Zavrieť

Porady

Prosim o pomoc. Mam problem s ramkami.

Zdravim,

Mam taky problem:

Nedavno som kupil pocitac z ebay-u. Ale zo 4 ramakami naraz mi nechce bezat. S troma bezi v pohode, ale ked dam stvrtu, tak mi vzdy po paru minutach zamrzne.

Ramky su 4 x 1gb, 2 su od vyrobcu Veratech, a 2 su od vyrobcu A-Data. Sloty na zakladnej mam najprv A1, vedla A2, vedla B1, a vedla B2.
Problem je v tom, ze ten lajdak ktory mi skladal PC mal na neho nainstalovat Windows, a zistit ci vsetko bezi. Ale on asi len nastartoval pocitac ci ide, a hned vypol.

Ked dam do slotu A1 a A2 ramky od prveho vyrobcu, a do slotu B1 a B2 ramky od toho druheho, tak mi pocitac zacne pipat hned po starte, nenabehne monitor, a musim vypnut pocitac. A ked dam do slotu A1 a B1 ramky od prveho vyrocu, a do slotu A2 a B2 ramky od druheho vyrobcu, tak mi pocitac zamrzne par minut po starte (niekedy to je 1 minuta, niekedy 3 minuty). To iste robi ak da vyrobcov naopak (napr. 2. vyrobca - A1B1, 1. vyrobca A2B2...)

Pocitac bezi iba vtedy, ak mam v pocitaci iba 3 ramky. Je jedno ktora ramka je v ktorom slote, je jedno ktory slot ostane volny, a tiez je jedno ktore 3 ramky su v pocitaci.

ramky mam 4 x 1 gb, 800 Mhz - od dvoch vyrobcov, od obidvoch vyrobcov mam po 2 ramky.
Vyrobcovia ramiek su: Veratech a A-Data

Pocitac mam:
Intel CORE 2 QUAD Q9300 (4x 2.5 Ghz) - 1333Mhz FSB, 4x 1gb ram (4gb) - 800mhz, 500 gb disk, zakladna doska je nForce 650i SLI ASUS P5N-E SLI DUAL PCI-Express, graficka je nVidia 8600GT 1024MB. Mam Windows Vista Ultimate 64 bit (ale robilo mi to aj pred nainstalovanim windowsu, na nainstalovanie windowsu som musel vyhodit jednu ramku).

Takze prosim o radu. Ako mam rozbehnut aj stvrtu ramku? Kde moze byt problem?
Veriesil by som problem ak by som navrhol vyrobcovi aby mi vymenil 2 x 1 gb za 1 x 2 gb ramku (takze by som mal 4gb pamete v troch slotoch)?
Alebo moze byt problem v tom ze mam ramky od 2 vyrobcov? Slo by to keby mi predajca vymenil ramky tak, aby som mal 4 ramky od toho isteho vyrobcu?
Ako este sa da tento problem riesit?


Vopred dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    duves Pozri príspevok
    O aky typ pamäti ide? DDR alebo DD2?
    Písal, že sú to 800MHz, tak ide o DDR2.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MBI Pozri príspevok
    Zdravim,

    Mam taky problem:

    Nedavno som kupil pocitac z ebay-u. Ale zo 4 ramakami naraz mi nechce bezat. S troma bezi v pohode, ale ked dam stvrtu, tak mi vzdy po paru minutach zamrzne.

    Ramky su 4 x 1gb, 2 su od vyrobcu Veratech, a 2 su od vyrobcu A-Data. Sloty na zakladnej mam najprv A1, vedla A2, vedla B1, a vedla B2.
    Problem je v tom, ze ten lajdak ktory mi skladal PC mal na neho nainstalovat Windows, a zistit ci vsetko bezi. Ale on asi len nastartoval pocitac ci ide, a hned vypol.

    Ked dam do slotu A1 a A2 ramky od prveho vyrobcu, a do slotu B1 a B2 ramky od toho druheho, tak mi pocitac zacne pipat hned po starte, nenabehne monitor, a musim vypnut pocitac. A ked dam do slotu A1 a B1 ramky od prveho vyrocu, a do slotu A2 a B2 ramky od druheho vyrobcu, tak mi pocitac zamrzne par minut po starte (niekedy to je 1 minuta, niekedy 3 minuty). To iste robi ak da vyrobcov naopak (napr. 2. vyrobca - A1B1, 1. vyrobca A2B2...)

    Pocitac bezi iba vtedy, ak mam v pocitaci iba 3 ramky. Je jedno ktora ramka je v ktorom slote, je jedno ktory slot ostane volny, a tiez je jedno ktore 3 ramky su v pocitaci.

    ramky mam 4 x 1 gb, 800 Mhz - od dvoch vyrobcov, od obidvoch vyrobcov mam po 2 ramky.
    Vyrobcovia ramiek su: Veratech a A-Data

    Pocitac mam:
    Intel CORE 2 QUAD Q9300 (4x 2.5 Ghz) - 1333Mhz FSB, 4x 1gb ram (4gb) - 800mhz, 500 gb disk, zakladna doska je nForce 650i SLI ASUS P5N-E SLI DUAL PCI-Express, graficka je nVidia 8600GT 1024MB. Mam Windows Vista Ultimate 64 bit (ale robilo mi to aj pred nainstalovanim windowsu, na nainstalovanie windowsu som musel vyhodit jednu ramku).

    Takze prosim o radu. Ako mam rozbehnut aj stvrtu ramku? Kde moze byt problem?
    Veriesil by som problem ak by som navrhol vyrobcovi aby mi vymenil 2 x 1 gb za 1 x 2 gb ramku (takze by som mal 4gb pamete v troch slotoch)?
    Alebo moze byt problem v tom ze mam ramky od 2 vyrobcov? Slo by to keby mi predajca vymenil ramky tak, aby som mal 4 ramky od toho isteho vyrobcu?
    Ako este sa da tento problem riesit?


    Vopred dakujem za odpovede.
    Ja ani nevidím problém v tom, že by doska nebrala všetky 4 pamäte, ale skôr by som povedal, že jeden pamäťový modul bude vadný. Treba vyskúšať vždy po 3 moduly, či to náhodou neurobí aj tak a vylúčiť, ak by bol jeden pokazený.

    Zapojenie by malo byť tak, že vždy pár by mal byť v A1 a B1 a druhý pár v A2 a B2.

    AK je predajca ochotný ti vymeniť pamäte za iný pár, tak tam daj všetky 4 rovnaké. Nie je to podmienkou pre fungovanie, ale môže ti to problém odstrániť. Bral by som radšej A-data, než Veratech, ten mi nič nehovorí. Odkiaľ to máš?

    Ešte môžeš vyskúšať resetnúť BIOS, nech sa načíta so všetkými 4 pamäťami. Ak to bude naďalej pretrvávať, tak v najhoršom prípade tam nechaj len 3 moduly, tak, ako ti to fungovalo.

    MBI je offline (nepripojený) MBI

    MBI
    Chobot, diky.

    Kazda pamet je dobra, lebo som ich skusal poprehadzovat, a stale som vybral s pc inu ramku. Stale mi to nejde, a neviem preco. Pocitac som kupil z ebay.co.uk, pretoze tam sa da kupit lacno.

    Bios som uz resetol, a dostal som sa do dalsieho mensieho problemu. Bios mi napisal Unknown CPU. Nainstraloval som najnovsi bios, a pocitac mi slape (4 ramky naraz stale nejdu), ale stale musim pri starte stlacit F1. Neviete co s tym?

    Diky.

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Pokiaľ by to predávajúci akceptoval, tak by som ich vymenil za 2 x 2 GB od jedného výrobcu. Mal by si aj do budúcnosti možnosť ďalšieho rozšírenia pamäte (pokiaľ to doska ešte umožňuje)

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    MBI Pozri príspevok
    Chobot, diky.

    Kazda pamet je dobra, lebo som ich skusal poprehadzovat, a stale som vybral s pc inu ramku. Stale mi to nejde, a neviem preco. Pocitac som kupil z ebay.co.uk, pretoze tam sa da kupit lacno.

    Bios som uz resetol, a dostal som sa do dalsieho mensieho problemu. Bios mi napisal Unknown CPU. Nainstraloval som najnovsi bios, a pocitac mi slape (4 ramky naraz stale nejdu), ale stale musim pri starte stlacit F1. Neviete co s tym?

    Diky.
    Niekedy sa inak samostatne funkčné súčiastky správajú nevyspytateľne, keď sú zapojené v systéme. Možno len tá niektorá RAMka sa v páre "nemá rada" so základnou doskou. Alebo niečo bude nie v poriadku so ZD, že nedokáže pracovať so 4 pamäťami. Ťažko povedať.

    Alebo ich predaj a kúp si 2x2GB pamäťové moduly. Ale ako som písal, pokiaľ ho nedupeš, stačí ti 1,5GB pamäte. Ak máš možnosť si od niekoho požičať iný pár pamätí, vyskúšaj ich tam.

    S tým F1 - niečo nebude v poriadku s nastavením BIOSu. Buď je tam nastavené ako Bootovacia jednotka disketová mechanika (treba nastaviť HDD ako primárnu bootovaciu jednotku), alebo niektoré zariadenie je v konflikte, alebo zle naištalované, alebo ...

    Skús si vyhľadať na nete problémy "BIOS prompt press F1", koľko BIOSov, toľko možností konfliktu. Ak budeš postupne prechádzať radami a postupne nastavovať, tak zistíš, čo to bolo.

    Zvyčajne, keď si v BIOSe, tak to čo nie je v poriadku, zvykne byť vysvietené na červeno.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    diry Pozri príspevok
    Pokiaľ by to predávajúci akceptoval, tak by som ich vymenil za 2 x 2 GB od jedného výrobcu. Mal by si aj do budúcnosti možnosť ďalšieho rozšírenia pamäte (pokiaľ to doska ešte umožňuje)
    Hej, umožňuje mu to, je tam miesto na 4 pamäťové moduly, max. 8GB. Len to bude vyžadovať ďalšie investície.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Chobot Pozri príspevok
    Hej, umožňuje mu to, je tam miesto na 4 pamäťové moduly, max. 8GB. Len to bude vyžadovať ďalšie investície.
    A treba taku velku pamäť? Som na XP-ku s 2 GB DDR2, a na Vistu to tiež postačuje.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    duves Pozri príspevok
    A treba taku velku pamäť? Som na XP-ku s 2 GB DDR2, a na Vistu to tiež postačuje.
    Zatiaľ netreba, len som uviedol maximum, čo umožňuje doska. Možno o pár rokov...

    Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

    Katabaticky
    Pamate pises ze mas v poriadku
    cim si ich testoval?
    tvoje vymienanie a prehadzovanie o nicom nehovori...
    takze si zober moduly a po jednom ich strkaj do fungujucej masiny (ak taku doma alebo v blizkom okoli nemas tak do tej ktora sa hneva) a postupne na ne postvi memtest bud verziu 1.8 ta alebo najnovsiu 2.2 [1.9 a 2.1 mi hadzali nevysvetlitelne chyby ]

    takto nechaj na kazdej prebehnut minimalne 5 passov ak chces mat istotu aspon 15
    ak sa chyba neprejavi jednotlivo nahod ich tam vsetky a opakuj kontorlu...

    ak sa chyba neprejavi nezvlada to doska alebo zdroj
    takze mile pamate pekne podtaktuj zniz im voltaz na minimum a uvidis ci nevydrzia

    ak nepomoze budeme pokracovat tot vse zatial

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.