

Já mám vysazený Romano Nero venku ve volné pudě už 4roky . Ale není to žádný velký zázrak mrazu odolnost má, proti druhým odrůdám je menší ale mám i co omrzají ještě dříve než ten Romano Nero.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

ako ste na tom s figovníkmi? Oproti vlaňajšku už majú o tejto dobe celkom slušné plody ak všetko dopadne dobre (myslím tým počasie) tak by konečne mohli tento rok slušne dozrieť, pretože vlani začali nahadzovať plody až po máji a tak to nestihlo dozrievať a veľa som z nich musela oželieť a odstrániť.
1 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Veru dobre...tento rok nevymrzli Vždy vymrznú vrchné prírastky na ktorých je prvá úroda...tento rok až sa nič zvláštné nestane budeme spokojní...
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Aj náš prezimoval bez ujmy. Len neviem prečo sa zazelenal až no koncoch haluzí. Celé sú holé.
IMG_1609.JPG  
IMG_1611.JPG  
IMG_1612.JPG  
1/1
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Veď vydrž,ešte nie je ani máj... Dorastú,vyženú,dobehnú...
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

zavčasu som sa pochválila, pretože jedna figa má pekné plody a vidno že rastú, ale staršia síce nahodila tiež pekne, ale vidno ako žltnú a je jasné, že opadnú nezostane na nej asi ani jeden kus. Neviem čo sa stalo a sú zasadené v rovnakom prostredí aj je o ne rovnako postarané.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

haloooooooó, nik sa nehlási s radou, asi je u vás všetko v poriadku, no mne na tej starej fige nezostal ani jeden plod, ktorý by vyzeral, že chce rásť a dozrieť. Pohnojila som ich všetky tri, polievam rovnako, sú od seba vzdialené tak 3 metre a iba táto jedna toto urobila, že všetky plody začali žltnúť a následne opadnú.
0 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Aj mne zozltlo a opadlo pár plodov, pripísal som to chladu. Rastlinu mám v crepniku v skleníku a pri nočných teplotách kolo 0 niektoré plody začali zltnut a scvrkavat sa, o pár dni opadli.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Fotené približne pred 10 dňami
figa2.jpg  
figa1.jpg  
1/1
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Tak dnes sme oberali už prvé tohoročné mäkké a sladké figy v Bratislave.
IMG_2089.JPG  
IMG_2090.JPG  
IMG_2091.JPG  
1/1
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Mnam.Kolkoročný figovník sadíte do záhrady prosím?
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať