Zavrieť

Porady

Monitor - rozmazané obrázky a písmená

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Kúpila som nový monitor HP v220 a je s ním problém.
Rozmazané písmená a obrázky, vlastne nejasné obrysy na celej obrazovke, akoby mal monitor duchov. Vyskúšali sme už všetky možné nastavenia a nič nepomáha.
Vedel by niekto poradiť ako na to, alebo ten monitor vrátiť?
Vďaka.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

cactus Pozri príspevok
neviem, ale tým PrtScrn to neviem. Nič sa nedialo, keď som to stlačila. Tak som stránku skopírovala a vložila. Asi to nebude dobre, že?

nakoniec som to skopírované vymazala.
Dve veci - najprv ten printscreen:

Stlač klávesu PrtScn. Otvor si Word. Klikni do dokumentu a stlač Ctrl+V, alebo cez menu Vložiť. Potom ulož ten dokument a pripoj ho k svojmu príspevku.

Teraz k monitoru - najprv pozri v manuáli natívne rozlíšenie (niečo ako 1440x990 alebo podobne). Potom klikni na plochu pravým tlačítkom myši, klikni na Vlastnosti > záložka Nastavenie a tam nastav to rozlíšenie obrazovky podľa manuálu (keď to neiveš nájsť, napíš značku a typ monitora, zistím ti natívne rozlíšenie).

Potom na monitore (alebo v návode) nájdi v položke menu Auto Adjustment. Keď to spustíš, monitor trochu zabliká potrasie sa a ak je v poriadku, mali by sa písmenká zaostriť. Ak to nepomôže, potom sa vyber do NAY, nech to pozrú oni.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
diry diry

diry je offline (nepripojený) diry

reklamovať čím skôr - v prípade nového monitora väčšinou do niekoľkých dní dávajú nový!!!
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
diry Pozri príspevok
reklamovať čím skôr - v prípade nového monitora väčšinou do niekoľkých dní dávajú nový!!!
ďakujem, kúpila som v Nay, majú 14 dní na vrátenie, takže to stihnem.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Tiež som mala včera na monitore duchov - nejasné línie, zvláštne farby, za ikonou sa ťahala akási hmla. Zistila som že chovám trójske kone a podobnú háveď. A tak som liečila, liečila a liečila a už je to ok.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Skus urobit fotku, ze ako to vyzera a hod ich sem....
Inak sa este pokus nastavit farby, zmen rozlisenie, pripadne updatni driver pre Graf. kartu
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Fero11 Pozri príspevok
Skus urobit fotku, ze ako to vyzera a hod ich sem....
Inak sa este pokus nastavit farby, zmen rozlisenie, pripadne updatni driver pre Graf. kartu
ak je ten návrh pre mňa, tak, žiaľ, neviem ako urobiť fotku, ale včera sa mi ho pokúšal nastaviť aj pán od fachu, čo mi bol inštalovať PC a ani jemu to nešlo. Ďakujem za ochotu.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ak mas fotak, tak normalne fotakom a ak nemas, tak cez printscreen (prtsc) a uloz vo formate jpg (aby nemal vela KB).
Ak to tak spravis a ty ten obrazok uvidis skaredy a my pekny, tak fakt je chyba v zobrazeni (moze byt vadny monitor (o tom pochybujem kedze ho mas len par dni) alebo graficka karta)
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
neviem, ale tým PrtScrn to neviem. Nič sa nedialo, keď som to stlačila. Tak som stránku skopírovala a vložila. Asi to nebude dobre, že?

nakoniec som to skopírované vymazala.
Naposledy upravil cactus : 03.05.08 at 20:27
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Nechce mi vložiť prílohu, vraj mám 4,25 MB
Monitor mám HP PAVILION LCD W220, GX382 a pri stlačeni AUTO na monitore sa nič nedialo a rozlíšenie mám nastavené na 1024/768.
Dík.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No tak to rozlisenie musis urcite zvacsit. Max rozlis. je pri 60Hz 1 680 x 1 050. A ten obrazok je moc velky urob to tak: pravou myskou na ploche, tam vyber novy a bytova mapa, vytvory sa ti ikona. potom na tu ikonu klikni opat pravim a daj upravy. Potom to minimalizuj a stlac klaves prtsc. tu bitovu mapu maximalizuj a stlac ctrl+c. Potom klikni v menu na subor, ulozit ako, napis nejaky nazov suboru a teraz pozor !! daj to ulozit vo formate jpeg a tak to sem posli
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
nechce mi to stiahnúť, pretože mám tých 4,25 MB v prílohách - vypisuje mi to pri vkladaní prílohy, skúsim ešte niečo urobiť

rozlíšenie som nastavila, ale aj tak to má duchov
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
konečne som vymazala prílohy a už ma pustilo!!! hurááá
Naposledy upravil cactus : 03.07.08 at 11:55
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Neviem preco, ale ten obrazok je zrejme zmenseny na rozmery, ktore su povolene v nastaveni fora.... Skus ten obr. niekde hodit na nejaky upload.
Ked pises o tych duchoch, nemas niekde v blizkosti velke reproduktory, alebo nejake veci, ktore pouzivaju magnety ?
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
http://www.porada.sk/t81401-p2-monit...tml#post722469


a toto?

a repráky a magnety nemám
vďaka, Fero11
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
http://www.porada.sk/t81401-p2-monit...a-pismena.html


http://www.porada.sk/t81401-p2-monit...a-pismena.html

skúšam





asi to nepomôže
Naposledy upravil cactus : 03.07.08 at 11:55
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
no, nič, ďakujem ti, Fero11, ale odnesiem ten monitor vrátiť

snažil si sa, všetká česť, ale asi fakt je chybný
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Skus ho napojit napr. na notebook ak ho vlastnis, alebo ho skus napojit na iny PC, respektive na susedov PC, aby si fakt mohla potvrdit vadu monitora
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
Fero11 Pozri príspevok
Skus ho napojit napr. na notebook ak ho vlastnis, alebo ho skus napojit na iny PC, respektive na susedov PC, aby si fakt mohla potvrdit vadu monitora
Zajtra to urobím, ale až večer, keď prídu domov susedia. Dík za rady. Veľmi.

Aj som ti chcela pridať bod, ale nedá sa, lebo prispievaš iba do oddychových tém. Škoda.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

cactus Pozri príspevok
Nechce mi vložiť prílohu, vraj mám 4,25 MB
Monitor mám HP PAVILION LCD W220, GX382 a pri stlačeni AUTO na monitore sa nič nedialo a rozlíšenie mám nastavené na 1024/768.
Dík.
A nastavila si si už rozlíšenie 1680x1050? Kým máš rozlíšenie 1024x768, tak je samozrejmé, že to máš rozmazané. Myslím, že na 99% bude monitor v poriadku, navyše rozmazanosť nie je chybou monitora, ale nastavenia. Chybou monitora by boli zlé body (Bad Pixels).

Takže máš nastavené rozlíšenie tak, ako uviedol Fero11? A potom ten Auto Adjustment? (nie naopak!)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať