Zavrieť

Porady

už ma nebaví variť stále to isté.....

ahoj

tiež vás už prestalo baviť variť dookola stále to isté?

ak máte nejaké recepty, ktoré sú rýchle a nie veľmi náročné prosím sem s nimi.....

jeden mám
je super, lebo je rýchly a netreba k nemu robiť prílohu...je už súčasťou jedla

400 g mletého bravčového, ktoré ochutíme koreninami podľa zvyku a vytvarujeme z neho guľky

cesto: do misy preosejeme múku (125g), nalejeme trochu mlieka, vypracujeme hladké cesto a pridáme zvyšok mlieka (300ml je celá dávka) a 3 vajíčka – necháme cca 30 min. oddychovať


opražíme cibuľu, dáme ju na spodok zapekacej misy, poukladáme na ňu guľky a dáme piecť asi na 10 min. pri teplote 210 stupňov. Po 10 min. prilejeme cesto ( tak, aby guľky vytŕčali ako žaby z diery) a pečieme ešte asi 25 min., cesto guľky krásne obkolesí, chutí ako palacinko knedľa a je to dobrá príloha....
_________________
Naposledy upravil mamminta : 30.04.08 at 13:12 Dôvod: pridaný text
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

    betyna8
    asi kazda /kazdy/z nas ma obcas pocit,ze varime stale to iste do kola.....co uz,ked papkat sa musi
    Ak si pozries archiv porady, su tam taketo temy a inspiracii co uvarit tam najdes viac ako dost len to chce chut a cas preluskat
    Tento recept je vlastne na take rychle pohostenie, oslavu.
    Nakrajame si zemlu na platky ,ktore rychle opecieme na oleji.Este teple potrieme nasledovnou pomazankou: 15 dkg tvrdeho syra nastruhat,1/2 tatarskej omacky,1/2 bieleho jogurtu,5 struckov cesnaku.Vsetko dobre vymiesat.Podla potreby mozeme pridat este syr,aby natierka bola hustejsia.
    Ale doporucujem opiect zemlu, nie chlieb.Je to ovela jemnejsie.
    Je to super,skus to!!!!!
    Napis ako ti chutilo

    už ma nebaví variť stále to isté.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.