Zavrieť

Porady

nárok na 25 dní dovolenky

Prosím vás ako získava zamestnanec nárok na dlhšiu dovolenku. Teraz má jeden náš v novembri 2008 tridsaťtri rokov. Má teda už nárok na dvadsaťpäť dní v tomto roku? Myslela som - teda keď čítam zákonník práce - že najskôr musí zdokladovať zápočtovými listami, potvrdeniami z úradu práce,... to, že odpracoval pätnásť rokov, lenže on mi tvrdí, že v iných firmách to dávajú automaticky v tom roku, kedy dovŕšia tridsaťtri rokov. Ako to teda je? Robím to zle? Som z toho zmätená. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    V § 103 ods.4 ZP je jasne napísané,že nárok na dlhšiu ako základnú výmeru je zamestnanec povinný preukázať.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    petkasla Pozri príspevok
    Prosím vás ako získava zamestnanec nárok na dlhšiu dovolenku. Teraz má jeden náš v novembri 2008 tridsaťtri rokov. Má teda už nárok na dvadsaťpäť dní v tomto roku? Myslela som - teda keď čítam zákonník práce - že najskôr musí zdokladovať zápočtovými listami, potvrdeniami z úradu práce,... to, že odpracoval pätnásť rokov, lenže on mi tvrdí, že v iných firmách to dávajú automaticky v tom roku, kedy dovŕšia tridsaťtri rokov. Ako to teda je? Robím to zle? Som z toho zmätená. Ďakujem za radu.
    V iných firmách keď to dávajú automatický, tak to nie je v súlade so zákonom. Musí zdokladovať odpracovanie 15 rokov, až potom má nárok na 25 dni dovolenky.

    nárok na 25 dní dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.