Zavrieť

Porady

Škaredá čistička za domom

Museli sme dať za dom čističku odpadových vôd, musela byť čo najbližšie k domu vzhľadom k spádu odpadov, takže je cca 5 m od domu a je hneď vedľa chodníka k terase. Neviete mi poradiť čím túto vyčnievajúcu opachu dobre prekryť, zamaskovať? Nie že by som bola priveľká puntičkárka, ale naozaj to kazí dojem taký vyzdvihnutý šedý kryt s priemerom vyše metra v tej zelenej trávičke a ešte k tomu je vedľa ten chodník a nikto to neprehliadne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Silvia123 Pozri príspevok
    Museli sme dať za dom čističku odpadových vôd, musela byť čo najbližšie k domu vzhľadom k spádu odpadov, takže je cca 5 m od domu a je hneď vedľa chodníka k terase. Neviete mi poradiť čím túto vyčnievajúcu opachu dobre prekryť, zamaskovať? Nie že by som bola priveľká puntičkárka, ale naozaj to kazí dojem taký vyzdvihnutý šedý kryt s priemerom vyše metra v tej zelenej trávičke a ešte k tomu je vedľa ten chodník a nikto to neprehliadne.
    Silvia, nepíšeš, ako je vysoko nad zemou (niektoré sú iba mierne, niektoré aj do 1m nad zemou)
    Ak je iba mierne, skús nejakú pokryvnú stálezelenú rastlinu, napr.zimozel,
    http://www.nahuby.sk/obrazok_detail....38&poradie=142
    alebo borievku (foto-tiež prekrýva betónový kryt)
    Ak je vysoká, ja by som ju asi ohradila nejakým prír.kameňom, na spôsom kamenného múrika so skalničkami, aby to splynulo so záhradou.
    Naposledy upravil arizona : 25.04.09 at 14:34

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Tá imitácia studňe nepôjde, lebo vedľa čističky je naozaj studňa, skôr nejaká tá rastlina, len som nevedela aká, aby mi to pokrylo celú čističku a aby bola zasadená len v jednom kvetináči, lebo k tej čističke treba mať každý mesiac prístup kvôli kontrole baktérií a to by ma manžel veru nepochválil, keby musí odkladať zakaždým kopec kvetináčov, dovolil mi maximálne jeden Inak čistička bude osadená do výšky ešte nejakých 30-40 cm nad zemov. Takže sa idem pozrieť na ten zimozel.

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    čističku musíš mať prístupnú kôli mnoho dôvodom , ja mám na nej imitáciu trávnika /koberec/ , je tam v lete aj v zime už asi 6 rokov a v pohode a to máme aj psov a mačky .

    Dura je offline (nepripojený) Dura

    Dura
    Silvia123 Pozri príspevok
    Museli sme dať za dom čističku odpadových vôd, musela byť čo najbližšie k domu vzhľadom k spádu odpadov, takže je cca 5 m od domu a je hneď vedľa chodníka k terase. Neviete mi poradiť čím túto vyčnievajúcu opachu dobre prekryť, zamaskovať? Nie že by som bola priveľká puntičkárka, ale naozaj to kazí dojem taký vyzdvihnutý šedý kryt s priemerom vyše metra v tej zelenej trávičke a ešte k tomu je vedľa ten chodník a nikto to neprehliadne.
    My mame zumpu pred domom, kazemu na ociach. Manzelka to vyriesila velmi elegantne a pekne a efektivne. Naniesli sme tam trocha zeme- tak na kopcek, navozili sme kamene a zasadili skalku. Ta potrebuje minimum vlahy, takze jej nevadi, ze pod nou je malo zeminy. Je to fakt dobre, lebo si to ku nam chodia fotit rozni ludia.

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    chceš povedať že na poklope žumpy vám rastú kvetinky? Pretože z čov trčí zo zeme práve poklop a ten náš má priemer asi do 2 m a zdvíha sa celý !!!

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Dura Pozri príspevok
    My mame zumpu pred domom, kazemu na ociach. Manzelka to vyriesila velmi elegantne a pekne a efektivne. Naniesli sme tam trocha zeme- tak na kopcek, navozili sme kamene a zasadili skalku. Ta potrebuje minimum vlahy, takze jej nevadi, ze pod nou je malo zeminy. Je to fakt dobre, lebo si to ku nam chodia fotit rozni ludia.
    A čo robíte, keď treba tú žumpu "vytiahnuť"? Aký máte k nej prístup?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dura Pozri príspevok
    My mame zumpu pred domom, kazemu na ociach. Manzelka to vyriesila velmi elegantne a pekne a efektivne. Naniesli sme tam trocha zeme- tak na kopcek, navozili sme kamene a zasadili skalku. Ta potrebuje minimum vlahy, takze jej nevadi, ze pod nou je malo zeminy. Je to fakt dobre, lebo si to ku nam chodia fotit rozni ludia.
    arizona Pozri príspevok
    A čo robíte, keď treba tú žumpu "vytiahnuť"? Aký máte k nej prístup?
    Septik mám tiež rovnako riešený, nakoľko je pred domom asi 2 metre v "predzáhradne". Na vyvoz mám samostatný otvor o priemere 200 mm, ktorý má zelený kruhový poklop. Samotný poklop (kde sa "lezie" do žumpy) 60x40 cm kovový je tiež natretý na zeleno. Takže nie je problém s čistením. Dokonca otvor na čistenie mám hneď pri plote, takže cisternu nemusím púšťať ani na pozemok, ale priamo z ulice dokáže "vycucať".
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 30.05.08 at 10:14

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Aby som neklamala čov má priemer 1,3m a máme ju schovanú pod orgovánom za garážou ,je na nej koberec " tráva " a ked´je moc teplo tiež je na nej v chládku naša kvetinka , za nou je pootvorený poklop na nádrž ,ráno som polievala stromy .Ešte nemáme dokončené chodníky tak okolie čističky tiež ešte nieje také aké chcem ,ale raz bude.
    čov1.JPG  

    Miru je offline (nepripojený) Miru

    Miru
    Smith - nechcem sa ťa dotknúť ale mi o voze a ty o koze ,ono čov a žumpa či septik nieje to isté.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Miru Pozri príspevok
    Smith - nechcem sa ťa dotknúť ale mi o voze a ty o koze ,ono čov a žumpa či septik nieje to isté.
    Pozri sa na ktorý príspevok som reagoval. Citoval som v mojom príspevku.

    Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

    Silvia123
    Miru, ten koberec-tráva nie je zlé riešenie, vždy lepšie ako sa pozerať na ten biely veľký poklop, zvlášť keď je vedľa chodníka, ako ho mám ja. Najhoršie na tom je že k tej čističke je treba zachovať prístup, takže je ju naozaj ťažké nejako inak zakryť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.