Zavrieť

Porady

Cesťak ano, alebo nie ?

Začala som učtovať jednu s.r.o. a jej majiteľ nekupuje zamestnancom stravné lístky len k výplate chce aby som im dávala stravné ako keď sa robia cesťáky ( 80,- 188,- Sk ).To by bolo OK ale cesťáky robiť nechce, lebo jeho predchádzájúca účtovníčka mu ich nerobila , vraj netreba. Robila to správne ? Môj názor je že mám robiť cesťaky podľa knihy jázd ktorú si robia zamestnanci.
Ďakujem za názor a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    emily100
    Začala som učtovať jednu s.r.o. a jej majiteľ nekupuje zamestnancom stravné lístky len k výplate chce aby som im dávala stravné ako keď sa robia cesťáky ( 80,- 188,- Sk ).To by bolo OK ale cesťáky robiť nechce, lebo jeho predchádzájúca účtovníčka mu ich nerobila , vraj netreba. Robila to správne ? Môj názor je že mám robiť cesťaky podľa knihy jázd ktorú si robia zamestnanci.
    Ďakujem za názor a radu.
    Ale cesťáky sa robia pri pracovnej ceste! A ako to chceš zaúčtovať? Veď podľa zákona im musí prispievať na stravné! Ak im to dá načierno, potom ho budú naháňať, že porušil zákon! A prečo by si mala robiť cesťáky ty? To zamestnanci nevedia písať?!

    emily100 je offline (nepripojený) emily100

    emily100
    Ja som zabudla napísať že zamestnanci stále chodia na montáž - je to montážna firma.Oni sa nezdržujú v mieste prevádzky.
    A ako to chcem zaučtovať to ešte netuším.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    emily100
    Ja som zabudla napísať že zamestnanci stále chodia na montáž - je to montážna firma.Oni sa nezdržujú v mieste prevádzky.
    A ako to chcem zaučtovať to ešte netuším.
    No tak potom len cesťáky-pracovná cesta, všetko podľa zákona. Ako myslíš, ako zaúčtovať? Keď budeš mať hotové cesťáky, skontroluješ, či ti sedia hodiny na diéty, vyplatíš im to cez pokladňu, alebo cez mzdy a zaúčtuješ :
    - pokladňou MD 512/D 211
    - mzdy MD 512/D 331
    - vyplatenie MD 331/D211
    alebo ako si myslela?

    emily100 je offline (nepripojený) emily100

    emily100
    Ďakujem nemyslela som ináč, len som sa chcela uistiť či dobre rozmýšľam že mám tie cesťaky písať, lebo ten pán ma riadne zmiatol a som strašne zvedavá ako to učtovala a na základe čoho to učtovala tá predchádzajúca účtovníčka - ešte som totiž nevidela predchádzjúci ukončený rok.

    Cesťak ano, alebo nie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.