Zavrieť

Porady

Databaza - MySQL

Potrebovala by som vediet, ako si mam doma na pocitaci spravit databazu v MySQL.Nemam server, na ktory by som data ukladala, ale zevraj existuje nejaky sposob, ako sa to da, cez Apache myslim, alebo tak nejak.Vedel by mi s tym niekto poradit? Co si mam stiahnut, popripade zohnat, aby som urobila databazu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Myro je offline (nepripojený) Myro

    Myro
    Ahoj.

    pokial ti tide len o to aby si mySQL rozbehla na svojej masine tak ti na to staci CDcko MS Office, najlepsie 2003ka. je tam instalator na microsoft SQL Server Desktop Engine v adresari na CD \MSDE2003 (neda sa nainstalovat s officom, iba samostatne) takze toto staci nainstalovat a malo by ti SQL frcat, pretoze tato vecicka podporuje az 2GB databazy tak ti to dufam bude dost. ja osobne to pouzivam dost dlho (vyvoj databazi v Office) a ide to maximalne spolahlivo. no a co sa tyka servera... ak chces web server tak jednoznacne stiahni a nainstaluj Apache, pripadne ak robis vo Frontoage tak Frontpage personal Web server (da sa vybrat ako sucast pri instalacii) ale otazne je ze ked ten web vyvesis na nejaky iny server ci to bez tychto komponentov pojde (nemusi to byt na serveri nainstalovane - moja skusenost) takze som sa musel obist bez Frontpage servera ale inak to SQl chodi Ok. Ak by daco tak zavolaj, napis maila alebo ma kontaktuj cez ICQ.

    Myro je offline (nepripojený) Myro

    Myro
    no ked tak pozeram tak sa snazis urobit stranku v php s mysql databazou. ak s tym nemas skusenosti prakticky ziadne, tak sa asi troska potrapis. no, v kazdom pripade ti poradim. stiahni si PHP Triad (program na tvorbu PHP kodu) a MiniSQl alebo nieco podobne... samozrejme Apache a idealne je to skusat na kompe, ktory je v sieti s tym na ktorom to robis, ale ak nie tak sa neda svietit... v tom pripade musis davat velky pozor na cesty k suborom a pod. lebo to nepojde inde ako na tvojej masine. no a potom to uz chce len nejaku dobru knizku o PHP a SQL (od 900 do 2500 Sk), nejaky dobra napad a sikovne urobenu grafiiku a stranka je na svete.

    smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

    smajlinka
    no ja mam urobit rocnikovu pracu - databazu a v skole mi to slo, lebo tam som vedela na co ma kliknut a co spustit, kam subory ukladat, ake prikazy pisat, len horsie je ako to spravit doma a tak aby som to mohla dat aj do skoly. Na skolsky server sa mi neda pripojit.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    Suhlasim s Myrom. Ja som si uz obstarala knihu o SQL je to zaujimave citanie. Co clovek neurobi koli skole Neviem preco, ale tiez bol problem s instalovanim, neslo mi to vobec spustit, ale pod Linuxom to ide pekne.

    Otazka na Myra: Programoval si v SQL?

    Myro je offline (nepripojený) Myro

    Myro
    TO SMILINKA: a o com ta orcnikova praca ma vlastne byt??? Databaza aka? s cim? co to ma robit? co to nema robit??? ako sa k nej budes prihlasovat??? cez web??? cez nejaky program ako klient??? alebo viac klientov sucasne??? neviem ti poradit ked neviem so sa v tej SQLke vlastne snazis spravit

    To JANA: ano programoval som, scasti, pri vyvoji databaz v sieti.... ale ze by som sa v tom nejako extra vyznal sa neda povedat ja som si kupil dost dobru knizku (sak podla toho aj stala ) a tak som nieco skusal...

    smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

    smajlinka
    rocnikova ma byt o tom, ze spravim slovensko-anglicky slovnik - databazou. budu sa dat slovicka pridavat, vymazat a vyhladavat. bude formou web stranky.

    JanaF je offline (nepripojený) JanaF

    Zajtra bude lepsie...:) JanaF
    to Myro: Myslela som si, ze tvorbu relacii v relacnych databazach som pochopila, ale zmiatla ma jedna uz urobena rocnikova praca, ktoru som si pozrela. V nej ten chlap robi relacie uplne inym sposobom ako ja. Neviem ako to vlastne ma byt. Ja ich vytvaram len vpisanim ID primary key do table, s ktorou chcem mat relaciu, ale on ich vytvara vytvorenim novej table kde zapise jedno pole z jednej tabulky, druhe z druhej tabulky a este k tomu nieco dohodi (nejake pole), napr.: datum_vykonania niecoho, ale pri tom je to stale podla neho relacia 1:N. Ja takto vytvaram relacie M:N, ale ta jeho praca je asi dobra, lebo nam ju odporucil profesor a som z toho jelen, co je spravne. Porad mi alebo uved priklad, ako spravne vytvorit relaciu 1:N

    Myro je offline (nepripojený) Myro

    Myro
    No smilinka... tak tymto veciam sa ja nerozumiem... aspon v SQL nie. Vedel by som ti pomoct keby si to nepotrebovala hned, totizto da sa to spravit jednoduchsie a potom skonvertovat do SQL, ale ESTE SOM TO NEROBIL, takze neviem. v kazdom pripade si zober na pomoc nieco na databazy (osobne asi odporucim MS Access 2003) a potom to treba skusit nejako skonvertovat. pokial viem tak access to robi celkom solidne

    Myro je offline (nepripojený) Myro

    Myro
    To JanaF: Ak prepojis 2 tabulkybudes mat viac moznosti pre kazdu relaciu.. aby si vyskusala tvorbu relacii musis si vytvorit niekolko tabuliek... aspon 5 a zadat do nich nejake data...

    1:N - prepaja prvu tabulku s polom Primary KEY s druhou tabulkou (odpoveda viacej zaznamov) s polom v nej rovnakeho datoveho typu. to znamena... prepojene polia mozu mat v dvoch tabulkach rozdielne nazvy, ale musia mat rovnaky typ. Existuje ale jedny vynimka: pole Primary key (automaticke cislo) sa da prepojit s polom typu číslo (dlhe cele cislo)

    1:1 - Tato prepaja 2 tabulky kazdu s klucovym polom. najcastejsie sa tato relacia pouziva na utajenie niektorej casti dat. pri vytvarani musis ale dbat na to aby BOLA VZDY ZAISTENA REFERENCNA INTEGRITA ZAZNAMOV !!!! v opacnom pripade sa ti stane ze nebudes mat 1:1 ale 1:N

    N:N - je vlastne dvojica relacii 1:N, co znamena ze ak chces vytvorit relaciu N:N musis nutne mat k dispozicii minimalne 3 tabulky a medzi nimi musis vytvorit nieco taketo: 1:N N:1, alebo N:1 1:N - CO ALE V ZIADNOM PRIPADE NIEJE TO ISTE!!! Zalezi aku mas strukturu dat...

    V com to prosim ta robis tie relacie??? ak mozem pomozem, sak maily existuju

    smajlinka je offline (nepripojený) smajlinka

    smajlinka
    Keby som tu databazu mohla urobit v Accesse, tak neni problem, ten celkom dobre ovladam. Lenze v Accesse je to moc jednoduche oproti MySQL, musim to urobit tam , takze tak.

    magnum je offline (nepripojený) magnum

    magnum
    existuje velmi jednoducha vec a to ze si nainstalujes k mysql este apache-a a php, nahras phpmyadmin a tam si mozes robit s mysql databazov co len chces v krasnom prostredi...

    pod win existuju kadejake triady (tak nejak sa to vola http://sourceforge.net/projects/phptriad ) to ked si nainstalujes tak sa velmi dobre zoznamis s tymto prostredim a zistis ze je to ovela lahsie/jednoduchsie/rychlejsie ako access...

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    Este jedna moznost je, kupit si developersky balik sql2000 od ms. Je to s kompletnym serverom, managerom, profilerom sql a query analyzerom. A stoji to bagatel, do 3 tisicok.

    miro_mr je offline (nepripojený) miro_mr

    miro_mr
    hron
    Este jedna moznost je, kupit si developersky balik sql2000 od ms. Je to s kompletnym serverom, managerom, profilerom sql a query analyzerom. A stoji to bagatel, do 3 tisicok.
    Ona potrebuje MySQL a nie MS SQL.
    Skus ten Triad to by sa to malo nainstalovat a aj rozbehnut bez nejakych velkych nastavovaciek.

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    JanaF
    to Myro: Myslela som si, ze tvorbu relacii v relacnych databazach som pochopila, ale zmiatla ma jedna uz urobena rocnikova praca, ktoru som si pozrela. V nej ten chlap robi relacie uplne inym sposobom ako ja. Neviem ako to vlastne ma byt. Ja ich vytvaram len vpisanim ID primary key do table, s ktorou chcem mat relaciu, ale on ich vytvara vytvorenim novej table kde zapise jedno pole z jednej tabulky, druhe z druhej tabulky a este k tomu nieco dohodi (nejake pole), napr.: datum_vykonania niecoho, ale pri tom je to stale podla neho relacia 1:N. Ja takto vytvaram relacie M:N, ale ta jeho praca je asi dobra, lebo nam ju odporucil profesor a som z toho jelen, co je spravne. Porad mi alebo uved priklad, ako spravne vytvorit relaciu 1:N
    Ahoj, práve začínam s Accessom so skvelou knižkou po ruke a práve toto je tam vysvetlené hneď v prvej kapitole. Lenže asi by som porušila autorské práva, keby som to tu napísala. Je to o 4 normálních formách, kterými se popisuje struktura dat v tabulkach nebo obsah tabulek a to jeho N:N je ta najvyššia 4 norma. Je tam poznámka, že väčšina programátrov sa pri návrhu databázy zastaví na tretej norme.
    Kniha : Nauč se sám Microsoft Access 2002 za 21 dní od Paul Cassel a spol.

    lubos f je offline (nepripojený) lubos f

    lubos f
    smajlinka
    inak zo stranky www.php.sk som si stiahla php home 2.3.4 moze mi to nejako pomoct, mas s tym skusenosti?
    smajlinka a mas php home uz nainstalovany? pokial si dobre pamatam, tak v tom je vsetko - PHP, MySQL aj Apache. Po instalacii a pripadnom nastaveni staci zacat vytvarat db tabulky cez phpMyAdmin a to je uz hracka...

    JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

    JanaSys
    Ahojte, len chcem pridať informáciu pre všetkých, ktorí majú problém rozbehnúť php+Apache+MySQL. Myslím najmä tých, ktorí si nevedia poradiť s nakonfigurovaním týchto produktov samostatne (mimochodom, neviem to doteraz).
    Ja som začínala s intranetovým serverom. Dá sa stiahnuť z www.slunecnice.cz. Je to tam už staršia verzia, ale v diskusii dole je mail na autora p. Pongráca, ktorý na požiadanie zašle novšiu verziu - Complex Web Server. Samo to nainštaluje php, Apache aj MySQL (+phpMyadmin) a k tomu je to v češtine.

    edata.sk je offline (nepripojený) edata.sk

    edata.sk
    Zo stranky http://www.easyphp.org/ si mozete stiahnut balik ktory zahrna Apache, MySQL a PHP a hned po instalacii bude vsetko nakonfigurovane takze zvladnete to aj ked nemate vela skusenosti s konfiguraciou.
    taiko len ci to este zadavatelka potrebuje . S velkou pravdepodobnostou uz napisala rocnikovu pracu, aj zmaturovala aj spromovala

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.