Zavrieť

Porady

Reklamácia topánok

Ahojte poraďáci, v januári tohto roku som zavoril moju jedinú maloobchodnú predajňu obuvi. Pred pár dňami sa mi písomne jeden zákazník ozval, že by chcel u mňa uplatniť reklamáciu na topánky zakúpené minulý rok. Potreboval by som sa dozvedieť, aké, a či mám ešte nejaké povinnosti ako bývalý predajca, ako postupovať v prípade takýchto reklamácií. Podotýkam, že zrušenie prevádzky som riadne ohlásil na DÚ aj ŽÚ, živnostenský list stále vlastním, ale podnikám v úplne inom odbore. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Nárok na reklamáciu po dobu 24 mesiacov spotrebiteľovi nezaniká zatvorením maloobchodnej predajne, kde tovar kúpil. Zákazník konal správne, musí sa jeho reklamácia riešiť v zmysle zákona č.250/2007 Zz. o ochrane spotrebiteľa.
    POtrebovala by som poradit - predavame detske topanky, prisla zakaznicka ktora kupovala topanky minuly rok - nema blok ani nevie kedy to kupovala, ale uz to je asi aj rok. Ako postupovat? Aka dlha doba musi prejst aby musela ona posielat obuv na Vipotest ona a dokazovat chybu vyrobku? Mala som podobnu vec s manzelovymi topankami a predajca mi povedal ze mi vrati peniaze iba ak Vipotest napise ze bol vyrobok chybny lebo som prisla topanky reklamovat tusim po viac ako roku a to je uz opotrebenie, nie? Ale viem ze aj tam som musela prilozit kopiu dokladu o kupe. Kde je mozne najst novelu Zakona o ochrane spotrebitela? Dakujem pekne za pomoc!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.