Zavrieť

Porady

zalozenie zivnosti so zapisom v registri trestov

Dobry den.
Ja by som sa chcel spytat, ci si mozem zalozit zivnost aj ked mam zapis v registri trestov. Zapis mam za kradez auta a ohrozovanie pod vplyvom navykovej latky. Chcel by som robit v oblasti manipulacie dreva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    Živnosti si môžu zakladať fyzické aj právnické osoby, ktoré spĺňajú všeobecné, prípadne aj osobitné podmienky:


    Všeobecné podmienky:


    • dosiahnutie veku 18 rokov,
    • spôsobilosť na právne úkony (fyzická osoba dokáže v právnych veciach sama rozhodovať),
    • bezúhonnosť (fyzická osoba nemá zápis v registri trestov, preukazuje sa to výpisom z registra trestov).



    môžeš však požiadať o výmaz z registra trestov
    Naposledy upravil hanelie : 30.04.08 at 14:06

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    braky55 Pozri príspevok
    Dobry den.
    Ja by som sa chcel spytat, ci si mozem zalozit zivnost aj ked mam zapis v registri trestov. Zapis mam za kradez auta a ohrozovanie pod vplyvom navykovej latky. Chcel by som robit v oblasti manipulacie dreva.
    Predtým, ako požiadaš o vydania ŽL, kontaktuj priamo ŽÚ, ktorého sa to týka, a uveď im presne §-fy, na základe ktorých si bol odsúdený. Oni Ti budú vedieť najlepšie povedať, či vôbec má zmysel, aby si vydanie ŽL žiadal.
    Je to jednoduché:
    -pokiaľ je to majetková trestná činnosť, čo v tomto prípade je, tak to nepôjde. Dokonca ani formou použitia inštitútu zodpovednej osoby, čo mnohí mysleli že prejde.
    -takže kúp si už založenú s.r.o.(alebo si daj založiť) od firmy, ktorá sa tým zaoberá.
    Stáť ťa to bude od 6 500,-(založenie) do 24 000,-(kúpenie hotovej), ty budeš jediným spoločníkom, konateľom musí byť bezúhonná osoba(priateľka, zmámy) a je to.
    -necháš si od konateľa podpísať generálnu plnú moc a si pánom sám sebe.
    Ak budeš mať ešte nejaké otázky, kľudne mi napíš mail.
    Naposledy upravil capitalservice : 06.05.08 at 19:18

    Lapko je offline (nepripojený) Lapko

    Lapko
    Poziadat o zahladenie trestu v registri trestov - postup:

    zaslat ziadost na sud, ktory vydal rozhodnutie, na zaklade tvojej ziadosti si ta preklepnu, ci pocas poslednych par mesiacov/rokov si nemal problemy so susedmi atd, na zaklade toho ti zasle sud rozhodnutie, ako sa rozhodlo. Az potom, ak zhodnotia, ze je mozne zahladit trest v registri trestov, tak vykonaju... Neviem ale, ako je to s majetkovou trestnou cinnostou

    zalozenie zivnosti so zapisom v registri trestov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.