Zavrieť

Porady

Grafická karta Sapphire

Kúpil som si grafickú kartu Sapphire X1650 PCI-E po nainštalovaný do pci slotu my nejde otvoriť DVD mechanika a nejde ani klávesnica a je čierny monitor vie niekto poradiť alebo má takéto skúsenosti . Základovú dosku mám PC Chips A31 G. Ďakujem vopred za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    A akú graf. kartu si používal predtým - myslím či to nebola integrovaná na MB. Potom by si musel v BIOSe prepnúť ako primárne zobrazovanie z PCI-E.

    Výkon zdroja je dostatočný?
    Nie je na karte konektor na prídavné napájanie priamo zo zdroja?

    A s DVD mechanikou a klávesnicou by to nemalo mať nič spoločné, skús skontrolovať či sa ti pri inštalácii novej gr. karty nepovytiahli niektoré káble z konektorov - všetky podotláčaj (pri vypnutom PC).

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    pred tým som mal grafiku v AGP slote a ked som dal naspäť tú starú tak všetko šlapalo no to som v biose prepal a nejde ešte niečo vymyslím

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    A ty máš na MB AGP slot a aj PCI-E slot?

    Alebo sa ti podarilo tú Saphire natlačiť do PCI slotu?
    Viď: "Kúpil som si grafickú kartu Sapphire X1650 PCI-E po nainštalovaný do pci slotu" ...
    Naposledy upravil Stevo5 : 26.04.08 at 13:03

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dubak138 Pozri príspevok
    áno tá shappire je do pci-e slotu mám AGP
    Tak kam si ju pripojil? Akú základnú dosku máš? To čo si napísal : "Chips A31 G" nie je označenie základnej dosky. Napíš presne značku (napr. Asus, MSI Asrock, ...) a typ (je uvedené na doske). Niektoré dosky majú síce duálny slot - aj AGP aj PCIex16, ale to by bola náhoda, že máš presne takú dosku. Skôr si myslím, že si grafickú kartu zapojil do nesprávneho slotu. Budeš musieť upgradovať aj základnú dosku.

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    Základová doska má názov aspoń čo mám v papieroch CHIPS A31G Series, V1.0 a dal som ju do pci-e slotu až taký blbý som neni inde by ani nepasoval síce táto doska má aj AGP slot ale tam by nevošla a na doske sú označené tieto sloty nemám možnosť vyskúšať túto grafiku v inom počítači v čom ja chyba či v doske alebo vadná grafika

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Tiež som nevedel nájsť na Internete tvoju MB - pomohol tvoj link.
    Pozrel som si stránku z tvojho linku, tá doska podporuje PCI-E aj AGP - takže v tom problém nebude.
    Skús takto:
    1.- Daj späť AGP gtrafiku - aby si videl čo sa deje na monitore
    2.- V BIOSe prepni znova ako primárny zobrazovací adaptér na PCI-E
    3.- Pri odchode z BIOSu nezabudni dať zapísať zmeny
    4.- Vypni PC
    5.-Vyber starú graf. kartu a vlož do slotu PCI-E novú - pripoj na ňu monitor
    6.- Pri spustení PC by sa mal monitor "rozsvietiť" - a je to OK. Ak je monitor v poriadku tak už len nainštaluj ovládače k 1650-ke.

    Ak zostane monitor tmavý, tak bude vadná matičná doska alebo graf. karta.

    Možnosti:
    - dať vyskúšat 1650-ku v servise - vylúči chybu na graf. karte
    - ak je v poriadku tak inú PCI-E kartu vyskúšať v tvojej matič. doske - vylúči chybu na MB

    Ešte ma napadlo - konektory - novú grafiku pripájaš k monitoru takým istým konektorom ako bol na starej? Alebo používaš nejakú prechodku? Skontroluj či tu nebude chyba.
    Naposledy upravil Stevo5 : 27.04.08 at 09:33

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    V monitore chyba nebude lebo ten je nový má 4 dni monitor má výstup DVI aj analógový tá nová základová doska má tiež aobidva výstupy a skúšal som ta na obidvoch asi zajtra skočím do predajna majú aj servis nech sa na to pozrú a doska vadná či je to neviem mám ho rok a pol čiže je ešte v záruke no uvidíme zajtra zatím dík

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    Stevo5 Pozri príspevok
    Tiež som nevedel nájsť na Internete tvoju MB - pomohol tvoj link.
    Pozrel som si stránku z tvojho linku, tá doska podporuje PCI-E aj AGP - takže v tom problém nebude.
    Skús takto:
    1.- Daj späť AGP gtrafiku - aby si videl čo sa deje na monitore
    2.- V BIOSe prepni znova ako primárny zobrazovací adaptér na PCI-E
    3.- Pri odchode z BIOSu nezabudni dať zapísať zmeny
    4.- Vypni PC
    5.-Vyber starú graf. kartu a vlož do slotu PCI-E novú - pripoj na ňu monitor
    6.- Pri spustení PC by sa mal monitor "rozsvietiť" - a je to OK. Ak je monitor v poriadku tak už len nainštaluj ovládače k 1650-ke.

    Ak zostane monitor tmavý, tak bude vadná matičná doska alebo graf. karta.

    Možnosti:
    - dať vyskúšat 1650-ku v servise - vylúči chybu na graf. karte
    - ak je v poriadku tak inú PCI-E kartu vyskúšať v tvojej matič. doske - vylúči chybu na MB

    Ešte ma napadlo - konektory - novú grafiku pripájaš k monitoru takým istým konektorom ako bol na starej? Alebo používaš nejakú prechodku? Skontroluj či tu nebude chyba.
    A nechápem prečo my odpojí DVD machaniku ked dám tu novú grafiku do PCI-E slotu

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dubak138 Pozri príspevok
    A nechápem prečo my odpojí DVD machaniku ked dám tu novú grafiku do PCI-E slotu
    Ono je doska skutočne značky PCCHIPS, sorry, že som ťa podozrieval z amaterizmu.

    Z toho linku som si pozrel návod a naozaj v tom BIOSe treba prepnúť údaj Primary Graphic Adapter z AGP na PCI.

    Prečo to odpojí DVD? Neviem, ale najskôr vyriešme tú grafickú kartu. Môžeš skúsiť odpojiť obe GK a pripojiť monitor na on-board VGA adaptér a tam prepnúť z AGP na PCI.

    Treba sa s tým viac pohrať, keďže je to duálna základná doska.

    A DVD máš pripojené cez čo? SATA alebo PATA?

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    Chobot Pozri príspevok
    Ono je doska skutočne značky PCCHIPS, sorry, že som ťa podozrieval z amaterizmu.

    Z toho linku som si pozrel návod a naozaj v tom BIOSe treba prepnúť údaj Primary Graphic Adapter z AGP na PCI.

    Prečo to odpojí DVD? Neviem, ale najskôr vyriešme tú grafickú kartu. Môžeš skúsiť odpojiť obe GK a pripojiť monitor na on-board VGA adaptér a tam prepnúť z AGP na PCI.

    Treba sa s tým viac pohrať, keďže je to duálna základná doska.

    A DVD máš pripojené cez čo? SATA alebo PATA?
    No už som to vyriešil bol som v predajni aj s pc a skúsily sme takú istú novú gragiku tiež nešla tak sme dali ínú ale druhý výrobca a tá šlape tak problém vyriešený

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Takže: sú veci medzi nebom a zemou - a sú veci vo Windows.
    A toto bola jedna z nich. Nekompatibilita hardwéru.

    dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

    dubak138
    Stevo5 Pozri príspevok
    Takže: sú veci medzi nebom a zemou - a sú veci vo Windows.
    A toto bola jedna z nich. Nekompatibilita hardwéru.
    Asi tak nejako čo ma dosť prekvapilo už som myslel že mám v háji základovú dosku

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    dubak138 Pozri príspevok
    Asi tak nejako čo ma dosť prekvapilo už som myslel že mám v háji základovú dosku
    No, v niektorých prípadoch je lacnejšia ZD než grafická karta. Doma v oboch kompoch ma stála GK viac ako ZD.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.