Zavrieť

Porady

Prepocet a zvysenie poistneho k poistnemu produktu UDP-K od Prvej Cesko-Slovenskej P.

Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Naposledy upravil Ajven : 07.05.08 at 17:28
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Vidím, že táto téma s už zmenila na vzájomné osočovanie sa. Podľa mňa dozrel čas na dočasné uzatvorenie témy, kým sa prispievatelia neukľudnia.

Poprosil by som najmä HADALGA32, aby dodržiaval etiketu porady a prestal písať príspevky, ktoré osočujú iných členov porady. Je mi jedno, kto má akú pravdu, môžete mať rôzne názory aj rôzne informácie, ale nie je potrebné pre to iných osočovať a urážať, ak s niekým nesúhlasia.

Tému na 2 dni uzatváram, ak aj potom budú prispievatelia pokračovať zadávaním urážlivých príspevkov, môže sa to riešiť vylučovaním členov.
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Chobot Pozri príspevok
Vidím, že táto téma s už zmenila na vzájomné osočovanie sa. Podľa mňa dozrel čas na dočasné uzatvorenie témy, kým sa prispievatelia neukľudnia.

Poprosil by som najmä HADALGA32, aby dodržiaval etiketu porady a prestal písať príspevky, ktoré osočujú iných členov porady. Je mi jedno, kto má akú pravdu, môžete mať rôzne názory aj rôzne informácie, ale nie je potrebné pre to iných osočovať a urážať, ak s niekým nesúhlasia.

Tému na 2 dni uzatváram, ak aj potom budú prispievatelia pokračovať zadávaním urážlivých príspevkov, môže sa to riešiť vylučovaním členov.

Zdravim Chobot,
kto maze prispevky na tomto fore, aj ked su k veci a nikoho neurážajú. Rád by som vedel, komu prekážajú....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Tak na žiadosť diskutujúcich, ktorí majú záujem mať tému otvorenú ju znovu otváram, ale vyzývam všetkých, aby dodržiavali slušnosť voči iným členom. Pokiaľ sa vám zdá, že niektorý príspevok je nevhodný, nereagujte na neho, ale nahláste ho moderátorom. V opačnom prípade (že na neho budete reagovať) sa vystavujete riziku, že bude aj váš príspevok vymazaný.

Prosím len vecné a stručné príspevky, aj tak je téma už strašne rozsiahla...
0 0
macko555 macko555

macko555 je offline (nepripojený) macko555

Jarečko,
maž láskavo len príspevky ktoré porušujú etiku porady a nie tie s ktorými sa vnútorne nestotožňuješ. Pretože príspevok o tom, že AUS podviedol okolo 1000 ludí, ktorých splnomocnenia zahral do autu je FAKT, a viacerých ludí tu na porade by to zaujímalo.

Dakujem
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Otazka:
Dosla ludom, ktori podpisali zmier dalsia zasielka od arbitrazneho sudu?
Resp. zalovali ste aj ludi, ktori podpisali zmier?
Snad nie, ale fakt ma to zaujima.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Hydalgo, ja som sa pytala vsetkych. Je to konkretna otazka, potrebujem konkretnu odpoved. A nie omacky.
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

macko555 Pozri príspevok
Tu poslednu vetu pouzíva dost casto jeden pán, ze pán Petrík :-)
Inác som si to pozrel a asi som nechápavý, ale co útocné je v tom vyjadrení od hovorcu. Sú tam stále tie isté nic nehovoriace bláboly a citovanie paragrafov, ktoré nikto tu na porade necíta, lebo sú nepodstatné. Ved vsetko je predsa nemravné a jasné.
Okrem iného, vyjadrenie spoločnosti:
"Podaniu zaloby sa snazíme v kazdom jednotlivom prípade predíst vzájomnou dohodou "

To určite!!!!!!!!!!!!!
Preto potom vyprodukovali žalobu o plnenie povinnosti podľa § 80 písm. b) O.S.p.
A samozrejme hneď aj rozsudok.
Po snahe o dohhodu niet ani náznaku.
A ešte jeden totálny nezmysel:
Poisťovňa chce aplikovať spoplatnenie úkonu u mňa s dátumom 18.6.2007.
Vtedy myslím si o sadzobníku administratívnych poplatkov iba zbožne snívali.
Pretože platný sadzobník je aktuálny od 30.novembra 2008

Ako mi teda mohol vzniknúť takýto dlh?

Veď títo sú snáď schopní vytiahnuť aj nejaké úkony z r. 1998, ktoré podľa teraz platného sadzobníka podliehajú poplatkom. Naozaj neskutočné.
Naposledy upravil minika : 21.10.09 at 15:17
0 0
jamok jamok

jamok je offline (nepripojený) jamok

Ajven Pozri príspevok
Zdravim,

mam taky problem, mam kapitalovu zivotnu poistku na 20 rokov od Prvej Cesko-Slovenskej Poistovne, s tym ze 15 rokov sa plati, dalsich 5 rokov sa caka a po uplnynuti tychto 5 rokov sa ma vyplatit dohodnuta suma. Zmluva bola zalozena este v roku 1998 a po 10 rokoch platenia poistky mi prisiel teraz list v ktorom mi poistovna navrhuje 3 riesenia tejto poistky:

a) Mesacna splatka sa mi nebude zvysovat ale poistovna podla svojich postupov uplatni zmenu krytia a vyplatnej sumy v pripade dozitia
b) Budem suhlasit s prepoctom splatky s tym ze po prepocitani mi poslu info o novej vyske splatky a ak nebudem suhlasit, tak moja zmluva zanikne
c) Suhlasim so zanikom mojej zmluvy

Samozrejme treba zaslat list tak aby ho uz 10.5. 2008 mali inak suhlasim s bodom c)

Chcem sa opytat ci niekto mal alebo riesil podobny problem a ci sa neda nejako branit proti takymto praktikam. Ved to uz potom nema ani zmysel uzatvarat zmluvy, ak sa takto jednostranne a neadekvatne mozu menit.

V prilohe posielam cele znenie listu.

Za akukolvek radu dakujem.
Toto je právo po "slovenský".Spomínajte- aj Gaulider údajne súhlasil s vystúpením z parlamentu ,podpísal nejaký papier a náš terajší korunovaný "ujo"ho pomocou vtedajšej vätšiny dostali von z parlamentu,napriek tomu,že on tvrdil,že sa nevzdáva.A potom Slovensko cez Štrasburg platilo Gauliderovi nemalú čiastku peňazí. Poznáme aj podobné udalosti,keď sa syn prezidenta sám uniesol,sám sa zbil,ako to hneď na druhý deň tvrdil náš spevák Vladko.A čo Malinová?Aj tá sa sama zbila,nikto ju nenapadol,všetko to narafičila,ako to tvrdil Robko.A čo vyšetrovanie-určite to poznáte.Je to právo po slovenský.
Teraz naša situácia.V prvom rade si treba pripomenúť,kedy nastupuje rozhodcovský súd-nastupuje vtedy,ak sa na tom obe strany dohodnú s predpokladom,že dôjde k zmieru.To sa musí obojstranne potvrdiť podpisom.Aká je naša skutočnosť-nikto z nás poškodených klientov pred započatím tohto konfliktu,ktorý vznikol po zavedení vysokých poplatkov,ktoré prevyšovali poistnu čiastku sa s poisťovňou nedohodol,že to bude riešiť arbitrážny súd.Veĺmi pekne to podsunuli na internet, podobne aj ďalšie pre poistencov očividne nevýhodné podmienky.Poistili si to dodatkom,ktorým nás poctili ako vzorných klientov a za to nám znížili poistnu čiastku o 40 Ks.Niektorí to podpísali,pretože inú možnosť nemali.Ja som napríklad to nepodpísal,ale podpísala to babka a hneď na prvý pohľad v prípade,že sa na podpis môj -na originalnej zmluve a na dotatku-pozrie človek s priemerným IQ debila ,tak aj ten musí povedať,že to nie je podpis jednej osoby.Nerobili žiadné overenia podpisov.Už zo samotného dodatku vyplýva,že dodatok je neplatný pokial ho nepodpíše oprávnená osoba.Taktiež plnú moc na súdne pojednávanie som nepodal ja,ale babka,ktorá ho aj podpísala.No,ale vymáhanie poplatkov z arbitrážného súdu už chodí mne do vlastných rúk.Na záver paralela Gaulider .Vyriešil to Štrasburg.Ja našu situáciu vidím podobne.Keď to štát nerieší a pomáha podvodníkom,tak to štát zaplatí.Ešte k poslednému poplatku za ďalší arbitrážny súd-500 Eur.Nemám ani zdanie za čo,pretože ja som sa nikde neodvolal ani nepodal sťažnosť.Viem,že jedna známa zaplatila prvý poplatok 390Eur s tým,aby mala pokoj,pretože bola z toho vyčerpaná,teraz dostala ďalších 500 Eur.Držím jej palce,aby neskolabovala,podobne Vám a všetkým čo sme postihnutí mafiou,ktorá nás dostala do svojích drápov. Pokiaľ máte nejakého schopného kdo by vedel upozorniť Europský parlament čo sa v našom "právnom štáte" deje ,tak to prosím napíšte a pošlite !!Môžte písať po slovenský.Bolo by dobré,ak by tam napísalo čo najviac ľudí.
Lunik IX
0 0
CAKANKA1 CAKANKA1

CAKANKA1 je offline (nepripojený) CAKANKA1

Pre tych kto nepodal žalobu , zaplatil 390, prišiel pozdrav na 500 overené
0 0
exkalibur exkalibur

exkalibur je offline (nepripojený) exkalibur

macko555 Pozri príspevok
To je teda celkom zaujimave...
Inac, ludia, spamatajte sa.... Ja mam pocit, ze tu vsetci robia vsetko pod tlakom. A ako sa ten tlak prejavuje? Pouzili nejaké zbrane.alebo zadrzali ako rukojemníka niekoho z rodiny? Prípadne povedali, ze ked nazaplatíte tak vám vypália barák. Fúúúú, tak to sa necudujem. Podpísal by kazdý.
tak to je už prisilna kava
0 0
Jano2009 Jano2009

Jano2009 je offline (nepripojený) Jano2009

Zastrašovanie, vydieranie, šikanovanie klientov. Myslím že chlapci z RL so svojimi externými tovarišmi to už v horlivosti prepískli. Toto už dozrelo na prokurátora!!! Zdá sa že kriminálka už bude mať čo vyšetrovať. Páni právnici ešte nevedia, že v čase lákania podpisov neexistovali žiadne poplatky? Ako mohol RS vyniesť rozsudok? Akú má sudca právnu zodpovednosť?
0 0
minika minika

minika je offline (nepripojený) minika

Jano2009 Pozri príspevok
Zastrašovanie, vydieranie, šikanovanie klientov. Myslím že chlapci z RL so svojimi externými tovarišmi to už v horlivosti prepískli. Toto už dozrelo na prokurátora!!! Zdá sa že kriminálka už bude mať čo vyšetrovať. Páni právnici ešte nevedia, že v čase lákania podpisov neexistovali žiadne poplatky? Ako mohol RS vyniesť rozsudok? Akú má sudca právnu zodpovednosť?
Správne.!!!
Dozrel čas, aby sa niekto pozrel na tú šaškáreň na AS.
0 0
Saara Saara

Saara je offline (nepripojený) Saara

Takze situacia sa ma takto:
- kto podpisal zmier, tomu nic z arbitrazneho sudu neprislo - zdroj informacie je rapidak hunady, teda aspon tak som si vysvetlila, to co napisal
- kto zmier nepodpisal, ale nepokracoval dalej v samostatnej zalobe na okresnych sudoch a zaplatil 390 eur s tym, ze si myslel, ze bude pokoj, dostal zasielku od arbitrazneho sudu, na tom ci ludia stiahli plnu moc pre ASU alebo nestiahli plnu moc vobec nezalezalo, proste vsetkym to prislo. Takisto nezalezi, ci tito ludia zrusili poistnu zmluvu alebo nie, zasielka prisla aj ludom, co poistku uz davno porusili.
- samozrejme zasielku z arbitrazneho sudu dostali ludia, co zalovali poistovnu na svojom okr. sude.
Posledne dva body potvrdili klienti rapidu, resp. byvali klienti.

Z toho mi vyplyva, ze ludia co si mysleli, ze budu mat aspon svaty pokoj ked zrusia zmluvu, stiahnu zalobu a zaplatia 390 ten pokoj nemaju. Rapidu nejde o zrusenie poistiek a stiahnutie zaloby, zatial to jednoznacne vyzera, ze nas tlacia do podpisania zmieru. Opravte ma, ak sa mylim.
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

Ad 1: Dozrel čas na zrušenie tohto nepodareného súdu. (Výzva pre našu právnu zástupkyňu, aby sme stále nechytali líšku za chvost.)
Ad 2: Vzhľadom na to, že k tomu problému sa vyjadril aj bývalý minister spravodlivosti, rokovala o tom vláda, výzyvam všetkých poraďakov snažiť sa preniesť tento náš problám na pôdu NR SR, každý z nás má svojho poslanca, ktorého volil, ja verím, že nikto z nich vás neodmietne prijať Neexistuje, aby títo gauneri prešli. V živote by som sa nemohol pozrieť do zrkadla.
Naposledy upravil miro59 : 21.10.09 at 17:59
0 0
mirozu mirozu

mirozu je offline (nepripojený) mirozu

Vie už niekto ako ďalej po As?
0 0
miro59 miro59

miro59 je offline (nepripojený) miro59

Zo sľubu poslanca NR SR: Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov.
Z právomoci NR SR: Je orgánom štátnej moci a od jej primárneho postavenia v republike je odvodené postavenie ostatných štátnych orgánov.
Naposledy upravil miro59 : 21.10.09 at 18:13
0 0
tereza12 tereza12

tereza12 je offline (nepripojený) tereza12

V pondelok mi prisla dalsia zaloba z arbitrazneho sudu + rozsudok. Volala som do AUS, slubili ze uverejnia informacie ako riesit danu situaciu, zatial nic neuverejnili. Ako mam dalej postupovat? Ma vobec zmysel podat namietky na arbitrazny sud? Uz jednu zalobu na zrusenie rozhodcovskeho rozsudku som podala na okresny sud v KE.
0 0
CAKANKA1 CAKANKA1

CAKANKA1 je offline (nepripojený) CAKANKA1

Maš pravdu SAARA je to tak ako si napisala AS v KE si zasada a tvori si žaloby a hned aj rozsudky to vyraba na počkanie a toto sa môže diať v našom právnom štáte?
0 0
pavol.za pavol.za

pavol.za je offline (nepripojený) pavol.za

tereza12 Pozri príspevok
V pondelok mi prisla dalsia zaloba z arbitrazneho sudu + rozsudok. Volala som do AUS, slubili ze uverejnia informacie ako riesit danu situaciu, zatial nic neuverejnili. Ako mam dalej postupovat? Ma vobec zmysel podat namietky na arbitrazny sud? Uz jednu zalobu na zrusenie rozhodcovskeho rozsudku som podala na okresny sud v KE.
Riesenie by malo byt v piatok.

Namietka a odpor... asi kazdemu je jasne, ze je uplne zbytocne.
0 0
j.oliva j.oliva

j.oliva je offline (nepripojený) j.oliva

rapidu nerobí dobrú reklamu taky človek,ktorý používa samé urážky vulgarizmy.Myslím,že porada je pre slušných ľudí,ktorí sa
musia navzájom poradiť a podržať.Zbytočné sú slovné útoky na Petríka ten nám aspoň podal pomocnú ruku aj kedˇmu to nejde
podľa svojich predstáv.Vy však podvádzate a zastrašujete
a tie urážky to sú už asi posledné výkriky
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať