Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 18:28
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

harleydavidson Pozri príspevok
je cudne, ze ked mas exekuciu na krku, mas cas vypisovat nepodstatne veci. Viac krat som ti napisal, aby si konkretizovala svoj problem, ze ti pomozem. Je evidentne, ze ziadnu exekuciu nemas, inak by si to uz riesila. Dva krat som ti ponukol pomoc, nemas zaujem.
Mimochodom, v ASU ziadny doktor nepracuje.

a neviem, kde si zobrala 620€, lebo pri vymahani sumy vo vyske 390€, mozu byt 10% trovy exekucie max cca 40€ + dph. Tebe to cini 230€. To co skusas na nas....
huňady podla mna je novotvar predchadzajucich kamuflatoroch.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

dneska som dostal bulvarny plátok-bez rapidu život bez obáv,alebo tak nejak.Super čitanie píše tam aj ten bez chrbtovej kosti.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

exkalibur Pozri príspevok
dneska som dostal bulvarny plátok-bez rapidu život bez obáv,alebo tak nejak.Super čitanie píše tam aj ten bez chrbtovej kosti.
Myslis toho co pise v clanku s nazvom ,,Zodpovednosť neandertálcov,,?

http://www.rapidlife.sk/upload/file/casopis/zbo0904.pdf
Naposledy upravil jarecko : 08.10.09 at 00:52
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

jarecko Pozri príspevok
Myslis toho co pise v clanku s nazvom ,,Zodpovednosť neandertálcov,,?
YES!
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

ROZSUDOK SÚDNEHO DVORA (prvá komora)
zo 6. októbra 2009
Smernica Rady 93/13/EHS z 5. apríla 1993 o nekalých podmienkach v spotrebiteľských zmluvách, sa má vykladať v tom zmysle, že vnútroštátny súd, ktorý rozhoduje o návrhu na výkon právoplatného rozhodcovského rozsudku, ktorý bol vydaný bez účasti spotrebiteľa, musí hneď potom, ako sa oboznámi s právnymi a skutkovými okolnosťami potrebnými na tento účel, preskúmať ex offo nekalú povahu rozhodcovskej doložky uvedenej v zmluve uzavretej medzi podnikateľom a spotrebiteľom v rozsahu, v akom podľa vnútroštátnych procesných pravidiel môže takéto posúdenie vykonať v rámci obdobných opravných prostriedkov vnútroštátnej povahy. Ak je tomu tak, prináleží vnútroštátnemu súdu vyvodiť všetky dôsledky, ktoré z toho podľa jeho vnútroštátneho práva vyplývajú, s cieľom zabezpečiť, aby spotrebiteľ nebol uvedenou doložkou viazaný.

inymi slovami, aj exekucny sud moze zrusit rozhodcovsky rozsudok.

viac na:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...8J0040:SK:HTML

uvedenu informaciu dala do pozornosti osoba, kt nechce byt menovana. Dakujem/e
Naposledy upravil harleydavidson : 07.10.09 at 19:28
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) - Slovenské právne predpisy stále neposkytujú podľa názoru Európskej komisie dostatočnú ochranu práv spotrebiteľov. Preto Slovensko oddnes čelí druhej fáze konania vo veci porušenia právnych predpisov. Komisia totiž na Slovensko, podobne ako do Českej republiky, poslala odôvodnené stanoviská o nesúlade vnútroštátnych predpisov s požiadavkami európskej smernice o nekalých podmienkach v spotrebiteľských zmluvách. Na odôvodnené stanoviská musí Česká aj Slovenská republika odpovedať do dvoch mesiacov. Ak Komisia nedostane odpovede, alebo ak vnútroštátne orgány neposkytnú uspokojivé vysvetlenie, vec môže byť predložená Európskemu súdnemu dvoru. Výhrada komisie voči Slovensku spočíva v tom, že spotrebiteľ by mohol byť zaviazaný nespravodlivou podmienkou, keďže slovenské právne predpisy nestanovujú objektívne kritérium hodnotenia nespravodlivosti. V Českej republike podľa Komisie môže byť spotrebiteľ v rozpore s ustanoveniami smernice zaviazaný nespravodlivou zmluvnou podmienkou, ak sa proti nej sám aktívne neohradí. Smernica o nekalých podmienkach v spotrebiteľských zmluvách ochraňuje spotrebiteľov pred vopred formulovanými podmienkami v zmluvách s obchodníkmi, ktoré spôsobujú výraznú nerovnováhu v právach a povinnostiach strán v neprospech spotrebiteľa. Komisia preskúmala vnútroštátne právne predpisy desiatich členských štátov, ktoré vstúpili do Európskej únie v roku 2004 a preto museli uvedenú smernicu transponovať do 1. mája 2004. V roku 2007 začala konanie vo veci porušenia právnych predpisov proti Českej republike, Estónsku, Maďarsku, Lotyšsku, Litve, Malte, Poľsku, Slovensku a Slovinsku, keďže v prípade týchto členských štátov zistila problémy s transponovaním smernice. Väčšina konaní vo veci porušenia právnych predpisov sa medzičasom skončila, keďže príslušné členské štáty zmenili svoje právne predpisy. Agentúru SITA o tom informovala vedúca tlačového oddelenia Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ľuba Mihaleje Hromková. SITA
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

zdravím na stránkach ASU máme zaujímavé čítanie
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

tak neviem..
0 0
harleydavidson harleydavidson

harleydavidson je offline (nepripojený) harleydavidson

huňady Pozri príspevok
čo nevieš exkaliber?že to dajako poplietol ten čo písal žalobu, však...
len poradiť neviete len same trepaniny, ako to ex súd zruší, mne nič zrušiť nechce!
toto nepotrebuje ziadny komentar. hunady32, ty poradit nepotrebujes, lebo ziadnu exekuciu nemas.
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

huňady Pozri príspevok
čo nevieš exkaliber?že to dajako poplietol ten čo písal žalobu, však...
len poradiť neviete len same trepaniny, ako to ex súd zruší, mne nič zrušiť nechce!
no,doktorko v čom vlastne tebe treba poradiť?Píšeš,že zarobíš 620 eur za mesiac a týždeň,to je žalostne málo v tom ti neporadí nikto,asi niesi "Eso".Ak celá tvoja práca je toto bezduché zastrašovanie,tak sa nečuduj.Exekuciu nemáš dôvod mať.
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Na stranke AUS v rubrike Sudne spory je nova informacia v casti Zaloba na poistovnu pod pismenom g) pre tych, co podavali zalobu na zrusenie RR.
Naposledy upravil jarecko : 12.10.09 at 10:19
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

Ďakujem adminovi, že som spáť a dúfam, že spoločnými silami sa nám podarí tento problém vyriešiť. Dnes som poslal na svoj súd námietku k presunutiu z OS Košice 1.
Naposledy upravil miro59 : 13.10.09 at 20:13
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

pre lubočka: ja som reagoval na najnovšiu výzvu, ktorá bola zverejnená na stránke ASU
0 0
tokaiito tokaiito

tokaiito je offline (nepripojený) tokaiito

Takže sa zdá že aj ja som späť....Teraz je už len na nás , aby sme tu spoločne udržali poriadok a slušnosť názorov.
0 0
lubocko lubocko

lubocko je offline (nepripojený) lubocko

miro59 Pozri príspevok
pre lubočka: ja som reagoval na najnovšiu výzvu, ktorá bola zverejnená na stránke ASU
zda sa,že aj ja som späť.Pre miro59 ja viem,že si reagoval na tu vyzvu,prave preto som Ti písal
0 0
daklen daklen

daklen je offline (nepripojený) daklen

Pravdepodobne nás odblokovali všetkých a všimol som si ,že už nie sme na " Smetisku"
0 0
jarecko jarecko

jarecko je offline (nepripojený) jarecko

Ako mnohi zistujete co ste nemohli pisat prispevky do tejto temy vcera 13.10.2009 v neskorsom popoludni, po tyzdnovej karantene na Smetisku a mensom lobbingu admin Richard vratil nasu temu naspet do noveho podpriecinku Rodinné, občianske, spotrebiteľské pravo v casti Rôzne Porady.

Toto vratenie temy nie je zadarmo a nieco nas to bude stat, nemyslim nejake poplatky, ale dal som adminovi prislub, ze za to celu temu vycistim od vselijakych vulgarnosti, ktore do nej zaniesli nam dobre zname nicky. To je moj zavezok aby tema nebola vymazana. Dalej bude nas to stat, ze vsetci co tu piseme budeme pisat slusne. Vulgarnosti budu vymazane a dotycny nick po upozorneni bude navrhnuty adminovi na vylucenie z Porady. Myslim, ze pri dobrej voli tieto strucne pravidla kazdy tu pisuci moze dodrzat, nestoja nikoho nic a tema moze pokracovat pod povodnym nazvom s nickom jej zakladatela.
Naposledy upravil jarecko : 14.10.09 at 06:15
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Súhlasím s jareckom a myslím si, že to čo tu píše je úplná samozrejmosť pre každého slušného človeka. Tkže sme zasa on line.
Tú námietku na OS, ohľadom presunutia mojej žaloby na OS KE, sa chystám poslať tiež v čo najkratšom čase.
0 0
v.balogova v.balogova

v.balogova je offline (nepripojený) v.balogova

Zdravím všetkých. Prišlo mi upovedomenie o exekúcii. Volala som do Asu, zatiaľ sme dvaja, zajtra by to mali riešiť s advokátkou. Dlžná čiastka činí 513,36 €. Viem, že tu už niekto o tom písal a neverili ste, zrejme to bolo len zavádzanie, ale teraz to tu máme...
0 0
mirozu mirozu

mirozu je offline (nepripojený) mirozu

Zdravim.Vpondelok mi prislo uznesenie z Os-svojho bydliska na doplnenie listinnych dôkazov ohladom RR.A dnes mi prislo z exekučneho uradu Kosice upovedomenie o exekucii ,tak som ten druhy.Neviem ako si to mam vysvetlit.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať