Zavrieť

Porady

tvorba SF - danovy vydavok?

Dobry den zelam vsetkym, nakolko nie som skusena v oblasti tvorby SF a danovej uznatelnosti tvorby,prosim o radu :
Podla § 19/1 ZDP mozno do dan.vydavkov zahrnut preukazatelny vydavok max.do vysky, ktoru limituje osobitny predpis, pricom sa ZDP odvolava na zakon o SF.
V zakone o SF je v § 3 definovana tvorba SF, pricom:
Fond sa tvorí ako úhrn
a) povinného prídelu vo výške 0,6% až 1% zo základu uvedeného v § 4 ods. 1,
b) ďalšieho prídelu vo výške
1. dohodnutej v kolektívnej zmluve alebo vo vnútornom predpise, ak u zamestnávateľa nemôže pôsobiť odborový orgán podľa osobitného predpisu2), najviac vo výške 0, 5% zo základu ustanoveného v § 4 ods. 1,

Moja otazka znie: je daňovo uznateľný výdavok na tvorbu SF vo vyske povinneho pridelu (§3/1 písm. a) ) alebo aj podla § 3/1 písm. b) ? Je potom pri pouziti prostriedkov zo SF potrebne rozlisovat, ci sa pouziju prostriedky z pripadnej "nedanovej" tvorby SF?
priklad:
mame spolocnost, kt. chce nakupit darcekove poukazky na vsestranne vyuzitie pre svojich zamestnancov. uhradit by ich chceli zo SF. potrebujem vyriesit ci je danovym vydavkom nakup tychto poukazok a do akej vysky, t.j. ak by SF povinny pridel nepostacoval svojou vyskou a tak by sa zvysna cast uhradila zo SF - dalsi pridel podla vnutorneho predpisu.
Dufam, ze som to napisala zrozumitelne , za vase rady, odporucania, linky som velmi vdacna.
b.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    tvorba SF - danovy vydavok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.