Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

pavol.za

su to provokateri s rozdelenymi ulohami ( mozno aj jeden a ten isty pisuci pod roznymi nickmi s viacerich pocitacov alebo skupinka na to urcena ich chlebodarcom)a zbytocne sa tu s nimi natahovat, kazda nasa reakcia je ako priliat im benzin do ich ohnika, nech si tu pisu medzi sebou stale to iste dookola. Vidis ako sa podporuju navzajom vzajomnymi suhlasmi atd.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ten vitaminko ked je uz zasity a nema co napisat zase trepne o inom nepodstatnom a tak priklada polienka do ohna, to je jeho uloha. Neustale drzat diskusiu v chaose, motat ostatnych zeby boli na pochybach atd.

Maly mužik zase pritvrdzuje urazkami aby vyvolal v protistrane zlost a nervozitu cim odputava od podstaty problemu.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
ak si si nevsimol, to co tu pise hydalgo su trovy IDEALNE, t.j. kolko by to mohlo byt, nie kolko to bude. trovy budu zname az po skonceni konania, vsetko o trovach co bude dovtedy napisane su len dohady. ale aspon sa netvarim ze budu 0 eur.

radite ostatnym aby stavili 1400 eur (priblizne trovy) na kona ktory uz raz prehral (rozhodcovsky sud). a vy ste ten sud na OS KE na 75% prehrali. ak si myslis ze jedna A4 a spis z OS TN staci na vyhru tak vela stastia - kedze sa tam zastupujete sami budete stastie potrebovat.

jarecko: ak na tebe nebolo podane TO, ani si nebol zalovany na AS tak naco sem pises? ja sa aspon netvarim ze sa ma to tyka aby som nahovaral ostatnych na vopred prehrany spor.
vitamin a ty radis co? vzdat sa? to ti tak zalezi na nasom blahu? ci skor blahu poistovne? predvcerom si nas strasil s 390 eur, dnes je to 1400 eur. zajtra to mozno bude 2500 eur. uz to nechaj tak. zase si si isty niecim, co nemozes ani tusit. a hydalgo uz vobec nie, ten len pise capaciny a kopiruje si ich dokola, uctovnicek jeden zkrachovany.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

vitamin_r
Uz som ti raz napisal, ze ja problem s RL mam, pisem tu podstatne dlhsie ako ty a aj mam chut pisat nadalej. Detaily s tebou rozoberat nebudem nakolko si pre mna nedoveryhodna persona so zamerom o ktorom tu uz zmienka bola.

Problem klientov versus RL ma vecsi rozsah ako jedna epizoda s AS na ktory sa tu stale snazis navnadit pozornost ako keby to bol sam najhlavnejsi problem toho sporu. RL zneprijemnila niektorym klientom zivot, ale to sa dalo cakat od takejto ,,serioznej,, poistovne.

Ja si myslim, ze pre vsetkych postihnutych bude podstatne co sud v TN vyhlasi v rozsudku o VPP z 21.05.2007, ci su v sulade s Obcianskym zakonnikom a Zakonom na ochranu spotrebitelov v akom rozsahu a o dalsich navrhoch v zalobe podanej v TN.

AS je len zneprijemnovanie zivota tym co nieco podpisali co by nikdy neurobili keby vedeli aka podlost sa na nich pripravila. Problem klienti-RL je rozsiahly a neskoncil rozsudkami nejakeho AS KE. To je vsetko.
Naposledy upravil jarecko : 14.08.09 at 09:14
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
331,50+2x220+300 = 1071.50 eur

a este tych 390 eur = 1461.50 (okolo 44 tis SK)

a mozno aj 20% pre exekutora, ak niekto bude tvrdohlavy ako pavol.za
vitamín kašli na peniaze a maj pokoj na duši. Už sa nepamätáš ? Nie sú to náhodou tvoje slová ?
A teraz tu hráš na city o tom že niekto nebude môcť nakrmiť deti 2-3 mesiace....
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
vopred prehrany spor treba vzdat. ak si myslite ze jedna a4 (zaloba) a spis z OS TN staci na vyhru tak vam prajem vela stastia.

ako vzdy, presne vies co a ako dopadne.

o tom, kto zahmlieva situaciu by sme mohli polemizovat dalsich 20 stran.
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
prehrali ste AS? prehrali.

dostali ste zaplatit trovy? dostali.

zatial som mal 2x pravdu. treba vyckat, mozno mi bude dane za pravdu este niekolkokrat.

o verdikte RR tu nik nepochyboval, ze bude v neprospech nas. kazdy to cakal. preto tazko vraviet o tvojej pravde
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

vitamin_r Pozri príspevok
takze vy ste islo do toho, ASU pisalo vyjadrenia ze ide o nezakonny proces, ale pritom ste vedeli vopred ze to prehrate. to dava logiku.

potom ste to prehrali a boli ste prekvapeni z trov. ak ste vedeli ze to prehrate preco sa nerozoberala zaloba na zrusenie ovela skor? preco sa rychlo spisovala zaloba v piatok/pondelok ked uz niektorym dosli rozsudky s 3 dnami na plnenie? asi preto ze ste si vsetci mysleli ze AS nejakym zazrakom zastavi konanie...

a teraz navyse posielate zaloby na neprislusne sudy a tvarite sa ze vsetko je OK, ved vy ste od zaciatku vedeli ze su neprislusne. je lacnejsie postovne ked sa to posle na sud v mieste bydliska nez ked sa to posle do KE?
Presne ako pises, nezakonny proces na AS a prave preto som vedel, aky bude mat vysledok. to dava logiku. bohuzial, zijeme v krajine neobmedzenych moznosti, nestaci mat pravdu. ale nezabudaj, ze si to prave ty, co radil podat namietku prislusnosti AS, co by nas stalo nemale peniaze bez pozit. vysledku.

este k prislusnosti sudov...a je nieco v neporiadku? niekto nieco pokazil, ked zalobu neposlal rovno na OS KE?

Žabo-myšie vojny, nechajme to tak....
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
takze vy ste islo do toho, ASU pisalo vyjadrenia ze ide o nezakonny proces, ale pritom ste vedeli vopred ze to prehrate. to dava logiku.

potom ste to prehrali a boli ste prekvapeni z trov. ak ste vedeli ze to prehrate preco sa nerozoberala zaloba na zrusenie ovela skor? preco sa rychlo spisovala zaloba v piatok/pondelok ked uz niektorym dosli rozsudky s 3 dnami na plnenie? asi preto ze ste si vsetci mysleli ze AS nejakym zazrakom zastavi konanie...

a teraz navyse posielate zaloby na neprislusne sudy a tvarite sa ze vsetko je OK, ved vy ste od zaciatku vedeli ze su neprislusne. je lacnejsie postovne ked sa to posle na sud v mieste bydliska nez ked sa to posle do KE?
Sud prehral jedine HYDALGO32, ale ta zmes nezmyslov, ktore tu produkuje od aprila, skor vedie ktomu, ze si len vymysla za jednym ucelom...

Vsak dajte ten link na toho chytraka od Fica....
Vsadzali ste na Fica?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

pavol.za Pozri príspevok
z rokovacieho poriadku AS:
§ 31 Vydanie rozhodcovského rozsudku
(1) Po tom, čo senát alebo rozhodca usúdi, že všetky
okolnosti spojené so sporom sú dostatočne vyjasnené,
vyhlási ústne pojednávanie sporu za skončené a
pristúpi k vydaniu rozhodcovského rozsudku.
Rozhodcovský rozsudok musí byť vyhotovený písomne
do 30 dní a musí byť preskúmateľný.

Kedy si odoslal zalobnu odpoved?
posielal som 7.7.2009
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
ja ze mocem ostatnych? vy traja tu zahmlievate situaciu.

stale si neobjasnil kto vas bude zastupovat na sude v KE, lebo poistovna tam naisto posle aspon jedneho advokata.

a uz mate pripravene argumenty pre sudcu, preco by mal zrusit ten rozhodcovsky rozsudok?
Vyzvedáš? Aby si mohol donášať ? Načo sú ti naše argumenty, napíš jeden rozumný dôvod ( zvedavosť neplatí ). Potom ti ich možno poskytneme.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

minika Pozri príspevok
posielal som 7.7.2009
Hmmm, tak to presvihli. Kolko stran si im poslal? Nestihaju citat alebo zrejme nedostali zaplatene, tak kaslu na to :-).

Pozeral si v tom rozh. poriadku, co v takom pripade? Tam asi skor nebude. Pripadne dostanes zlavu ;-).
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

pavol.za Pozri príspevok
Hmmm, tak to presvihli. Kolko stran si im poslal? Nestihaju citat alebo zrejme nedostali zaplatene, tak kaslu na to :-).

Pozeral si v tom rozh. poriadku, co v takom pripade? Tam asi skor nebude. Pripadne dostanes zlavu ;-).
nechce sa mi veriť, že by sa zľakli, alebo zabudli ? no neviem..
Poslal som iba to čo odporúčal ASU - 1 A4.
Teda zatiaľ čakám. Možno že vitamín príde s nejakým §
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
uz sa prestante strapnovat. mne su ukradnute, ja sa len pytam ci vobec nejake mate. ved mate problem zistit kam treba poslat zalobu a to je jasne napisane v zakone.
Asi nerozumieš, iba sa pýtaš a ja sa pýtam načo sa Ty pýtaš veď to napíš jasne, nie iba sa pýtam!!!! Načo, keď sú ti ukradnuté????
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
ved uz som ti pisal ze su mi nanic.

ale ked prehovarate ostatnych aby vsadili 1000-1400 alebo viac eur ako trovy do vasho sporu o zrusenie RR tak by ste mali nejake argumenty mat. a mali by byt velmi presvedcive. sudy neradi rusia rozhodnutia rozhodcovskych sudov.

preflakat cudzie peniaze presviedcanim na vopred prehrany spor vie kazdy.
A čo keby si to nechal na tých ostatných ? Nikto nikoho do ničoho netlačí. Každý si musí rozmyslieť čo urobí.
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Presne tak ja osobne nemam pocit že by ma niekto do niečoho tlačil práve naopak to ty vitamin a hydalgo tlačite ludi, aby sa na všetko vykašlali a nechali to tak a tým pádom nechali svoje peniaze RL.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
niekedy je treba si priznat prehru, zratat porazenych a stiahnut sa.

pokojne do toho chodte. ak vsetko co mate je jedna a4 ktoru ste poslali na sud na ktorom sa budete sami zastupovat tak si myslim ze je to na 90% prehrate.

ved nech lubocko napise co sa dozvedel. vsimli ste si ze vsetci co boli konzultovat s pravnikmi tento pripad uz stichli?
vsak si cital. Stale Stake do okola tocis. 90% to mame prehrane. Hmm. Ako si na to prisiel?

----------------------------------------
Akékoľvek informácie z rôznych zdrojov o tomto procese sú nehodnoverné, nepravdivé, snažiace sa vzbudiť pochybnosti, obavy a znechutiť poškodených klientov, aby nepokračovali v tomto procese. Je tu opodstatnené podozrenie zo zastrašovania predvolávaním na výsluch na políciu.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

vitamin_r Pozri príspevok
niekedy je treba si priznat prehru, zratat porazenych a stiahnut sa.

pokojne do toho chodte. ak vsetko co mate je jedna a4 ktoru ste poslali na sud na ktorom sa budete sami zastupovat tak si myslim ze je to na 90% prehrate.

ved nech lubocko napise co sa dozvedel. vsimli ste si ze vsetci co boli konzultovat s pravnikmi tento pripad uz stichli?
Prečo by som si mal priznať prehru, stiahnuť sa. Preto že nemám 30 strán argumentov ? a na základe toho, že ty si myslíš že je to na 90% prehraté?To nemyslíš vážne. Alebo vieš čo ? Šak ty si nakoniec môžeš myslieť čo chceš. Bodka.!!!!!
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

[QUOTE=vitamin_r;1124567]POUČNÉ ČÍTANIE NA VÍKEND.


Vidíš vitamín
toto je presne to manipulovanie mienky len jednostranne. Hráš nečestne. Prečo zámerne podsúvaš fakty? Chceš nám tu povedať, že by si nenašiel poučné čítanie s opačným výsledkom? Veď ho zverejni. Čoho sa bojíš? Alebo neexistuje žiadne rozhodnutie súdu ktorý zrušil rozsudok RS ( no to snáď nie ).
Vtedy by to bolo čestné a férové.
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

vitamin_r Pozri príspevok
POUČNÉ ČÍTANIE NA VÍKEND.
Právny odbor: Obchodné právo
Dakujem pekne, beriem na vedomie, dnes sa pise rok 2009, legislativa uz chvalobohu viackrat presla zmenami, takze je tu sanca na uspech.
A tie trovy ako vidite... si tam neratali ten noclah za 10 000 a pod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať