Zavrieť

Porady

Kuracie mäso

Ahojte poraďáci

Chcela by som vedieť, či sa aj vám stáva, že po upečení alebo inej úprave kuracieho mäsa zistíte, že mäso od kosti strašne smrdí. Ale pritom pred úpravou v surovom stave je to v pohode a mäso nesmrdí. Mňa ide z toho poraziť, najmä pri nedeľnom obede - kura skončí v koši a je po obede. Najprv som si myslela, že je to špecialita mäsa z Tesca, ale tam už mäso nekupujem a stalo sa mi to aj tak.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    aisa je offline (nepripojený) aisa

    aisa
    Ppridám sa. Tento problém by zaujímal i mňa. Tiež si myslím, že záleží na tom, aké kura kúpim. Ale ako zistím, že mi po tepelnej úprave bude smrdieť? No, keby sa dalo i dnes kupovať podobne, ako to v nedeľu pekne opísal B. Filan v rádiu. Prídeš k známej tetke, poobchytávaš kurča,/nie tetku/, poobracaš, proste urobíš lekársku prehliadku a keď sa ti páči berieš. A keď sa ti nepáči, urobíš taký čurbes, že si tetka rozmyslí nosiť na trh smradľavú hydinu. Ako môžem reklamovať zapáchajúce upečené kurča? Ale za pokus by to stálo. Pokus len pre tých, čo nevedia čo s voľným časom.

    Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

    Olivia6
    Ja mám rovnakú skúsenosť, ale už sa tým veľmi nechválim, lebo doma si myslia, že som zrelá na psychiatra neviem, čím je to spôsobené, ale na kuracích prsiach to "prebíjam" aromatickými koreninami...a v reštaurácii som si raz objednala kuracie prsia s hruškami, no ale to som ochutnala len raz a môj obed skončil... žeby to súviselo s tým, čo tie kurčatá počas života papajú? Alebo je to taká "ich" chuť?

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Olivia6 Pozri príspevok
    Ja mám rovnakú skúsenosť, ale už sa tým veľmi nechválim, lebo doma si myslia, že som zrelá na psychiatra neviem, čím je to spôsobené, ale na kuracích prsiach to "prebíjam" aromatickými koreninami...a v reštaurácii som si raz objednala kuracie prsia s hruškami, no ale to som ochutnala len raz a môj obed skončil... žeby to súviselo s tým, čo tie kurčatá počas života papajú? Alebo je to taká "ich" chuť?
    Veru Olivia6 aj ja si myslím, že to asi súvisí s tým, čím tie kurčatá kŕmia, lebo inak neviem. Mňa presviedčali, že je to ich chuť, ale to nie je pravda, keď sa z kurčaťa vyvalí po úprave vyslovený smrad, tak nemôže byť reči o ich chuti.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Je to tým , čo tie kurence jedia, chcú, aby za týždeň bolo z kuriatka kurča- hormóny, zmesky....hnus
    S mamou sme kúpili a nakoniec sme im vykonali kremáciu(zhoreli v peci) neboli vhodné ani na to, aby sme ich uvarili psom- kto by ten smrad trpel
    Ja už kvôli tomu problému, čo ste popísali kupujem Biokurence- odchované na kukurici a pod.... mimo Slovenska najbližšie Rak, Česko a to uvidíte samé, kurča má inú konzistenciu mäsa, nie je vodnaté ani rozpadávajúce sa a tiež má peknú farbu a chuť.... nedá sa porovnávať!!

    janusik07 je offline (nepripojený) janusik07

    janusik07
    Bionda Pozri príspevok
    Je to tým , čo tie kurence jedia, chcú, aby za týždeň bolo z kuriatka kurča- hormóny, zmesky....hnus
    S mamou sme kúpili a nakoniec sme im vykonali kremáciu(zhoreli v peci) neboli vhodné ani na to, aby sme ich uvarili psom- kto by ten smrad trpel
    Ja už kvôli tomu problému, čo ste popísali kupujem Biokurence- odchované na kukurici a pod.... mimo Slovenska najbližšie Rak, Česko a to uvidíte samé, kurča má inú konzistenciu mäsa, nie je vodnaté ani rozpadávajúce sa a tiež má peknú farbu a chuť.... nedá sa porovnávať!!
    Kde v cechach prosim vas kupujete biokurence? Da sa na Slovensku niekde kupit bio-maso? Ta chut sa naozaj neda porovnat.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    janusik07 Pozri príspevok
    Kde v cechach prosim vas kupujete biokurence? Da sa na Slovensku niekde kupit bio-maso? Ta chut sa naozaj neda porovnat.
    Prečo v Čechách? Ja som asi pred dvoma týždňami v Kauflande videla tiež biokurence. Ak teda hovoríme o tom istom Kilo stálo tak okolo stovky, už si nepamätám presne, koľko. Tieto boli aj farbou odlišné od chladených alebo mrazených, boli také svetlejšie, nie s takým fialovým sfarbením.

    pohodička je offline (nepripojený) pohodička

    pohodička
    My sme tiež v nedeľu ešte pred prípravou vyhodili dve chladené z Tesca a stalo sa mi to už viackrát v Tescu aj s vajíčkami, že po nich liezli chrobáky. Bolo to príšerné.

    janusik07 je offline (nepripojený) janusik07

    janusik07
    Meggi 1 Pozri príspevok
    Prečo v Čechách? Ja som asi pred dvoma týždňami v Kauflande videla tiež biokurence. Ak teda hovoríme o tom istom Kilo stálo tak okolo stovky, už si nepamätám presne, koľko. Tieto boli aj farbou odlišné od chladených alebo mrazených, boli také svetlejšie, nie s takým fialovým sfarbením.
    Dakujem za radu, urcite sa pozriem, lebo do Kauflandu chodim ale este som
    ich tam nevidela. Naposledy co som tam kupila obycajne kurca tak tiez skoncilo v kosi. Vsetko organic-teda bio, ci uz je to zelenina, maso,ovocie,atd chuti o mooooc lepsie, aj ked je to o dost drahsie. Skoda ze to na Slovensku este nepredavaju v kazdom obchode.

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    Opat sa nam potvrdilo Tesco.Kupovala som tam chladene kuracie trupy na polievocku. Po otvoreni balicka ma naplo a letelo to do kosa.Este ze mame blizko obchod a o obed sme neprisli.Parkrat sa mi stalo,ze tam predali krajanu salamu so zelenym nadychom.Mala som sa davno ponaucit. Asi je rozumnejsie kupovat v masiarstve,kde je pohyb a viem,ze im vozia denne cerstve masko.

    leti je offline (nepripojený) leti

    leti
    Neznášam ten typický hydinový zápach na mäse pri kosti .Bezpečne tam nebude,ak kura pred pečením podlejeme pohárom vody,zakryjeme a tak pečieme až do úplne-úplne mäkka,až sa mäsko rozpadá.Hodinu na to ani nepozriem.Potom odokryté zapečiem do chrumkava.Aj prsíčka vtedy niesú suché.Treba teda v podstate,aby sa to kura poriadne podusilo vo vode.Bez kuraťa u nás nieje nedeľa.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    pohodička Pozri príspevok
    My sme tiež v nedeľu ešte pred prípravou vyhodili dve chladené z Tesca a stalo sa mi to už viackrát v Tescu aj s vajíčkami, že po nich liezli chrobáky. Bolo to príšerné.
    No ja som z Tesca mäso úplne prestala kupovať. Posledná kvapka bola, keď som si kúpila na pohľad krásny kúsok bravč. karé a pri pokladni, keď sme platili tak manžel sa sťažoval, že z toho mäsa tečie šťava. Keď som ho doma rozbalila tak som pochopila prečo z neho tiekla šťava, strašne to smrdelo. Šla som to vrátiť do Tesca, úplne bez problému mi vrátili peniaze a chceli, aby som rýchlo zmizla, aby to nevideli ostatní zákazníci. Raz som im vrátila aj dve kurčatá a videla to jedna múdra zákazníčka čo stála v rade a povedala, že to sa môže stať, že mäso smrdí a načo mim to tam nosím. Tak som ju ukľudnila, že ona si také môže kúpiť a hneď mi bolo jasné ako môže Tesco niečo podobné predávať. Takým hlúpym ľuďom ako bola táto mudraňa predajú aj h...
    Ale mne určite nie. Odvtedy u nich žiadne mäso nekupujem.
    Ja si zvyknem zháňať v Bille z Čiech - má to nálepku Vodňanské kurča a zatiaľ vždy bolo dobré.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Damy..nechcem vás strašiť, ale mojej manželke všetko smrdelo, keď bola tehotná...

    Som z dediny a musím uznať, že je to určite spôsobom chovu a stravou. Doma vychované kurča malo vždy inú chuť, ako z obchodu. Je to neporovnateľné. Nemôžem to porovnávať s bio-chovom - ten nepoznám. Ale tie zmesy, ktoré jedávajú - to je iba na urýchlenie.
    A ďalšie negatívum sú chladené kurčatá. Aj keď pravdu povediac..ťažko povedať z čoho pochádzajú mrazené. Možno sú to iba zamrazené tie chladené, ktoré sa nepredali
    Čaute,
    keďže rád varím a všimol som si túto tému, tak sa vám pokúsim dať odpovede.
    1. naozaj záleží na spôsobe chovu a kŕmenia. Tendenciu smrdieť majú kurence chované v uzavretých chovoch a najmä kŕmené krmivami na báze sóje.
    2. záleží aj na spôsobe spracovania, teda naozaj sa vyhybajte chladeným.
    3. aj keď sa zdá všetko v poriadku, problém sa objaví po ohrievaní v mikrovlnke.
    4. na ohrev v mikrovlnke sú háklivé aj niektoré koreniny, napr. kari.
    Skúste na toto myslieť pri príprave jedla.

    Meggi 1 je offline (nepripojený) Meggi 1

    Meggi 1
    janusik07 Pozri príspevok
    Dakujem za radu, urcite sa pozriem, lebo do Kauflandu chodim ale este som
    ich tam nevidela. Naposledy co som tam kupila obycajne kurca tak tiez skoncilo v kosi. Vsetko organic-teda bio, ci uz je to zelenina, maso,ovocie,atd chuti o mooooc lepsie, aj ked je to o dost drahsie. Skoda ze to na Slovensku este nepredavaju v kazdom obchode.
    Ja som dnes v Kauflande to kura kúpila. Volá sa Sedliacke kurča, krajina pôvodu: Česká republika. Kilo stojí 109 Sk. Je drahšie ako mrazené alebo chladené, ale je s nimi neporovnateľné na vzhľad aj chuťove - hneď som ho aj upiekla, bola som zvedavá na ten rozdiel. No rozdiel to je veľký! Už pri pečení sa šírila po byte výborná vôňa, po upečení sa mäso oddeľovalo od kostí, také bolo mäkké a chutné. Odporúčam vyskúšať.

    janusik07 je offline (nepripojený) janusik07

    janusik07
    Meggi 1 Pozri príspevok
    Ja som dnes v Kauflande to kura kúpila. Volá sa Sedliacke kurča, krajina pôvodu: Česká republika. Kilo stojí 109 Sk. Je drahšie ako mrazené alebo chladené, ale je s nimi neporovnateľné na vzhľad aj chuťove - hneď som ho aj upiekla, bola som zvedavá na ten rozdiel. No rozdiel to je veľký! Už pri pečení sa šírila po byte výborná vôňa, po upečení sa mäso oddeľovalo od kostí, také bolo mäkké a chutné. Odporúčam vyskúšať.
    Aj ja som vcera kupila presne to iste a dneska sme ho mali k obedu. Bolo vyborne.
    Tiez som tam vcera objavila bio-mlieko a tiez chuti super, ale to uz

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.