Zavrieť

Porady

Osvedčené veci, postupy, nápady a materiály pri stavbe

admin
Už máme tému, kde sa zdieľajú chyby ktoré sme pri stavbe spravili.
Chcem však založiť tému, kde sa nám veci, nápady alebo postupy pri stavbe osvedčili a radi by sme ich odporučili ďalej.

Opäť začnem so sebou.
Dve umývadlá do kúpeľni.

Po skúsenostiach z nášho domu som si aj dal do kúpeľni dve umývadlá.
Prečo?
Do kúpeľni sa najčastejšie chodí ráno po zobudení, večer pred spaním, alebo pred odchodom niekam.
Tieto situácie nastávajú často súčasne s ostatnými členmi rodiny, takže je super ak Vám niekto nemusí klopať na dvere alebo dýchať za chrbtom že potrebuje ísť k umývadlu aj on.
Ak ste z domu zvyknutý na jedno umývadlo, možno si poviete že to je zbytočnosť. To isté tvrdila aj moja drahá, dnes má však už iný názor a vyslúžil som si za tento neústupok aj pochvalu .

---------------------------
//////////////////////////////////////////////////////////////////////
Táto téma je o osvedčených veciach, ak nám chcete napísať chyby, ktorých by ste sa už dnes vyvarovali, prosím napíšte ich do tejto témy:
http://www.porada.sk/t77335-chyby-kt...vyvaroval.html

Ešte pripomínam, že táto téma slúži na zhromaždenie Vašich postrehov a odporúčaní, teda neslúži na diskusiu či s niekoho nápadom súhlasíte či nesúhlasíte. Ak Vám to nedá a chcete sa vyjadriť založte novú tému s odkazom na daný príspevok.
Usporiadat
Rosch Rosch

Rosch je offline (nepripojený) Rosch

dad111 Pozri príspevok
A nemate obavy, ze to dopadne tak ako s rozvodmi tepleho vzducho od krbov? Je to idealne prostredia na mnozenie a zivot bakterii, roztocov a vsetkej vysavanej havede? A potom, z coho su alergie. Istotne Vam predajca tvrdi ako je to jednoduche a bezpecne. Ved ako inak.
Je to oveľa viac hygienické ako vysávač-klasik. Vzduch je spolu so špinou vysávaný von z interiéru a cez príslušný "výfukový" otvor je po separácii pevných zložiek vyfukovaný mimo dom (resp. byt...). Žiadne baktérie, vírusy resp. iná "háväď" či špina nemajú šancu dostať sa do obytného priestoru. Ja idem stav domček a na 100% si inštalujem aj centrálny vysávač.
0 0
Rosch Rosch

Rosch je offline (nepripojený) Rosch

chandler Pozri príspevok
stropne chladenie je blbost ... je to stropne vykurovanie, ktore sa v lete moze pouzit aj na chladenie, vola sa to stropne chladenie len preto, ze keby sa to volalo stropne vykurovanie tak aj laika napadne, ze vykurovat strop ked teplo stupa hore je nelogicke.

Nesúhlasil by som s Vami až tak veľmi, pretože ak sa to projektuje tak aby to malo zmysel a ekonomicko-funkčný efekt, musí to byť projektované a aj vyhotovené "dvojokruhovo" - to znamená:
- vykurovanie či už podlahové alebo radiátorové má vlastný okruh a
- chladenie stropné, má svoj vlastný okruh.

V praxi to znamená, že teplo ide potom naozaj od spodu hore a chlad ide od stropu dolu. Ovšem takéto riešenie si nemôže dovoliť hoc-kto, pretože realizácia je finančne dosť náročná......
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Rosch Pozri príspevok
Je to oveľa viac hygienické ako vysávač-klasik. Vzduch je spolu so špinou vysávaný von z interiéru a cez príslušný "výfukový" otvor je po separácii pevných zložiek vyfukovaný mimo dom (resp. byt...). Žiadne baktérie, vírusy resp. iná "háväď" či špina nemajú šancu dostať sa do obytného priestoru. Ja idem stav domček a na 100% si inštalujem aj centrálny vysávač.
Myslis, ze cez taku hrubu ruru centralneho vysavaca sa ti dnu nic nedostane?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
focus3ccd Pozri príspevok
Myslis, ze cez taku hrubu ruru centralneho vysavaca sa ti dnu nic nedostane?
môžeš to vysvetliť? ved to čo povysávam, ide von- mimo dom, akurát že do nejakého odpadoveho vreca sa dostanú hmotne častice.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Rosch Pozri príspevok
Nesúhlasil by som s Vami až tak veľmi, pretože ak sa to projektuje tak aby to malo zmysel a ekonomicko-funkčný efekt, musí to byť projektované a aj vyhotovené "dvojokruhovo" - to znamená:
- vykurovanie či už podlahové alebo radiátorové má vlastný okruh a
- chladenie stropné, má svoj vlastný okruh.

V praxi to znamená, že teplo ide potom naozaj od spodu hore a chlad ide od stropu dolu. Ovšem takéto riešenie si nemôže dovoliť hoc-kto, pretože realizácia je finančne dosť náročná......
budem mať rekuperáciu bez podlahového kurenia. Teda len jeden okruh. Pojde mi teda ohriaty vzduch zhora, správne?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
KEJKA Pozri príspevok
môžeš to vysvetliť? ved to čo povysávam, ide von- mimo dom, akurát že do nejakého odpadoveho vreca sa dostanú hmotne častice.
Aj ponozky je zbytocne vymienat, ved pot uschne a daju sa vyprasit.
A teraz vazne. Von vychadza len vzduch. Ta spina ktoru so sebou nesie sa zachyti vo filtri, ale trocha aj v hadici a hubici. Bakterie, spory a iny hnus su tiez hmotne. To vserko sa usadzuje aj v rucnom vysavaci. Aj ten sa da cistit. Tak ako napriklad odsavacka slin u zubara. Len malokto by si ju dal do ust po niekom inom.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dad111 Pozri príspevok
Aj ponozky je zbytocne vymienat, ved pot uschne a daju sa vyprasit.
A teraz vazne. Von vychadza len vzduch. Ta spina ktoru so sebou nesie sa zachyti vo filtri, ale trocha aj v hadici a hubici. Bakterie, spory a iny hnus su tiez hmotne. To vserko sa usadzuje aj v rucnom vysavaci. Aj ten sa da cistit. Tak ako napriklad odsavacka slin u zubara. Len malokto by si ju dal do ust po niekom inom.
no - to som teda nepochopila. Zachytí sa na miestach, ktoré sa dajú vyčistiť.. teda to je dobre. Hadicu vyčistím ľahšie ako celý vysávač, nie?
Idem mi o zbieranie odborných rád, čo sa týka centr.vysávača. Má výhody, určite. Aké sú nevýhody?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
A ako sa da vycistit potrubie v stene?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
do akej miery je to dôležité?
ved sú aj iné potrubia, ktoré sa nečistia nejako špeciálne.
Ide o to, že z toho potrubia v stene sa to nemá ako dostat dnu, skor iba von, alebo vobec nikde. Zatiaľ čo z bežného vysávača - ak filter nezachytí, tak sa to dostane nazad do miestnosti.
0 0
siza siza

siza je offline (nepripojený) siza

dad111 Pozri príspevok
A ako sa da vycistit potrubie v stene?
Na jednej vystave nam to ukazovali - chytil spongiu, dal ju vcucnut do rury a kedze je tam vacsi tlak ako v normalnom, spongia presla rurami a vycistila to. Teda - aspon to povedal, ze takto to vycisti. Ini nam povedali, ze nic take netreba robit.
Tak neviem
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

KEJKA Pozri príspevok
no - to som teda nepochopila. Zachytí sa na miestach, ktoré sa dajú vyčistiť.. teda to je dobre. Hadicu vyčistím ľahšie ako celý vysávač, nie?
Idem mi o zbieranie odborných rád, čo sa týka centr.vysávača. Má výhody, určite. Aké sú nevýhody?
Mám ho v dome päť rokov a na žiadne nevýhody som zatiaľ neprišla. Len tá hadica je riadna opacha.
0 0
jun2006 jun2006

jun2006 je offline (nepripojený) jun2006

dad111 Pozri príspevok
Aj ponozky je zbytocne vymienat, ved pot uschne a daju sa vyprasit.
A teraz vazne. Von vychadza len vzduch. Ta spina ktoru so sebou nesie sa zachyti vo filtri, ale trocha aj v hadici a hubici. Bakterie, spory a iny hnus su tiez hmotne. To vserko sa usadzuje aj v rucnom vysavaci. Aj ten sa da cistit. Tak ako napriklad odsavacka slin u zubara. Len malokto by si ju dal do ust po niekom inom.
ta odsavacka ma vzdy zaujimala - ako ju cistia ti zubari???
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Poraďáci,
prosim nemá niekto skúsenosť s dlažbou ARDESIA od Kerko ? Je veľmi pekná, ale zdá sa mi veľmi drsná ( protišmykovosť stupeň 10) a mám obavy že sa bude zle udržiavať, že zdrsnený povrch bude zachádzať špinou.
0 0
jozefzilovec jozefzilovec

jozefzilovec je offline (nepripojený) jozefzilovec

dobrý deň chcel by som sa otýtať ktory profil na plastové okná je najlepší?? s týchto troch: aluplast, KBE alebo fenstherm brill? dakujem za odpoveď
0 0
anina anina

anina je offline (nepripojený) anina

AdaG Pozri príspevok
Odporúčam Vám do WC k umývadielku primontovať tzv. bidetku - je to malá sprcha s páčkou, ktorá prepína vodu do umývadla a sprchy. Môj manžel si to nevie vynachváliť... vtedy má aj malé umývadlo vo WC zmysel
Zhanala som nieco podobné, kde sa da kupit a ako sa to montuje? Musi byt na to špecialna priprava rozvodu vody? Niekto to ma propojene k VC, ale ja by som chcela, aby tam šla aj teplá voda.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Centrál má okrem vyššej zaobstarávacej ceny jedinú nevýhodu. A tou je dlhá hadica na vysávanie. Bežne si to dopredu asi nikto neuvedomí. Pri klasickom vysávači máte 5 metrov káblu a asi 1 meter dlhú hadicu+ cca 1 m trubicu . Tak si predstavte že máte miesto káblu 5 metrovú hadicu. Určite to musí byť aspoň zo začiatku pokým si na to zvyknete sranda.Inak určite ked by som staval a mal zopár bubákov navyše tak by som centrálny vysávač zabudoval. Je okrem iného veľmi tichý v porovnaní s klasikou ho takmer nepočuť.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
http://www.porada.sk/t95290-stavba-d...tml#post874994
0 0
Strelka3 Strelka3

Strelka3 je offline (nepripojený) Strelka3

Kto by bol taký dobrý a poradil mi?? Opravujeme podkrovie a ja mám hrozné obavy z toho že sa tam v lete upečieme..Bude stačiť izolácia-sklenná vata 16ka? Alebo mi poradte ako to spraviť aby tam nebolo v lete teplo a v zime zima....dakujem za rady
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

Strelka3 Pozri príspevok
Kto by bol taký dobrý a poradil mi?? Opravujeme podkrovie a ja mám hrozné obavy z toho že sa tam v lete upečieme..Bude stačiť izolácia-sklenná vata 16ka? Alebo mi poradte ako to spraviť aby tam nebolo v lete teplo a v zime zima....dakujem za rady
16-ka je rozhodne malo! Dajte pokojne aj 30!
0 0
jarco jarco

jarco je offline (nepripojený) jarco

nie je to tak asi nemas s tym skusenosti
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať