Zavrieť

Porady

Prerábanie bytu

Ahojte!
Potrebovala by som radu! Jeden náš vlastník zomrel, a byt dedili jeho príbuzní. Ešte nepredložili nijaké potvrdenie o tom, že majú rozhodnutie o právoplatnosti dedičstva, ale už prerábajú byt. Stále robia hluk.
Chcem sa opýtať, aké povinnosti má vlastník k SVB ohľadom na prerábanie bytu!!!
A ešte niečo. Na prízemí je aj terasa, ktorá patrila k bytu, ale pôvodný vlastník to nezakúpil spolu s bytom, lebo za to nechcel platiť. Tvrdí to naša susedka. Ale noví vlastníci tvrdia, že to patrí im... Kde sa dá zistiť, či to patrí k bytu alebo SVB???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    muphee Pozri príspevok
    Ahojte!
    Potrebovala by som radu! Jeden náš vlastník zomrel, a byt dedili jeho príbuzní. Ešte nepredložili nijaké potvrdenie o tom, že majú rozhodnutie o právoplatnosti dedičstva, ale už prerábajú byt. Stále robia hluk.
    Chcem sa opýtať, aké povinnosti má vlastník k SVB ohľadom na prerábanie bytu!!!
    Zo slušnosti oznámiť susedom, že bude prerábať, aby rátali s prípadným hlukom.

    muphee Pozri príspevok
    A ešte niečo. Na prízemí je aj terasa, ktorá patrila k bytu, ale pôvodný vlastník to nezakúpil spolu s bytom, lebo za to nechcel platiť. Tvrdí to naša susedka. Ale noví vlastníci tvrdia, že to patrí im... Kde sa dá zistiť, či to patrí k bytu alebo SVB???
    Orim už napísal.

    erika 1 je offline (nepripojený) erika 1

    erika 1
    Práva a povinnosti vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome §11
    (4) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome nemôže vykonávať úpravy bytu alebo nebytového priestoru v dome, ktorými by ohrozoval alebo rušil ostatných v neprimeranom rozsahu alebo by menil vzhľad domu bez súhlasu spoločenstva; ak sa spoločenstvo nezriaďuje, je potrebný súhlas väčšiny všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome.Ustanovenia osobitných predpisov nie sú tým dotknuté.Podajte na príslušný Stavebný úrad podnet na šetrenie.
    erika 1

    nelly1810 je offline (nepripojený) nelly1810

    nelly1810
    ja akurát prerábam byt elektriku a musela som požiadat SBD o povolenie / s tým neije problém, do 3 dní máte ich súhlas/ a stým na stavebný úrad
    kludne podajte stažnost ak sú arogantní voči vám a ostatným

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.