Zavrieť

Porady

bankový výpis

Prosím Vás, keď zaúčtovávam v JÚ bankový výpis do peňažného denníka, ku všetkým pohybom za daný mesiac, dávam dátum výpisu, teda posledný deň v mesiaci /výpis mi chodí raz za mesiac/, alebo po jednotlivých dňoch uvedených na výpise za celý mesiac, kedy sa vždy platba uskutočnila?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    tiez davam datum kedy sa platba uskutocnila, avsak mam nastavene cislovanie vypisov, tak, ze ked zmenim den a mesiac ostava ten isty, tak mi pekne cisluje, nemusim prepisovat.. v akom softe uctujes? Ak v alfe, viem pomoct ak nie, tak hadam poradi ktosi skuseny.

    Mob je offline (nepripojený) Mob

    Mob
    To znamená, že v peňažnom denníku budem mať zaúčtovaný celý mesiac ( pokladňu ) a keď mi príde bankový výpis, tak nahodím na záver z neho všetky položky podľa dátumov transakcií? Nevadí, že to potom nebude dátumovo nadväzovať s pokladňou?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Mob
    To znamená, že v peňažnom denníku budem mať zaúčtovaný celý mesiac ( pokladňu ) a keď mi príde bankový výpis, tak nahodím na záver z neho všetky položky podľa dátumov transakcií? Nevadí, že to potom nebude dátumovo nadväzovať s pokladňou?
    Robíš v nejakom programe? Tam by sa to malo dať prečíslovať, takže ti to program potom podľa dátumu zoradí.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Výpisy, kde okem poplatkov neboli pohyby sme účtovali s posledným dátumom v mesiaci. Ak boli aj iné pohyby, tak s dátumom operácie.

    Optimálne je vytiahnuť pohyby na účte z internetu a (týž)denne účtovať. Potom sa nemiešajú dátumy s pokladňou.

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    V Alfe nie je problém prečíslovať doklady, resp. soft ich ani nemusí prečíslovať - keď sú v poradí, iba ich vsunie do poradia tak, aby sedeli dátumovo.

    Mob je offline (nepripojený) Mob

    Mob
    Ja som začiatočník a pre istotu zatiaľ účtujem aj ručne aj v Alfe, takže v ručnej podobe by som mala počkať na výpis a potom to dať dohromady, že?

    M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

    M0NIKA
    Mob
    Ja som začiatočník a pre istotu zatiaľ účtujem aj ručne aj v Alfe, takže v ručnej podobe by som mala počkať na výpis a potom to dať dohromady, že?
    Keď ručne účtuješ iba pre istotu, tak je jedno v akom poradí máš položky, tam Ti ide zrejme iba o zostatky, nie? A vtedy to nie je až také podstatné.
    Ak Ti na tom záleží, tak potom účtuj až keď máš v ruke výpis.
    Ak nemáš veľa položiek, tak by som banku (v tom ručnom účtovníctve) možno ani nerozpisovala na položky ale zaúčtovala iba jednou sumou príjem, jednou výdavok a do knihy faktúr si poznačila úhrady.
    Pokladňu vieš zasa odsledovať podľa pokl. knihy, faktúry podľa evidencie pohľadávok a záväzkov, takže neviem, či mám veľký význam robiť to duplicitne.
    Skús účtovať v softe a viac sa zamerať na kontroly.
    A Alfa Ťa nechá prečíslovať a opravovať spätne koľkokrát potrebuješ...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    takze pomoc pre Alfakov:

    Pri nastaveni cislovania bankoveho uctu, ktory chodi MESACNE je nasledovny postup:

    napr. rozoberiem konkretne cislo: BU-06-13
    BU = do kolonky text napisem BU /mam len jeden ucet v banke, tak nepotrebujem rozlisit, zatial/
    - = do kolonky text a napisem jednoducho -
    06 = oznacuje cislo vypisu a nastavis počítadlo (+1 pri zmene mesiaca, inak ponecháva)
    - = znova do kolonky text -
    13 = oznacuje cislo operacie a nastavis počítadlo (+1 pri nezmenenom mesiaci, inak 1)

    Majopa je offline (nepripojený) Majopa

    Majopa
    Škoda, že Alfa nevie prečíslovať (alebo neviem ako) poradové čísla operácii na bankovom účte. Na začiatku mesiaca som vynechal operáciu a chybu zistím na konci, keď nesedí zostatok. Musím ručne doklad po doklade. No čo moja chyba, mám dávať lepší pozor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.