Zavrieť

Porady

Vzdialenosť od okraja budovy.

Nemám práve najprivetivejšieho suseda, ktorý má garáž vedľa môjho.Nedovolí
mi pripojiť elektrinu od jeho rozvádzača a tak mi neostáva nič iné len ťahať kábel k druhému susedovi poza jeho garáž.Keďže kábel je nutné zakopať do zeme,neviem akú vzdialenosť od jeho múru som povinný dodržať aby som neporušil nejakú vyhlášku . Určite nevlastní priľahlé pozemky,iba ten štandardný stavebný o presnej výmere ako je garáž.Zrejme je na to nejaká
norma ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    "Na doraz" by to malo byť 1m od hranice jeho pozemku, daj radšej viac. Len pozor ak je tam zvod bleskozvodu alebo zemnič, sú vzdialenosti úplne iné.

    Zo zákona o energetike č. 656/2004 Zz:
    7) Ochranné pásmo vonkajšieho podzemného elektrického vedenia je vymedzené zvislými rovinami po oboch stranách krajných káblov vedenia vo vodorovnej vzdialenosti meranej kolmo na toto vedenie od krajného kábla. Táto vzdialenosť je
    1 m pri napätí do 110 kV vrátane vedenia riadiacej regulačnej a zabezpečovacej techniky 3 m pri napätí nad 110 kV.
    (8) V ochrannom pásme vonkajšieho podzemného elektrického vedenia a nad týmto vedením je zakázané
    a) zriaďovať stavby, konštrukcie, skládky, vysádzať trvalé porasty a používať osobitne ťažké mechanizmy,
    b) vykonávať bez predchádzajúceho súhlasu prevádzkovateľa elektrického vedenia zemné práce a iné činnosti, ktoré by mohli ohroziť elektrické vedenie, spoľahlivosť a bezpečnosť prevádzky, prípadne sťažiť prístup

    Vzdialenosť od okraja budovy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.