Zavrieť

Porady

Príjmové pokladničné doklady len z počítača?

Dobrý deň,

predali sme tovar, vystavili sme faktúru, ktorá bola platená v hotovosti.

Náš dealer vypísal rukou príjmový pokladničný doklad, ktorý odovzal zákazníčke.

Tá ho odovzdala do učtárne a jej účtovníčka jej ho vrátila s tým, že od 1.4.2005 musia byť všetky príjmové doklady vyhotovené len na počítači alebo písacom stroji a vraj sa rukou vypísané doklady neakceptujú.

To je čo za novinka? Stretli ste sa už s tým? Podľa mňa je to blbosť.

Diky za postrehy!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adam je offline (nepripojený) adam

    adam
    Určite nejaká blbosť. Niektorí malí živnostníci nemajú stroj ani počítač! Kto prinúti malého živnostníka napr.murára kúpiť si stroj a písať na ňom... Faktúru ručne robí celý deň, nie ešte na stroji....xi,xi,

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    To sa občas ani nedá čítať, čo sa tu popíše... také capiny, joj ako ma to rozčuľuje

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Citujem z tvojho príspevku, sama si si zodpovedala.
    To je čo za novinka? Podľa mňa je to blbosť.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Aj ja si myslím, že je to blbina. Zajtra mi má tá zákazníčka znova volať, tá jej "pani" účtovníčka má zistiť, kde to vzala.
    To akože má každý chodiť s písacím strojom alebo tlačiarňou?
    Len čo ma vytočila...

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    To je dobré, tak na písacom stroji áno a rukou už nie..., nie je to tá podnikateľka, čo súťaží u Mojsejovcov?

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Kde tí ľudia berú toľko "nápadov" je až neuveriteľné. Kde tá vôbec žije?
    ... alebo žeby sme my zaspali dobu?
    ... alebo súťaží o zápis do Guinnesovej knihy o najväčší blud.
    Naposledy upravil Zuzka : 04.04.05 at 14:20

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No to už je špička! Tá firma alebo tá pani účtovníčka zmenila tákon o účtovníctve, a nám sa to nedostalo pod oko!!

    Keby že povie, že musia byť číslované, súhlasím, ale na stroji?! A čo živnostník, ktorý si výdavky uznáva % z príjmu a vedie len evidenciu príjmov v knihe, PC nemá...
    Asi sa vláda rozhodla kúpiť PC všetkým občanom?! Ale prečo nám to nedali vedieť cez novelizovaný zákon?!

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    To dobre čítam??? Mne sa asi sníva... Žeby som bola ešte nadopovaná z tých antibiotík?? Pani účtovníčke by som osobne zavolala a vypláchla jej žalúdok, že čo za kraviny to vymýšľa...

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    No, ako vidno, ľudská blbosť je nekonečná. Pani účtovníčka zrejme ranajkovala vtipnú kašu. Ináč sa to vysvetliť nedá. Dotyčnej dáme odkazujem, že naši politici sa snažia vymýšľať dosť hlúpostí aj bez nej. Nech im teda nepomáha, lebo nebodaj sa nejaký politik omylom napojí na poradu, prečíta si to a máme po ptákoch.

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    evuša
    No, ako vidno, ľudská blbosť je nekonečná. Pani účtovníčka zrejme ranajkovala vtipnú kašu. Ináč sa to vysvetliť nedá. Dotyčnej dáme odkazujem, že naši politici sa snažia vymýšľať dosť hlúpostí aj bez nej. Nech im teda nepomáha, lebo nebodaj sa nejaký politik omylom napojí na poradu, prečíta si to a máme po ptákoch.
    Nestraaaaš!!

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    Je to neuveriteľné! Mám tu pred sebou pokladničný doklad vystavený 1. apríla. Na 100% viem, že doteraz vystavovali PD ručne, tento je vytlačený z počítača.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    A nech sa napoja! Aspoň sa občas o sebe dozvedia aj pravdu, a nie len pochlebovanie! A keď menia zákony, nech to dajú aj do Zbierky, a nie len oznámia jednej pani účtovníčke!

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    TOKY
    Je to neuveriteľné! Mám tu pred sebou pokladničný doklad vystavený 1. apríla. Na 100% viem, že doteraz vystavovali PD ručne, tento je vytlačený z počítača.
    M ožno si konečne kúpili program a majú novú účtovníčku, xixi.. ktorá sa realizuje :-)

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    Pokrok míľovými krokmi dorazil aj na obecný úrad. To preto je PPD z počítača vytlačený. Zabudli ste, že si obce vyberajú dane do svojej pokladnice? Možno len chcú ukázať, že oni na to majú.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.