Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru a montáž - aký účet?

Dobry den, prosim vas, teraz neviem narychlo, na akyze ucet mam dat dodanie tovaru a jeho montaz (kable, pripojky, instalacny material, zasuvky). 311/604? Vlastne je tam naraz tovar aj sluzby. Uz mi z toho trochu svitori. Zatial srdecna vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kvietok69 Pozri príspevok
    Dobry den, prosim vas, teraz neviem narychlo, na akyze ucet mam dat dodanie tovaru a jeho montaz (kable, pripojky, instalacny material, zasuvky). 311/604? Vlastne je tam naraz tovar aj sluzby. Uz mi z toho trochu svitori. Zatial srdecna vdaka.
    311/602, a použitý tovar preúčtovať na 501 ak pôvodne bol účtovaný na 504.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som to rozdelila takto:
    311/604 tovar v predajnej cene
    311/602 hodnota sluzby - prace
    504/132 tovar v nakupnej cene -vydajka
    A samozrejme k fakture uctovat DPH.

    Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

    normálna baba Kvietok69
    Dakujem, Smith, ale ja mam v tom trochu hokej. Takto:
    1. DFA na dva kable, som zauctovala na 132/321, lebo ide o okamzity predaj.
    2. VFA za dodanie a montaz 311/604, alebo 602
    3. ID do nakladov 504/132.
    Tak takyto mam ja postup. Samozrejme, aby to nebolo take jednoduche, v tej VFA su dodane aj ine komponenty ako zasuvky a podobne, na ktore nemam papier. A sef mi ho veru neda. Tak ako by sa to dalo nejako uhrat? Vdaka za radu.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Kvietkok, ty nemáš tovar, ty máš materiál. Tovar slúži na predaj spotrebiteľovi, je v nezmenenom stave, tým, že ho namontuješ už poskytuješ službu, už "vyrábaš".

    Ak máte aj predajňu, je potrebné viesť sklad tovaru, i materiálu.
    Ak ste montážna firma, kupujete predsa materiál, nekupujete tovar, pri B-čku účtujete na 501, a pri A-čku cez 112.

    Pri montáži je výdajka materiálu pri A spôsobe účtovania: 501/112. Montážne práce obsahujú samotný materiál a cenu prác. FAkturujete v konečnom dôsledku službu. 311/602.

    Ak by ste však predali nejakej firme materiál, bez poskytnutia služby, potom účtujete 311/642.

    Kvietok69 je offline (nepripojený) Kvietok69

    normálna baba Kvietok69
    Betka, my nie sme montazna firma, ani nemame predajnu. Sme vlastne firma zaoberajuca sa poskytovanim web sluzieb a inych PC sluzieb. Sem-tam sa nakupi nejaky tovar alebo material a preda sa. Takze s tymto moc skusenosti nemam. Samozrejme, nemame ani sklad. Sef ma svoj byt ako sdlo firmy. Je to mala firmicka. Len nemam blok na nakup zasuviek a podobne, ale zato vyslu fakturu za dodanie a montaz mam.
    Velmi vam dakujem, ze sa so mnou motate v tejto spleti a dakujem za rady.

    Dodanie tovaru a montáž - aký účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.