Zavrieť

Porady

majetkove vysporiadanie po rozvode

ahoj, s manzelkou sme v rozvodovom konani,6 rokov pracujem v zahranici lebo sme sa rozhodli spolocne ze postavime rodinny dom,pred dvoma rokmi sa nam narodila dzera ktora zostava v opatere matky,dom je po kolaudacii a nevieme sa dohodnut na vysporiadani, manzelka ma chce z neho vyplatit/podotikam ze som ho financoval vylucne z vlastneho vrecka/ co nie je mala suma/cca 1.5mil/ a nastahovat si svojho milenca s ktorim ma pomer uz min.1.5 roka a ktory ju financne podporuje,ja s tym razantne nesuhlasim lebo som ho staval svojimi rukami a som za predaj a rozdelenie pol napol.mozem nejakym sposobom prist o tento dom alebo moze manzelka dosiahnut svojeho bez mojho suhlasu?
Usporiadat
milupe milupe

milupe je offline (nepripojený) milupe

ako mam postupovat ked mi manzelka nechce prispievat na uver ani energie.ja sa dostavam do potiažy uz aj vbanke lebo vsetko platim ja.ked vsetko poplatim mne nezostane ani 100e.da sa to nejako riesit aj ked nie sme rozvedeni?dakujem.ževraj existuje nejaky urad soc.veci co to riesy?
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Jedna možnosť je podať návrh na určenie vyživovacej povinnosti medzi manželmi. Vyživovacia povinnosť medzi manželmi vzniká uzavretím manželstva a končí sa smrťou (vyhlásením za mŕtveho) niektorého z manželov. Ak ste v rozvodovom konaní, tak zaniká až právoplatnosťou súdneho rozhodnutia o rozvode manželstva. Pri zistení, že zákonné predpoklady na určenie výživného medzi manželmi sa vzťahujú k neskoršiemu dátumu, než bol návrh podaný, prizná súd výživné od neskoršej doby. Požiadavka, aby životná úroveň manželov bola v zásade rovnaká, je odôvodnená ich rovnakým postavením v rodine a vyplýva aj z ich rovnakých práv a povinností v manželstve. Pri určení výživného súd prihliadne na odôvodnené potreby oprávneného, ako aj na schopnosti, možnosti a majetkové pomery povinného. Súd prihliadne aj na starostlivosť o domácnosť, lebo nie je bezvýznamné, ak manželia nevedú domácnosť a neusilujú sa spoločne o zabezpečenie potrieb rodiny. Súd prihliadne aj na starostlivosť o maloleté deti. Až po zistení všetkých uvedených skutočností súd môže dospieť k správnemu záveru o zásadne rovnakej životnej (podľa doterajšej úpravy rovnakej hmotnej a kultúrnej) úrovni obidvoch manželov.
0 0
admin1357 admin1357

admin1357 je offline (nepripojený) admin1357

Mgr. Shrek, máte pravdu JUDr. Milan Ficek naozaj neposkytuje nič zadarmo. Dal som si u neho vymáhať pohľadávku, ale vybavil si iba súdne rozhodnutie na uznanie dlhu, na základe ktorého súd priznal trovy konania priamo jemu, takže teraz si uplatňuje trovy konania odo mňa na základe zmluvy aj od klienta, ktorý mi nezaplatil a to napriek tomu, že mi nevymohol ani cent. Kanceláriu Ficek@Ficeková naozaj nikomu neodporúčam.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať