Zavrieť

Porady

Sprostredkovateľ a prhláčka na ZP a Daňový úrad

Otázka : Keď so zamestnancom a mám licenciu sprostredkovateľa (dohoda o výkone práce s DSS) musím sa nahlásiť na ZP a DÚ?
Usporiadat
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

Prosím pekne toto by aj mňa zaujímalo.
A čo s registráciou na DÚ ?
Takže ešte raz : som zamestnanec (teda platím SP a ZP a preddavky z tohto titulu) a zároveň získam licenciu sprostredkovateľa - mám postupovať ako keby som bol SZČO ?

Prosím vyjadrite sa tí, ktorí s takouto kombináciou už máte nejaké skúsenosti.
Vďaka
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Do 30 dní od udelenia licencie sa musíte prihlásiť na DÚ a dostanete kartičku s DIČ. Viem , že keď ste zamestnanec ,tak na ZP sa odvod neplatí , len v prípade študenta a dôchodcu sa platí 910,-Sk.Ale prihlásiť sa asi treba aj tam.Zdravotná poisťovňa berie sprostredkovateľa ako "obchodný zástupca" - čiže SZČO.
0 0
coneek coneek

coneek je offline (nepripojený) coneek

suhlasim. Ale zdravotne poistovne maju rozny vyklad zakona.

Formulaciu, na zaklade ktorej danove urady povazuju sprostredkovatelov SDS za SZCO, je prakticky ta ista ako formulacia uvedena v zakone o zdravotnom poisteni, napriek tomu mam informacie, ze Spolocna zdravotna poistovna a Apollo sprostredkovatelov SDS za SZCO nepovazuju. Tvrdia, ze SZCO budu az po novele zakona od 01.07.2005.

Ked sprostredkovanie vykonavate popri zamestnani, preddavky na poistne platit nemusite. Pocas roka teda neodvadzate nic a po skonceni kalendarneho roka podate rocne zuctovanie a na zaklade celkovych prijmov z tejto cinnosti zaplatite poistne...
0 0
coneek coneek

coneek je offline (nepripojený) coneek

viac nazorov a argumentov na tuto temu najdete v teme "TPP a sprostredkovanie DS":

http://www.porada.sk/showthread.php?t=3971
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súčasný zákon o ZP nedefinuje jednoznačne a jasne, či sprostredkovatelia SDS sú alebo nie sú považovaní na účely ZP za SZČO.

Od 1.7.2005 to v zákone bude napísané jasne a dá sa temer na 100% očakávať, že za SZČO považovaní budú. Ťažko tu na malom priestore napísať ten fakt, že dnes je jedno, či sa prihlásia - pretože v ročnom zúčtovaní sa poistné aj tak bude musieť odviesť, a to nepriamo aj za prvý polrok 2005. Vyjadrím sa k tomu presnejšie časom na svojom blogu.
0 0
alenka alenka

alenka je offline (nepripojený) alenka

Práve v týchto dňoch DU posiela pokuty vsetkym sprostredkovatelom SDS vo vyske 2000,-Sk, ktorí sa registrovali na dan z prijmu neskor ako 30 dni po vydani licencie. Ja som to nastastie stihla.
0 0
veronica veronica

veronica je offline (nepripojený) veronica

:O)), takto na rýchlo sa to nedá :)))) ...viac
alenka
Práve v týchto dňoch DU posiela pokuty vsetkym sprostredkovatelom SDS vo vyske 2000,-Sk, ktorí sa registrovali na dan z prijmu neskor ako 30 dni po vydani licencie. Ja som to nastastie stihla.
Ahoj to máš prosím ťa odkiaľ?hmm? Rada by som to vedela.....
Mne to bohužiaľ nikto nepovedal...dozvedela som sa o tom, len pred nedávnom....
0 0
alenka alenka

alenka je offline (nepripojený) alenka

skus kliknut na link, trosku vyssie pri coneek a to ze DU dava pokuty tym ktori sa nestihli registrovat viem od kolegov ktori robia pre tu istu DSS ako ja
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Zaregistrovala som sa v januári na DU, ale v ZP nie. Akú pokutu môžem dostať od ZP za neprihlásenie, resp. oneskorené prihlásenie?
0 0
alenka alenka

alenka je offline (nepripojený) alenka

Do ZP sa netreba prihlasit.
0 0
tina001 tina001

tina001 je offline (nepripojený) tina001

Dnes som čítala, že na DÚ sa nemusia prihlásiť sprostredkovatelia, ktorí sú zamestnan-cami dôchodkových spoločností, alebo majú s nimi dohodu o vykonaní práce, alebo sú
SZČO už evidovaní na DÚ. Títo, keď už zaplatili pokutu za oneskorenú prihlášku, môžu dať žiadosť na DÚ. Prihlásiť sa musia iba sprostredkovatelia, ktorých dohodu s dôchodc. spoločnosťou upravuje Obchodný zákonník.
0 0
Cathy Cathy

Cathy je offline (nepripojený) Cathy

Žiaľ, aj ja patrím medzi tých, ktorí o registrácii na DÚ nevedeli.
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

V piatok som sa bola zaregistrovať ako sprostredkovateľ na DÚ a keďže som prešvihla 30 dňovú lehotu, lebo som to ani ja nevedela, čakám, že mi príde pozdrav na 2000,-- Sk.

Včera som ale dostala list zo správcovskej spoločnosti, že registrácia nie je potrebná, dokonca je priložený návod na napísanie odvolania na DÚ a námietky.

Ľudia, to už tu naozaj jedna ruka nevie, čo robí druhá? Ja už neviem, kde je pravda. Čo vy na to?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak ja si tiež myslím , že pravá ruka nevie čo robí ľavá, lebo - to sa týka môjho syna - je študent pod 25 rokov , je zároveň sprostredkovateľ a na Všeobecnej zdravotnej mi povedali , že sa musí prihlásiť a platiť si odvody vo výške 910,- , lebo akonáhle mu bolo pridelené DIČ , tak je SZČO a už za študenta štát neplatí, musí si teda platiť sám. Včera som bola na Siderii s výkazmi a tak ma napadlo, že sa opýtam na ich názor. Úplne niečo iné- platiť a prihlasovať sa netreba. Tak teraz neviem, zatiaľ sme neplatili nič , lebo sme hneď aj požiadali o zrušenie licencie . Platiť - neplatiť ? Keď má pravdu Všeobecná tak sa potom nedoplatím na penále.
Prosím pána Mihála , keby mi skúsil poradiť.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
znalec, viď príspevok č.6.
0 0
viktoria viktoria

viktoria je offline (nepripojený) viktoria

Livia2
V piatok som sa bola zaregistrovať ako sprostredkovateľ na DÚ a keďže som prešvihla 30 dňovú lehotu, lebo som to ani ja nevedela, čakám, že mi príde pozdrav na 2000,-- Sk.

Včera som ale dostala list zo správcovskej spoločnosti, že registrácia nie je potrebná, dokonca je priložený návod na napísanie odvolania na DÚ a námietky.

Ľudia, to už tu naozaj jedna ruka nevie, čo robí druhá? Ja už neviem, kde je pravda. Čo vy na to?
Livia, nemohla by si tu prilepit ten návod na odvolanie?
0 0
Livia2 Livia2

Livia2 je offline (nepripojený) Livia2

viktoria
Livia, nemohla by si tu prilepit ten návod na odvolanie?
Žiaľ, nemám to pri sebe a zajtra odchádzam na dovolenku, takže sa na poradu tak skoro nedostanem. Potrebuješ to súrne? Pošli SS, nejak sa dohodneme.
0 0
felixh felixh

felixh je offline (nepripojený) felixh

Jozef Mihál
Súčasný zákon o ZP nedefinuje jednoznačne a jasne, či sprostredkovatelia SDS sú alebo nie sú považovaní na účely ZP za SZČO.

Od 1.7.2005 to v zákone bude napísané jasne a dá sa temer na 100% očakávať, že za SZČO považovaní budú. Ťažko tu na malom priestore napísať ten fakt, že dnes je jedno, či sa prihlásia - pretože v ročnom zúčtovaní sa poistné aj tak bude musieť odviesť, a to nepriamo aj za prvý polrok 2005. Vyjadrím sa k tomu presnejšie časom na svojom blogu.
Uz je na svete novela ZP k 1.9.2005 a co Vas slubeny blog k sprostredkovatelom SDS a plateniu do ZP ? Ak to robia ako dohodu o vykonani prace popri TPP maju sa prihlasit do ZP a platit preddavky ???
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Kto mi poradí, ak chcem skončiť so sprostredkovaním SDS, mám najprv ukončiť zmluvu so správc.spoločnosťou, alebo najprv žiadať o zrušenie licencie?Ako je to od septembra so ZP?
0 0
zubo zubo

zubo je offline (nepripojený) zubo

Ja to už mám za sebou. Urobila som to následovne:
- podala som si žiadosť v SDS o výpoveď zmluvy, to trvá 30 dní (od 1. v mesiaci).
-zhruba o dva týždne Ale treba skôr, lebo aj to trvá) som poslala na úft žiadosť a hlavne doklad o zaplatení 1000 sk, ako poplatku za zrušenie. Oni sa potom vyjadrili písomne a ja som im poslala ešte dva vyplnené formuláre. Dňom odoslania týchto dvoch formulárov som prestala byť sprost. Tieto prílohy i celý postup týkajúci sa vrátenia licencie nájdete na stránke úft. Problém je však v tom, že hoci tieto prílohy mám neviem vám ich tu pripojiť. Na tej stránke síce sú, ale nedali sa mi otvoriť a až jeden známi, ktorý opravil adresu tej stránky , mi pomohol. Ak sa k tomu nedostanete, skúsim nejak pomôcť.Je to už pár mesiacov, takže to môže byť už opravené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať