Zavrieť

Porady

Vynikajúci tvarohový koláčik

COGITO ERGO BOOM
Cesto:

1 pohar (250 ml) krystaloveho cukru, 2 pohare polohrubej muky, 1 pohar slahacky, 3 vajicka, 1 prasok do peciva, 1 vanilkovy cukor; na povrch: 250 g tvarohu, 1 vajce, cukor podla chuti,1 mensi pohar dzemu

Postup:

Vsetky prisady na cesto dobre vymiesajte.
V miske si pripravte tvaroh - do tvarohu dajte vajicko, cukor podla chuti ak chcete trocha citronovej kory a hrozienka, vsetko dobre premiesajte.
Cesto vylejte do vymasteneho a mukou vysypaneho plechu.
Na cesto striedavo ukladame lyzickou kopky z tvarohu a dzemu (dzem by mal byt hustejsi.
Kolac pecieme v stredne vyhriatej rure.
Pri peceni sa kopky mierne prepadnu do cesta a vytvoria sa dierky.
Na zaver kolacik pocukrujeme.


Tento skvely kolacik ma vzdy zachrani, ked uz naozaj neviem co.
Naposledy upravil kitky : 03.05.08 at 14:37
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

A už ste skúšali aj s makom? Klasická maková plnka. Na striedačku s tvarohom, možno aj lekvárom.
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zdenka 0705 Pozri príspevok
A už ste skúšali aj s makom? Klasická maková plnka. Na striedačku s tvarohom, možno aj lekvárom.
Nakukla som sem, lebo chcem ho ísť upiecť. Už som ho robila viackrát, vždy som zožala pochvalu... ale s makom som ho ešte neskúsila, takže ak nájdem doma mak, tak dnes padne za obeť .
Ale 3-kombinácia: tvaroh+mak+džem to musí byť lepšie ako štedrák
5 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ťahaná tvarohová štrúdla

50 dg hladká chlebová múka
1 polievková lyžica ocot
1 celé vajce
2 dl vlažnej vody
0,5 dl oleja


Plnka:
70 dg tvaroh hrudkový
kryštáľový cukor podľa chuti + 4 pol. lyžice medu
4 žľtka
15 dg hrozienka svetlé
z 1/2 citróna nastrúhaná kôra
4 bielka vyšľahané na sneh

Múku nepreosievame, vypracujeme cesto asi 100x udrieme s ním o dosku, kým nie je hladké a lesklé.
Na stôl ( 100x100) vystrieme obrus a celý jemne posypeme múkou. Na obrus uložíme vypracované cesto a zakryjeme ho miskou. Odpočíva asi 1 hod. Po hodine ho začneme rozťahovať namúčenými rukami až po okraje stola. Zvyšné cesto odstrihneme nožničkami.

15 dg masla rozpustíme a pokvapkáme rovnomerne cesto.

Dáme plnku a sneh z bielok, Zatáčame s obrusom. Pečieme na 200C asi 40 min.
Naposledy upravil pmajap : 20.01.12 at 15:39
PC230028.jpg  
PC230030.jpg  
PC230032.jpg  
PC230033.jpg  
1/1
5 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

babicka1 Pozri príspevok
to je aký šumienkovo tvarohový koláčik dáš receptík
Dám

Šumienkovo - tvarohový koláčik.

Cesto :
3 vajcia
1 hrnček kryštálový cukor
1/2 hrnčeka olej
1 hrnček mlieko
2 hrnčeky polohrubej múky
1 PDP - prášok do pečiva
1 lyžica kakao
Plnka :
250 g palmarin
1 vanilkový cukor
12 lyžíc práškového cukru
1/2 - 1 kg tvarohu
Poleva :
9 dcl vody
2 zlaté klasy
10 lyžíc kryštálového cukru
2 šumienky najlepšie citronové taká klasika

Cesto : vajíčka s cukrom vyšlaháme do peny, pridáme olej a potom postupne na striedačku mlieko a múku s práškom do pečiva, nakoniec zamiešame kakao. Vylejeme na vymastený plech alebo na papier , a upečieme. Po vychladnutí natrieme na vrch plnku.
Plnka : vymiešame tuk s cukrom do penista a zamiešame tvaroh
Poleva : do hrnca dáme vodu ( časť si odoberieme na zlatý klas ) cukor a šumienky, ked zovrie voda tak vmiešame do nej zlatý klas. Ešte teplé pomaly lejeme na koláčik, necháme vychladiť a

Dobrú chuť.
5 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
mifri Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať kitky, čo robím zle, keď mi lekvár klesne až na dno plechu. Ináč, koláčik je super, striedam lekvár dvoch chutí. Ďakujem.
...namiesto lekváru používam džem, je oveľa ľahší a zostane mi v strede cesta
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes som skúsila tvoj koláč Kitky, je fakt výborný a je raz dva hotový. Už vidím, že ho budem robiť veľmi často.
Ďakujem za recept


Dáša
5 1
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
http://www.porada.sk/t81413-vynikaju...y-kolacik.html
http://www.porada.sk/t9060-sumienkovy-zakusok.html
4 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

mysimis Pozri príspevok
Jedla som raz taký fajn tvarohový koláč, ale neviem zohnať naň recept. Skúsim ho popísať: dole piškótové cesto, naň lekvár, drobné ovocie a na tomto boli poukladané roládky z piškótového cesta plnené tvarohovou plnkou a zaliate to bolo želatínou. Má niekto z Vás recept na takýto koláč? Bol naozaj famózny.
Myšička, našla som podobný. Ja by som len plnku vymenila za tvarohovú. Pozri http://varecha.pravda.sk/recepty/kol...53-recept.html
Naposledy upravil Marína : 15.01.12 at 06:59
3 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Soľ - do cesta sa pridáva asi 1% soli na hmotnosť cesta. Na hmotnosť múky je to 1,6%, takže na 1kg múky spracovanej na cesto sa pridáva 16 g soli. Množstvo soli v ceste ovplyvňuje priebeh nakyprovania.

Ocot - kyslosť vytvorená v ceste ovplyvňuje konečné chuťové vlastnosti a dokonalé napučanie múčnych bielkovín; pri nedokonalom napučaní bielkovín sa v ceste nedostatočne viaže voda a napr. chlieb má mdlú chuť a drobivú striedku, pridáva sa vtedy ak je múka málo kyslá a to je skoro vždy, pri pečení chleba na 1 kg múky 2 -2 1/2 PL

Bertin syrovník
Cesto:
600 g múky, 6 PL rozpusteného tuku Palmarin, (smetol), 3 pl cukru, 1 vajce, mlieko podľa potreby, instantné kvasnice (stredné balenie 4 g)
Plnka:
Syr (podľa chuti, najlepší hrudkový a tučný), zemiak v pomere 4 (3) : 1, ďalej škorica na posypanie, hrozienka

Pridaním zemiaku sa syrový poter nerozteká na plech a je chuťovo nezistitelný, skúste
Naposledy upravil viktorviktor : 18.01.12 at 20:59 Dôvod: opravené, tlačová chyba. palmex by bol zaujímavý, prala mačka psíka, či hrnček var :-), kvasnice instantné
3 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Bertin syrovník
Cesto:
600 g múky, 6 PL rozpusteného tuku Palmarin, Palmex (smetol), 3 pl cukru, 1 vajce, mlieko podľa potreby, kvasnice (stredné balenie 4 g)
Plnka:
Syr (podľa chuti, najlepší hrudkový a tučný), zemiak v pomere 4 (3) : 1, ďalej škorica na posypanie, hrozienka

Pridaním zemiaku sa syrový poter nerozteká na plech a je chuťovo nezistitelný, skúste[/QUOTE]

Tento receptík som si skopírovala, keď som ho lepšie prečítala, dostala som záchvat smiechu Neviem, či by niekomu chutil s PALMEXOM, či by nešli bublinky z úst, ja by som skôr PALMEX dala do prania, nie...
A ešte ku kvasniciam, myslím, že tam má byť 40 g a nie 4 g. Ale určite ho skúsim upiecť, no bez prášku na pranie
3 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
jozka56 Pozri príspevok
Tvarohový koláčik je mňamko, dala som tam čučoriedkový džem. Kitky, už si ma naučila aj koláčik piecť. J
Cucoriedkovy? To je perfektny lekvarik. Mam z teba radost.
Ale fakt. Toto ma naozaj tesi, ze sa ti podaril.
Ja mam rada jednoduche recepty aj chute.
Len nic komplikovane.
2 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
2 0
smudla smudla

smudla je offline (nepripojený) smudla

alla66 Pozri príspevok
Idem piecť a error....Blanka, prečo dávaš do piškótového cesta štipku soli? Pečiem dlho, ale toto čítam prvý raz
..štipka soli sa dáva do pečenia, aby sa zvýraznila chuť ostatných surovín, ( pri šlahaní bielkov tiež používam= spevní sa sneh) a štipka cukru sa zas používa napr. do jedál z mäsa, resp. do slaných jedál= pôsobí ako "urýchľovač"...
2 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
mifri Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať kitky, čo robím zle, keď mi lekvár klesne až na dno plechu. Ináč, koláčik je super, striedam lekvár dvoch chutí. Ďakujem.

... alebo skús dať džem do stredu tvarohu nie vedľa hneď do cesta. Ja som to tak robila a bolo to tiež super. Iná... Kitky... koláč "eňo-ňuňo"
2 0
babca babca

babca je offline (nepripojený) babca

Keď je tu reč o tvarohovom koláči , tak aj ja pridám jeden recept
.
LENIVÁ ŠTRÚDLA
Cesto: 3 hrnčeky polohr.múky. 1 1/2 hrnčeka kryšt. cukru. 1 prdopeč. Všetko zmiešať vo vandlíku.
Plnka: 1/2 kg tvarohu, 2 vanilky, 4 vajíčka, 1/2 l mlieka- všetko zmixovať.
AKO NA TO : Do hlbokého plechu dáme polovicu múkovej masy. Polejeme polovicou roztopenej hery. Na to vylejeme plnku a rovnomerne pridáme vykôstkované čerešne. Zasypeme zvyškom múkovej masy a polejeme herou. Pečieme pri 200°C po dobu 30 min. Na upečený a vychladnutý koláčik keď ešte dáme šľahačku, tak je to fantázia. Chutí naozaj ako tvarohová štrúdla.
2 0
janka51 janka51

janka51 je offline (nepripojený) janka51

Som
Tak ja som dnes ten koláčik upiekla a dala som slivkový lekvár hoci kitky písala, že slivkový nie a predstavte si bol vynikajúci vnúčatkám chutnal lepšie ako minule keď som dala marhuľový. Musí to ale byť pravý slivkový lekvár. Ja som mala domáci švagrina mi ho nosí z Moravy. Kitky takže ešte raz ďakujem za recept.
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

z ceskeho casopisu:

TVAROZNIK S POMARANCAMI


280g hladkej muky
100g praskoveho cukru
1 vanilkovy cukor
2 zltky
1 PL nastruhanej pomarancovej kory
180g Hery

napln:
250ml mlieka
100g krupicoveho cukru
1 pudingovy prasok-vanilkovy
250g tvarohu
4 pomarance

-ruru predhrejeme na 160 stupnov
-vsetky prisady vypracujeme na hladke cesto
-vlozime na pol hodinu do chladnicky-zabalene

-medzitym si ocistime pomarance/treba odstranit aj bielu supku!!!/ a nakrajame na platky/12 platkov/
-v troch mlieka rozmiesame prasok
-ostatne mlieko s cukrom privedieme do varu a pridame rozmiesany prasok
-puding trosku prevarime a nechame mierne vychladnut
-potom don vmiesame tvaroh
-cesto vyberieme z chladnicky a rozgulame ho na na velkost plechu/30x35/
-po okraji cesto zdvihneme cca na 1 cm
-potom nan rozotrieme tvarohovy krem a rozlozime platky pomarancov
-piect asi 40 minut
-z formy vyberame az po vychladnuti
2 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

buchač Pozri príspevok
...zastavím sa ???...zajtra ???

Presso varič si donesiem so sebou ...aj kávu môžem ...umelé sladidlo nosím so sebou skoro stále ....vodu hádam máš ...
Juri, nie sme "tam".
Že varič. Ty myslíš, že kvôli tomuto http://www.porada.sk/t183980-p2-dan-...-1-2012-a.html už ani nekúrim, nepečiem, nevarím?
No, vodu zatiaľ máme, len neviem, neviem, keď aj na ňu daň uvalia, či spotrebnou daňou aj ja návštevy nazaťažím.
2 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A tak ako bolo spomenuté tento tvaroh vyrába SABInovská mliekareň, my na východe ho máme v obchodoch, či je aj dalej to netuším. Naozaj je aj fajny, posledne som pred týždňom z neho robila šumienkovo tvarohový koláčik.
Naposledy upravil Xanti : 15.02.12 at 20:51
2 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Zita5 Pozri príspevok
hmm ....vypadá to super, vyskúšam
Neobanujes. Za to ti rucim.
1 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Koláč ozaj vyzerá super. Kitky, aký dávaš džem? môže byť malinový?

Nedá mi neopýtať sa:
Ak je koláč upečený, načo ho ešte pečieme v ....
kitky Pozri príspevok
... Upeceny kolac pecieme v stredne vyhriatej rure.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať